PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یک سوال

hooman_top
22-12-2008, 23:19
سلام خدمت دوستان، چند روز پیش من رفته بودم خونه یه نفر که سیستمشو ردیف کنم. اگه از اول می دونستم سیستمش اینه هیچ وقت نمی رفتم. p4 سی پی یو 1.7 بود با رم 128 اس دی. وقتی داشتم ویندوز رو نصب می کردم انگار که دلش نمی خواست کار کنه، 1 دقیقه کار می کرد و بعد با خودش یه قول دو قول بازی می کرد. برگشتم خونه و از تو وسایل قدیمیم یه رم 256 برداشتم که کارمو زودتر انجام بدم ولی باز همونجوری بود. کلا هم دو اسلات بیشتر برای رم نداشت. گفتم شاید با هم سازگاری ندارن و فقط 256 رو گذاشتم، ولی بازم همونجوری بود یعنی یک دقیقه چراغ هارد روشن می شد و تایمر ویندوز پایین می اومد و دوباره بیخیال می شد. از سلامت رم خودمم مطمئن بودم چون تستش کرده بودم. خلاصه نصب ویندوز حدود 4 ساعت طول کشید،
من قبلا هم خیلی سیستم های پایینتر از این رو ردیف کرده بودم و مطمئن هستم که این سیستم فقط با 20% توانش کار می کرد. می بخشید که سرتونو درد آوردم، فقط برای اطلاعات خودم می خواستم بدونم که آیا حدس من که به احتمال 99%، مادربوردش نیمسوز شده درسته یا نه؟ چون قطعات دیگه ای در رده اون نداشتم که تستش کنم.
و اینکه آیا با نرم افزارهای تست مثل burnintest میشه واقعا فهمید که ایراد از کجاس؟ یا این نرم افزارها الکی هستن؟
واقعا از کمکتون ممنونم.:11:

آنتی
22-12-2008, 23:52
به نام خدا
سلام دوست عزیز
آیا نصب ویندوز تنها روش امتحان سرعت سیستمه ؟
مثلا ممکن نیست سی دی رام دوستتون برای خواندن سی دی ویندوز مشکل داشته باشد برای همین دیر لود شود ؟
یا اینکه سی دی ویندوز مشکل داشته باشد؟
و یااینکه هارد بدسکتور داشته باشه؟

shahramcat
23-12-2008, 05:27
دوست عزیز ....

ممکنه 2 علت عمده داشته باشه ...... سی دی مشکل دار بوده ! هارد بدسکتور داشته !

بعد از ریختن ویندوز با برنامه 3dmark 06 حتما تست کن سیستم رو .... نباید Error بده .

یا یا برنامهای دیگه مثل PC Wizard 2008 ازش بنچمارک بگیر ...

hooman_top
23-12-2008, 14:51
دوستان خوبم خیلی ممنون از راهنمایی هاتون، وقتی ویندوز نصب شد هم باز همین مشکل وجود داشت، مثلا یه کلیپ شو 50 مگی که برای امتحان خواستم کپی کنم و باز همینجوری شد. یه ذره کپی می کرد و دوباره می ایستاد و چراغ هارد هم خاموش می شد، بعد از 2و3 دقیقه دوباره یکم کپی می کرد و دوباره همونجوری می شد.
بازم خیلی ممنونم ازتون.:11:

shahramcat
23-12-2008, 15:46
دوستان خوبم خیلی ممنون از راهنمایی هاتون، وقتی ویندوز نصب شد هم باز همین مشکل وجود داشت، مثلا یه کلیپ شو 50 مگی که برای امتحان خواستم کپی کنم و باز همینجوری شد. یه ذره کپی می کرد و دوباره می ایستاد و چراغ هارد هم خاموش می شد، بعد از 2و3 دقیقه دوباره یکم کپی می کرد و دوباره همونجوری می شد.
بازم خیلی ممنونم ازتون.:11:

از تو ستاپ مادربورد تنظیمات رو به حالت Defualts بر گردون ......

با برنامه 3d mark 06 هم تست بگیر ببین ارور میده یا نه .. احتمال 90٪ هارد مشکل داره و بد سکتور داره .