PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پیگیری عملیات نصب شده برای یک نرم افزار

am_sanatiz
24-12-2008, 16:20
سلام
من می خواهم در یک نرم افزار تغییراتی بدهم اما در ابتدا باید فهمید که تمام فایلهای خودش را در چه جاهایی کپی و نصب کرده تا آنها را پیدا کرد و تغییرات مورد نظر را داد و بعد هم اگر تغییراتی در رجیستری و غیره داده آنها چیست را آنها را هم تغییر داد
بنابراین سوال من این است که هنگامی که یک برنامه را نصب می کنیم چطور می شود فهمید که فایهای خود را در چه جاهایی کپی کرده و چه تغییراتی را در سیستم داده تا همه آنهارا بتوان عوض نمود

با آرزوی سلامتی و موفقیت

amin fear
04-01-2009, 16:32
سلام
من می خواهم در یک نرم افزار تغییراتی بدهم اما در ابتدا باید فهمید که تمام فایلهای خودش را در چه جاهایی کپی و نصب کرده تا آنها را پیدا کرد و تغییرات مورد نظر را داد و بعد هم اگر تغییراتی در رجیستری و غیره داده آنها چیست را آنها را هم تغییر داد
بنابراین سوال من این است که هنگامی که یک برنامه را نصب می کنیم چطور می شود فهمید که فایهای خود را در چه جاهایی کپی کرده و چه تغییراتی را در سیستم داده تا همه آنهارا بتوان عوض نمود

با آرزوی سلامتی و موفقیت

اول :

اگه خيلي راحت طلب باشي ميتوني از قابليت Repackaging برخي برنامه هاي ساخت Setup

مانند Advanced Installer يا Wise Installation Studio يا حتي برنامه فوق العاده Install Aware كمك بگيري..

من اولي رو توصيه مي كنم...

دوم:

از اين برنامه كوچك كمك بگير .. اين برنامه تمام تغييرات صورت گرفته در رجيستري و هم چنين فايل هاي كپي شده در پوشه ويندوز را براي شما با فرمت TXT يا HTML به صورت كامل Log مي كند...

روش كار : ابتدا روي 1st Shot كليك كن ... بعد Setup مورد نظر رو اجرا كن وقتي برنامه كامل نصب شد

روي 2nd Shot كليك كن... كارش كه تموم شد ... Compare رو بزن تا فرايند مقايسه برنامه شروع بشه...

دانلود :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

am_sanatiz
05-01-2009, 15:27
اول :

اگه خيلي راحت طلب باشي ميتوني از قابليت Repackaging برخي برنامه هاي ساخت Setup

مانند Advanced Installer يا Wise Installation Studio يا حتي برنامه فوق العاده Install Aware كمك بگيري..

من اولي رو توصيه مي كنم...

دوم:

از اين برنامه كوچك كمك بگير .. اين برنامه تمام تغييرات صورت گرفته در رجيستري و هم چنين فايل هاي كپي شده در پوشه ويندوز را براي شما با فرمت TXT يا HTML به صورت كامل Log مي كند...

روش كار : ابتدا روي 1st Shot كليك كن ... بعد Setup مورد نظر رو اجرا كن وقتي برنامه كامل نصب شد

روي 2nd Shot كليك كن... كارش كه تموم شد ... Compare رو بزن تا فرايند مقايسه برنامه شروع بشه...

دانلود :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

متشکر اما من از Advanced Installer استفاده کردم اما آنگونه که می خواستم نشد و یا شاید هم درست از آن نتوانستم استفاده کنم
اما مطلبی که مورد نظر من است این است که وقتی برنامه ای نصب می شود یک سری منو ایجاد می کن تغییر نام این منوها تغییر نام عنوان پنجره های برنامه و همین طور تغییر نام فایلهای روی هارد از آن برنامه در کل مشخص نباشد که این برنامه چه بود
اما با Advanced Installer بنظر نمی شد

با روش دوم هم با آنکه آنتی ویروس من یک ویروس کوچیک می شناختش اما من اجراش کردم اما در تهیه گزارش براش مشکل پیش می آمد و نمی توانست فایل را ایجا کند

یک کسی راهنمایی کنه من با این برنامه چه عملی صورت دهم متشکر

adibadm
09-01-2009, 16:28
دوست عزیز جناب am_sanatiz
شما می تونید اون پکیجی رو که نصب می کنید اکستراکت کنید (یعنی اصلا نصب نمی کنید) بعد از تغییر در فایل های مورد نظرتون دوباره اونو پکیج کنید. شما باید ببینید اون پکیجتون با چی درست شده (منطورم اینه که با کدوم برنامه مثلا wise installer یا ...) بعد

amin fear
09-01-2009, 16:52
متشکر اما من از Advanced Installer استفاده کردم اما آنگونه که می خواستم نشد و یا شاید هم درست از آن نتوانستم استفاده کنم
اما مطلبی که مورد نظر من است این است که وقتی برنامه ای نصب می شود یک سری منو ایجاد می کن تغییر نام این منوها تغییر نام عنوان پنجره های برنامه و همین طور تغییر نام فایلهای روی هارد از آن برنامه در کل مشخص نباشد که این برنامه چه بود
اما با Advanced Installer بنظر نمی شد

با روش دوم هم با آنکه آنتی ویروس من یک ویروس کوچیک می شناختش اما من اجراش کردم اما در تهیه گزارش براش مشکل پیش می آمد و نمی توانست فایل را ایجا کند

یک کسی راهنمایی کنه من با این برنامه چه عملی صورت دهم متشکر

ببين دوست عزيز

من كه متوجه منظور شما نميشم... شما ميخواي نام منو ها ي برنامه رو عوض كني و اسم خودت رو بزاري

جاش يا ميخواي فقط برنامه رو دوباره Setup كني يا اينكه هر دو ؟

اگه منظورتو واضح تر بگي راحت تر ميشه كمك كرد ....

am_sanatiz
10-01-2009, 09:07
دوست عزیز جناب am_sanatiz
شما می تونید اون پکیجی رو که نصب می کنید اکستراکت کنید (یعنی اصلا نصب نمی کنید) بعد از تغییر در فایل های مورد نظرتون دوباره اونو پکیج کنید. شما باید ببینید اون پکیجتون با چی درست شده (منطورم اینه که با کدوم برنامه مثلا wise installer یا ...) بعد

آقا بله این ایده را من هم خودم هم خیلی مناسب می دانم که برنامه در موقع نصب تمال تغییرات را داشته باشد و کارها را انجام دهد
اما برای اینکار از کجا می توان فهمید که برنامه با چی پکیج شده تا بازش کرد و تغییرات را د رآن داد

am_sanatiz
10-01-2009, 09:12
ببين دوست عزيز

من كه متوجه منظور شما نميشم... شما ميخواي نام منو ها ي برنامه رو عوض كني و اسم خودت رو بزاري

جاش يا ميخواي فقط برنامه رو دوباره setup كني يا اينكه هر دو ؟

اگه منظورتو واضح تر بگي راحت تر ميشه كمك كرد ....

من یک برنامه دانلود کردم حالا می خواهم مشخص نباشد که این برنامه چی هست و از کجاست
بنابراین نیاز است در بعضی از منوهاش که اسم برنامه است تغییر یابد
همین طور نام فایهایی که روی هارد هم هست به نام برنامه است حتی آنها را هم تغییر داد
تا در موقعی که شخص دیگری از برنامه استفاده می کند برنامه کنونی را فقط بشناسد و از قبل آن اطلاعی پیدا نکند

adibadm
10-01-2009, 19:17
جناب am_sanatiz معمولا باید خودت تشخیص بدی تقریبا معلومه از روی ظاهرش وقتی که اجرا میشه.
یا می تونه پراپرتیس فایل رو بیاری بری تو تب ورژن به احتمال زیاد اونجا هست. یا اینکه با uniextract16 بری واسه آنپکش که دیگه شانس خودت بتونه یا نه. به نظر من که 95% می تونه آنپکش کنه.
با همین که گفتم یه تست بزن حجمش هم کمه (حجم این نرم افزارو می گم) 4-5 MB

am_sanatiz
12-01-2009, 09:54
جناب am_sanatiz معمولا باید خودت تشخیص بدی تقریبا معلومه از روی ظاهرش وقتی که اجرا میشه.
یا می تونه پراپرتیس فایل رو بیاری بری تو تب ورژن به احتمال زیاد اونجا هست. یا اینکه با uniextract16 بری واسه آنپکش که دیگه شانس خودت بتونه یا نه. به نظر من که 95% می تونه آنپکش کنه.
با همین که گفتم یه تست بزن حجمش هم کمه (حجم این نرم افزارو می گم) 4-5 MB

آقا ای ول
این setup بنظر میاد با Inno Setup تولید شده باشد اما با uniextract16 که آنپک شد
به نظر میاد یک جورایی شد و فایلهای برنامه را در یک پوشه قرار داد

اما حالا چطور من نام این فایلها و منوهای تشکیل شده را تغییر بدهم
و بعد هم دوباره setup را بسازم

adibadm
12-01-2009, 16:12
اینش دیگه یه کم کار داره. یه برنامه ستاپ ساز میشه wise installer یا هرچی که خودت دوست داری نصب کنو خودت دوباره براش ستاپ درست کن. مثلا همین پوشه که میگی درست کرده اول خودت برو اون منوهایی که میگی عوض می کنم عوضش بکن. بعد به نام فوادر ها توجه کن مثلا نوشته system32 یعنی فایل های درون این فولدر باید در فولدر system32 ویندوز کپی بشه که تو برنامه ستاب ساز اینو درست می کنی و الی آخر

1- خودت تغییرات رو تو اون فایلی که میخوایی انجام بده ( منوهاتو که گفتی عوض کن)
2- یه برنامه ستاپ ساز نصب کن و اجرا بعد یه پروژه جدید اجرا کن.
3- به نام فلدر ها توجه کن (همون هایی که برنامه extractor) برات آنپک کرده.
4- دقیقا همین هارو روی یه پروژه تو برنامه ستاپ ساز اجرا کن
5- پروژه رو کامپایل کن
6- لذت ببر