PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بیماری گواتر

kiarash3500
22-12-2008, 11:31
سلام
من یه ذره جلوی گلوم ورم کرده در سونوگرافی هم معلوم شده یه ذره تیروئیدم بزرگ شده
ضمنا خوابم خیلی کم شده حدود 5 ساعت
میخواستم ببینم اگه گواتر باشه درمونش چیه ؟
میتونه با مصرف قرص های هورمونی در ارتباط باشه؟
مرسی

separate
22-12-2008, 17:19
خب درباره قرص های هورمونی که من نشنیدم کسی با مصرفشون به گواتر مبتلا بشه...اما در مورد درمانش بستگی به کم کاری یا پرکاری غده تیروئید داره که اگه کم کار باشه اکثرا با مصرف دارو به تدریج رفع میشه اما اگه پرکار باشه تا جایی که من میدونم یا عمل میکنن یا یه نوع درمانی هست که باعث میشه موهاس سرو صورت بریزه و تا آخر عمرتم باید روزی یه قرص مخصوص بخوری

البته گواتر نشانه های زیادی داره و تنها ورم کردن گردن و کم خوابی نمیتونه دلیل داشتن گواتر باشه..یه آزمایش بده خیالت راحت بشه

kiarash3500
29-12-2008, 01:02
اما اگه پرکار باشه تا جایی که من میدونم یا عمل میکنن یا یه نوع درمانی هست که باعث میشه موهاس سرو صورت بریزه و تا آخر عمرتم باید روزی یه قرص مخصوص بخوری
تو رو خدا!!!!!
این چه حرفیه
این طوری که بمیرم بهتره
شما در مورد حرفتون اطمینان دارین؟!!!

hv2
29-12-2008, 13:20
مشکله خاصی نیست نتیجه ی ازمایشاتتو واسم بفرست

separate
09-01-2009, 19:17
تو رو خدا!!!!!
این چه حرفیه
این طوری که بمیرم بهتره

دوست عزیز برادر من متاسفانه گواتر پرکار داره این حرفا رو هم دکترا گفتن من از خودم نمیگم! البته نمیخوام که شما رو نا امید کنم, عده ی زیادی هستند که با درمان و داروی صحیح(که هیچکدومش تو ایران نیست!) بهبود پیدا میکنن
:11:

ALIAK28
10-01-2009, 09:44
تو رو خدا!!!!!
این چه حرفیه
این طوری که بمیرم بهتره

درود..
دوست گرامی
هر گونه بزرگ شدن غده تیرویئد رو در اصطلاح " گواتر" می نامند. خواه به دلیل کم کاری باشد خواه پرکاری خواه چیز دیگر .

البته شایعترین علت گواتردر کل دنیا ، کمبود ید و کم کاری غده تیروید هست ولی بهترین راه برای تشخیص نوع گواتر، علاوه بر معاینه بالینی انجام آزمایشات لازم (TSH - T3-T4-T3ru) هست.
پس از اون میشه درمورد درمان تصمیم گیری کرد.
در ضمن هر نوع گواتری رو جراحی نمی کنند .
نگران نباشید.
حتما به پزشک متخصص داخلی یا غدد مراجعه کنید تا بهترین راه درمان رو بهتون پیشنهاد کنه.
جای نگرانی نیست..
بسیاری از افراد مشکلات تیروئید دارن که تقریبا اکثریت قریب به اتفاق اون ها قابل درمان یا مدیریت هست
ولی هر چه زودتر مراجعه کنید تا دچار عوارض احتمالی بیماری نشید.
پاینده باشید.

hoomaan
14-01-2009, 23:39
سلام

چند روزی به فشار خون حدود 15 -16 مبتلا شدم ( در صورتی که همیشه فشارم روی 11-12 بود) .
بعد از آزمایش خون دکتر گفت کمبود پتاسیم دارم که این کمبود + پر فشاری خون نشونه پرکاری تیروییده . که بعد از آزمایش تیرویید که t-4 بالا بود و حرف دکتر تایید شد . ( اینا رو نوشتم برای کسایی که مورد مشابه دارن ) . در هر صورت توصیه کرد برم پیش یه متخصص غدد و همچنین یه دوره ایندرال برام نوشت .
حالا به نظر شما اوضام بی ریخته ؟؟؟؟ خودش گت مردنی نیستم .
فقط t 4 بالا بود بقیه نرمال بود .
مرسی .