PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نميدونم اين مساله رو چه جوري حل كنم ؟!!

horap30
21-12-2008, 16:46
من تازه برنامه نويسي با php رو شروع كردم براي همين زياد وارد نيستم براي برنامه نويسي كردن يه مساله ساده به مشكل برخوردم از دوستان اگه كسي قابل ميدونه جواب بده :31:

مبخام يه فرم html بنويسم كه چندتا مقدار رو از كاربر دريافت كنه و به يه برنامه php تحويل بده. بعد اين برنامه يه سري محاسبات رو روي اين داده ها انجام بده و نتيجه رو به كاربر اعلام كنه.
توي نوشتن فرم هيچ مشكلي ندارم اما راه حل مساله رو نميتونم به php بنويسم و هرچي مينويسم همش اشتباه حساب ميكنه !

متغيرهايي كه كاربر مقاديرش رو ارسال ميكنه :
مقدار اوليه‌
تعداد ماه
درصد افزايش ماهيانه
درصد كاهش هر 20 ماه

ميخام يه برنامه ي بنويسم كه مقدار اوليه رو دريافت كنه و به تعداد ماهها هر ماه به اندازه درصد افزايش ماهيانه، مقدار اوليه رو افزايش بده و وقتي تعداد ماهها مضربي از 20 شد به اندازه متغير چهارم از مقدار اوليه كسر كنه و دوباره به كارش ادامه بده.

اگه اون درصد كاهش هر 20 ماه نبود مساله با يه حلقه تكرار خيلي ساده while حل ميشد اما همون متغيير چهارم رو نميتونم طوري وارد مساله كنم كه درست محاسبه كنه.
يه مثال : مثلا مقدار اوليه 10000 --- تعداد ماه 600 --- درصد افزايش ماهيانه 8 --- درصد كاهش هر 20 ماه 30

بايد برنامه مقدار اوليه رو به علاوه 8 درصد بكنه و تا 20 ماه بره و سر 20 ماه به اندازه 30 درصد از مقدار اوليه كم كنه ( مقدار اوليه اي كه توي فرم وارد شده نه مقداري كه توي 20 ماه توليد شده ) بعد به اندازه 20 ماه ديگه ماهي 8 درصد افزايش بده و باز به ماه 40 كه رسيد 30 درصد كاهش بده و به همين ترتيب جلو بره :20:

ميدونم كه مشكلم كمي ابتدايي هست ولي به هر حال همه كه حرفه اي نيستن :31:
مرسي :11::11:

horap30
21-12-2008, 19:25
كسي جواب نميده ؟؟ :41: كارم گير كرده جواب بدين ديگه :42:

horap30
23-12-2008, 22:14
مهندسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسس سسسس !!!
بابا جواب دادن به يه سوال به اين سادگي يعني اين قدر زمان ميبره ؟؟
جان من بگيد ديگه بايد پروژه تحويل بدم !
از اون طرف ميگيد هر كس پروژه داشت فقط كمكش كنيم نه اينكه تمام پروژه رو براش بنويسيم.
حالا كه من كمك ميخام كمك هم نميكنيد واقعا نااميد شدم :41:

hoax3r
23-12-2008, 22:43
اگه اینجا مشکلتو مطرح میکردی زودتر به جواب میرسیدی

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

شاد باشید

horap30
24-12-2008, 19:31
بذار ببينم ......................... اينجا تاپيك برنامه نويسي هست ديگه درسته ؟؟؟؟؟ :31:
والله اگه مهندسين برنامه نويسي جواب اين مساله ساده رو ندونن مجبور ميشم توي تاپيك طراحي صفحات وب كه هيچي، توي تاپيك آشپزي هم سوالمو بپرسم !! :41:

hoax3r
25-12-2008, 07:37
بذار ببينم ......................... اينجا تاپيك برنامه نويسي هست ديگه درسته ؟؟؟؟؟ :31:
والله اگه مهندسين برنامه نويسي جواب اين مساله ساده رو ندونن مجبور ميشم توي تاپيك طراحي صفحات وب كه هيچي، توي تاپيك آشپزي هم سوالمو بپرسم !! :41:

راستش اون چند خطی که در مورد php و .. نوشته بودی و تاثیر آنتی هیستامینایی که مصرف کرده بودم:24:
فکر کردم احتمالا مشکلت اونجا حل میشه:42: ، در ضمن آشپز ها رو هم خیلی دست کم نگیر:31:

اگه اون درصد كاهش هر 20 ماه نبود مساله با يه حلقه تكرار خيلي ساده while حل ميشد

در این مورد میتونی تو همون حلقه اگه یه شمارشگر مثل i داری توی یک شرط برسی کن اگه باقیماندش با 20 صفر
شد اون 30 درصد رو از عدد کم کن، توی C اینجوری میشه تو php رو نمیدونم.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

شاد باشید