PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آیا می تونم برای شبکه کردن اینترنت مابین 2خانه از شبکه Wireless استفاده کنم؟

Shadmehr1
23-12-2008, 22:37
با سلام خدمت دوستان عزیز
والا عرضم به حضورتون که من یه مشکلی دارم، خواستم لطف کنین منو راهنمایی کنین
راستش زیاد هم فرصت نداریم
حداکثر یکی دو روزه باید تصمیم بگیرم
خلاصه که خدا خیرتون بده...! :11:
من دارم اینترنت 256 کیلو بایت نامحدود می گیرم از آسیا تک و اینو می خوام با دو تا از همسایه هامون به اشتراک بزارم :31:
مودمی که می خوام بگیرم Planet ADW - 4401 A هست که ظاهرا مودم خوبیه با 4 پورت لن و 10 تا سیستم رو هم توسط وایرلس ساپورت می کنه یعنی مجموعا 14 کانال
حالا می خوام بدونم که با خرید کارت شبکه وایرلس مثلا D_Link برای به خصوص دوستانم میشه به صورت وایرلس اینترنت رو به اشتراک بزاریم؟
چون واسه خودم، مادربوردم به صورت آن بورد کارت شبکه داره
با توجه به اینکه کامپیوتر دوستام حداکثر 20 - 30 متر با من و در واقع مودم فاصله دارن و البته دیوار و سقف منزل هم خود به خود مانعی هست بین واحد ها
یکی شون واحد کناری ما هست و اون یکی دو طبقه بالاتر از ما
هر کی یه نظری داره، یکی میگه میشه یکی میگه نمیشه
حالا من این وسط موندم چی کار کنم :41:
آخه یلوتوث از دیوار رد میشه، حالا دیتاهای وایرلس رد نمیشن؟!! :46:
اگه کارت شبکه وایرلس بگیرم قطعی و اختلال به وجود نیاد و الکی هزینه اضافی کرده باشیم یا اینکه سیستم ها فقط باید به صورت لن به هم متصل شن؟
آیا توی سرعت هم تاثیری داره؟ (وایرلس بودن یا لن بودن)
و در آخر چه نوع کارت شبکه ای (چه برند و چه مدلی) رو چه برای کارت شبکه های معمولی و چه کارت شبکه های وایرلس پیشنهاد می کنید؟
پیشاپیش یه دنیا ممنون از تک تک دوستانی که لطف می کنن و بنده رو کمک می کنن :40:
و در آخر...
هم اکنون نیازمند یاری سبزتان هستیم! بنیاد امور بیماری های شبکه!! :10:

satttanism
23-12-2008, 23:53
در انتخاب عنوان تاپیک دقت کنید
عنوان ویرایش شد

Zoolbia
26-12-2008, 16:58
با سلام خدمت دوستان عزیز
من دارم اینترنت 256 کیلو بایت نامحدود می گیرم از آسیا تک و اینو می خوام با دو تا از همسایه هامون به اشتراک بزارم :31:
مودمی که می خوام بگیرم Planet ADW - 4401 A هست که ظاهرا مودم خوبیه با 4 پورت لن و 10 تا سیستم رو هم توسط وایرلس ساپورت می کنه یعنی مجموعا 14 کانال
حالا می خوام بدونم که با خرید کارت شبکه وایرلس مثلا D_Link برای به خصوص دوستانم میشه به صورت وایرلس اینترنت رو به اشتراک بزاریم؟
با توجه به اینکه کامپیوتر دوستام حداکثر 20 - 30 متر با من و در واقع مودم فاصله دارن و البته دیوار و سقف منزل هم خود به خود مانعی هست بین واحد ها
اگه کارت شبکه وایرلس بگیرم قطعی و اختلال به وجود نیاد و الکی هزینه اضافی کرده باشیم یا اینکه سیستم ها فقط باید به صورت لن به هم متصل شن؟
و در آخر چه نوع کارت شبکه ای (چه برند و چه مدلی) رو چه برای کارت شبکه های معمولی و چه کارت شبکه های وایرلس پیشنهاد می کنید؟
و در آخر...

بله دوست عزیز این کار امکان پذیره
می تونید سیستم ها رو بصورت وایرلس به هم وصل کنید
در واقع ۲۰ یا ۳۰ متر نباید در فضای بسته مشکلی باشه
برای اطمینان از اینکه ارتباط دچار مشکل نمیشه پس از راه اندازی دستگاهتون، با یک نوت بوک قدرت سیگنال رو کنار دسکتاپهای دوستانتون چک کنید. ببینید که میتونید با نوت بوک از اونجا براحتی به اینترنت وصل بشید؟ به صورت تقریبی این همون کیفیتی است که دوستان شما برای استفاده از اینترنت ازش استفاده می کنند.
حتی با امکانات نتورک ویندوز هم می تونید این کار رو بکنید.علاوه بر اون صدها برنامه برای مونیتورینگ و ... در شبکه های وایرلس هست که از اونها هم می تونید استفاده کنید
سیستم ها هم می تونن به صورت وایرلس و هم بصورت لن به هم وصل بشن

در اتصال بوسیله لن با 100Mb ارتباط برقرار می شه (مگه این که تجهیزات عتیقه باشند)
و قیمت کابل هم بسیار ارزونتر از خرید تجهیزات برای راه اندازی وایرلس هست
در وایرلس بسته به مشخصات دستگاه و کارتهای شبکه سرعت متغیر هست که اینطور که از مشخصات دستگاه شما پیداست سرعت به 54Mbps محدود می شه.
بنابراین اگر تجهیزات تهیه شده برای کلاینت ها هم بتونن با سرعت بالاتری(108) وصل بشن
سرعت به همون ۵۴ محدود می مونه
در مقابل گاهی اوقات کشیدن کابل به علت موانع موجود بر سر راه ،دردسرهایی داره که خوب استفاده از وایرلس باعث می شه از این دردسرها اجتناب کنید
دستگاهتون رو که دارید و دیگه بحثی باقی نمی مونه اما درمورد دسکتاپ دوستاتون اگر می خواهید (یو اس بی) بگیرید مدلهایی توی این مایه کارتون رو باید راه بندازه
D-LINK - Wireless USB Adapter DWA-110
مدل بالاتری از این هم وجود داره مثل
D-LINK - Wireless USB Adapter DWA-120
که مهمترین تفاوتش سرعت بالاتر هست که گویا مودمی که شما معرفی کردید بیشتر از 54 ساپورت نمی کنه
D-link در این رنج مدلهای جدیدتری رو هم داده که ممکنه به هنگام خرید تو بازار بهشون بربخورید
توی این برند و در همین رنج احتمالا همشون جوابتون رو میدند
دیروز پی ام دریافت کردم که سوالی در مورد خرید usb network adapter مطرح شده بود.
دلیل زدن این پست نیز همین بود(گفتم شاید این پست بدرد کس دیگری هم بخوره):46:

h.ekhraji
09-01-2009, 12:40
لطفا بیشتر راهنمایی کنین.

hoseiniehsan
16-01-2009, 00:12
با سلام خدمت دوستان عزیز
مودمی که می خوام بگیرم planet adw - 4401 a هست که ظاهرا مودم خوبیه با 4 پورت لن و 10 تا سیستم رو هم توسط وایرلس ساپورت می کنه یعنی مجموعا 14 کانال
حالا می خوام بدونم که با خرید کارت شبکه وایرلس مثلا d_link برای به خصوص دوستانم میشه به صورت وایرلس اینترنت رو به اشتراک بزاریم؟
و در آخر...
كه فاصله كمتر از 400 متر باشد البته در فضاي آزاد امكان پذير اما خطرناك است

huti_421
16-01-2009, 19:39
برای ایاد شبکه ی بیسیم

باید تجهیزات رو مشخص کنید ، بعد به راحتی کار شبکه کردن و با چند تنظیم ساده کار صورت میگیره

در درجه ی اول باید مد نظرتون باشه اکثر مودم هایی که در بازار هستن ، اعم از D-Link , Asus و ... برد پایینی دارن

به صورتی که مودم D-Link من بردش حدود 20 متر اِ

باید موقع خرید مودم حتما ذکر کنید که برای فاصله ی بالا می خواید تا شبکه ی Lan به راحتی جواب بده

نیاز به کارت شبکه ی بیسیم هم دارید که اون هم باید جواب گوی فاصله ی زیاد رو باشه

مورد بعدی موانع بین راه هست که دوستان هم بهش اشاره کردن

اگه تعداد دیوار ها ، و سار موانع بیش از حد استاندارد ( حدود 2-3-4 دیوار ) هست بعید میدونم بتونین این شبکه رو راه اندازی بکنید

برای بحث امنیت هم با یک پسورد گذاری 12 رقمی ، امنیت شبکه ی شما تامین میشه !!!

امید وارم توضیحات جامع بوده باشه !!!

zed2
17-01-2009, 11:07
معمولا تو دفتر چه راهنمای مودم طریقه شیر کردن اینترنت از طریق بی سیم رو نوشته
مدلی که گفتین اینه

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
و دفترچه راهنمایش هم اینه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

hoseiniehsan
19-01-2009, 17:07
برای ایاد شبکه ی بیسیم

باید تجهیزات رو مشخص کنید ، بعد به راحتی کار شبکه کردن و با چند تنظیم ساده کار صورت میگیره

در درجه ی اول باید مد نظرتون باشه اکثر مودم هایی که در بازار هستن ، اعم از d-link , asus و ... برد پایینی دارن

به صورتی که مودم d-link من بردش حدود 20 متر اِ

باید موقع خرید مودم حتما ذکر کنید که برای فاصله ی بالا می خواید تا شبکه ی lan به راحتی جواب بده

نیاز به کارت شبکه ی بیسیم هم دارید که اون هم باید جواب گوی فاصله ی زیاد رو باشه

مورد بعدی موانع بین راه هست که دوستان هم بهش اشاره کردن

اگه تعداد دیوار ها ، و سار موانع بیش از حد استاندارد ( حدود 2-3-4 دیوار ) هست بعید میدونم بتونین این شبکه رو راه اندازی بکنید

برای بحث امنیت هم با یک پسورد گذاری 12 رقمی ، امنیت شبکه ی شما تامین میشه !!!

امید وارم توضیحات جامع بوده باشه !!!

بله ايشون درست گفته