PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تبديل Componet به HDMI ?

djmoslemok
19-12-2008, 23:38
ميشه كابل كامپونت يا همون 3 فيش دي وي دي رو به hdmi تبديل كرد ؟
همچين كابلي هست ؟

Stream
20-12-2008, 01:05
کابل نیست، چون سیگنال ها از یک جنس نیستند. ( سیگنال ها اصلا شبیه هم، هم نیستند)

میشه از این باکس ها استفاده کرد:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] omponent_Ouput_Pre_Order_.jpg

معمولا هم افت کیفیت به همراه داره چون سیگنال ورودی Component رو Encode می کنه و بعد از یک عملیات A2D، دوباره Coding صورت می گیره و سیگنال خروجی HDMI بوجود میاد.

djmoslemok
20-12-2008, 01:51
پس اين چيه ؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
من X360 دارم و اين مانيتوري كه مي خرم هم ِDVI داره و هم HDMI جفتشون پورت ديجيتال هست ديگه نه ؟
حالا 360 من قديميه و HDMI نداره
من مي تونم از پورت كامپونت يا D-SUB 360 به DVI يا HDMI وصل كنم و ديجيتال تصوير بگيرم؟

MicroSystem
20-12-2008, 10:51
آقا من يه مشكل مشابه دارم
كارت گرافيكهاي جديد خروجي تلويزيون ندارند و من خيلي از اين خروجي استفاده ميكنم آيا اون تبديل بالائي كه دوستمون عكسش رو گذاشته به همين منظوره.

djmoslemok
20-12-2008, 12:03
آقا من يه مشكل مشابه دارم
كارت گرافيكهاي جديد خروجي تلويزيون ندارند و من خيلي از اين خروجي استفاده ميكنم آيا اون تبديل بالائي كه دوستمون عكسش رو گذاشته به همين منظوره.

منم توش موندم
معلوم نيست كه اين تبديل دي وي آي به Componet هست يا تبديل ‍componet به دي وي آي :3::eh:

djmoslemok
20-12-2008, 12:04
ولي از سر فيشاش به كامپونت به دي وي آي شبيه !

Stream
20-12-2008, 17:30
پس اين چيه ؟

من X360 دارم و اين مانيتوري كه مي خرم هم ِDVI داره و هم HDMI جفتشون پورت ديجيتال هست ديگه نه ؟
حالا 360 من قديميه و HDMI نداره
من مي تونم از پورت كامپونت يا D-SUB 360 به DVI يا HDMI وصل كنم و ديجيتال تصوير بگيرم؟

دوست عزیز شما دنبال Component به DVI بودید یا Component به HDMI ؟
HDMI با DVI-D زمین تا آسمون تفاوت داره. تنها شباهتشون اینه که هر دو دیجیتال هستند.

بهترین راه برای شما استفاده از خروجی RGB کنسولتون (XBOX 360) هست که کابلش توی بازار هست. (قیمت 15 تومن)

شما از هر تبدیلی برای تغییر دادن نوع سیگنال استفاده کنید تنها اتفاقی که میفته اینه که کیفیت تصویرتون پایین میاد.

MicroSystem
20-12-2008, 17:53
دوست عزیز شما دنبال Component به DVI بودید یا Component به HDMI ؟
HDMI با DVI-D زمین تا آسمون تفاوت داره. تنها شباهتشون اینه که هر دو دیجیتال هستند.

بهترین راه برای شما استفاده از خروجی RGB کنسولتون (XBOX 360) هست که کابلش توی بازار هست. (قیمت 15 تومن)

شما از هر تبدیلی که استفاده کنید تنها اتفاقی که میفته اینه که کیفیت تصویرتون پایین میاد.
تبديل DVI به Component و يا AV( همون كابل تكي تصوير) هم وجود داره؟

Stream
20-12-2008, 18:04
YPbPr یا همون Component کلا آنالوگ هست و نسبت به DVI کاملا به شیوه دیگه ای سیگنال های تصاویر رو منتقل می کنه. برای تبدیلشون به هم لازمه یک تبدیل Analog to Digital (یا A2D) یا برعکس صورت بگیره که نیازمند Process و محاسبه است. برای همین تبدیل کردنشون با کابل ممکن نیست. این قضیه برای Compisite (یا همون AV) هم صدق می کنه.

پورت DVI-D پین های زیادی داره، در صورتی که چند پین خاص به هم اتصال کوتاه بشند کارت گرافیک می تونه متوجه بشه باید چه سیگنال خروجی ای و از طریق چه پین هایی ارسال کنه. اصول کار تبدیل های DVI-D به RGB و DVI-D به Component و ... هم دقیقا همینطوره.

این تبدیل ها در اصل برای گرفتن سیگنال های Component از طریق پورت DVI-D هستند، نه تبدیل سیگنال های DVI-D به Component.

MicroSystem
20-12-2008, 18:17
پس راهي نيست من اين گرافيكهاي جديد رو به تلويزيون وصل كنم؟؟؟

Stream
20-12-2008, 18:35
پممنون
تبديل VGA به componet چي
چون VGA فكر كنم آنالوگ باشه ديگه نه

VGA و Component با یک استاندارد کار نمی کنند. خودمون یکیش رو می گیم RGB و یکی دیگه رو می گیم YPbPr !

در سیگنال های RGB سه رنگ آبی و سبز و قرمز فرستاده میشه، در سیگنال های YPbPr ؛ Y به عنوان روشنایی (Luminance) فرستاده میشه، Pb به عنوان اختلاف بین Y و آبی (Y-B) و Pr به عنوان اختلاف بین Y و قرمز (Y-R)

تبدیلشون به همدیگه کار سختی نیست چون Y خودش از یک رابطه خطی با هر سه مقدار R و G و B به دست میاد (Y=0.59G+0.30R+0.11B)

برای تبدیلشون بدون شک نیاز به یک مدار هست و امکان تبدیل این دو استاندارد توسط کابل تبدیل (یا درست ترش Passive Cable) وجود نداره.

البته مسائل دیگه ای بوجود میاد مثل Refresh Rate که توی استاندارد RGB با اون 15pin RGB و خروجی کارتهای گرافیک وجود داره که باعث میشه شیوه کار به این سادگی که من توضیح دادم نباشه! ولی اصول کلی کار همینه.

پس راهي نيست من اين گرافيكهاي جديد رو به تلويزيون وصل كنم؟؟؟راحت ترین راه برای اتصال به تلویزیون هایی که از HDMI پشتیبانی نمی کنند S-Video هست. شما یک کابل تبدیل S-Video به Composite یا Component تهیه کنید و از طریق اون به راحتی کارت گرافیکتون رو به تلویزیون وصل کنید. (البته چیپ های NVIDIA در ویستا با این قضیه کمی مشکل دارند!)

djmoslemok
20-12-2008, 19:14
پس من همون با D-Sub 360 رو وصل مي كنم به LCD
راستي DVI هم پورت ديجيتال هست ديگه !؟

Stream
20-12-2008, 19:18
پس من همون با d-sub 360 رو وصل مي كنم به lcd
راستي dvi هم پورت ديجيتال هست ديگه !؟
سه نوع dvi وجود داره:

Dvi-a که آنالوگ هست.
Dvi-i که هم می تونه آنالوگ باشه و هم دیجیتال.
Dvi-d که دیجیتال هست.

اکثر مانیتورها از dvi-d پشتیبانی می کنند که دیجیتال است.

djmoslemok
21-12-2008, 21:01
سه نوع dvi وجود داره:

Dvi-a که آنالوگ هست.
Dvi-i که هم می تونه آنالوگ باشه و هم دیجیتال.
Dvi-d که دیجیتال هست.

اکثر مانیتورها از dvi-d پشتیبانی می کنند که دیجیتال است.
بله
دقيقا :11:
ولي برا ال سي دي ديجيتال هست
چون وقتي 8600 رو بزنم خود كارت تشخيص ميده و وقتي ميبينه كه ال سي دي ديجيتال هست
از ديجيتال استفاده ميكنه
چون دوئل كانال هست dvi گرافيك ( ديجيتال و آنالوگ):27::11:

AKBARPARS
22-12-2008, 00:11
این سوال ها را منم دارم.:20:

1) اگر پورت DVI-I کارت گرافیک را به پورتDVI تلویزیونهای LCD وصل کنیم . مثل پورت HD صدا هم منتقل میشه .
2) اگر کارت گرافیک با اداپتور DVI-I به HD به تلویزیونهای LCD وصل کنیم چطور .
3) djmoslemok عزیز وقتی گرافیکت را با پورت DVI وصل کردی کیفیت تصاویر در 3 حالت دسکتاپ و بازی و فیلم چطوری بود. چون خودم پورت S-VIDEO گرافیک 5200FX رو به پورت S-VIDEO تلویزیونLCD وصل کردم Mycomputer و شاخها و نوشتهای در دسکتاپ را تار نشان میداد و بازیها رو سیاه و فیلمها را با کیفیت مانند مانیتور نشون میداد .

با تشکر !؟:40::10:

damn
22-12-2008, 14:16
پس راهي نيست من اين گرافيكهاي جديد رو به تلويزيون وصل كنم؟؟؟
جدیدها مگه خروجی s ندارن؟

Stream
22-12-2008, 15:56
این سوال ها را منم دارم.:20:

1) اگر پورت DVI-I کارت گرافیک را به پورتDVI تلویزیونهای LCD وصل کنیم . مثل پورت HD صدا هم منتقل میشه .
2) اگر کارت گرافیک با اداپتور DVI-I به HD به تلویزیونهای LCD وصل کنیم چطور .
3) djmoslemok عزیز وقتی گرافیکت را با پورت DVI وصل کردی کیفیت تصاویر در 3 حالت دسکتاپ و بازی و فیلم چطوری بود. چون خودم پورت S-VIDEO گرافیک 5200FX رو به پورت S-VIDEO تلویزیونLCD وصل کردم Mycomputer و شاخها و نوشتهای در دسکتاپ را تار نشان میداد و بازیها رو سیاه و فیلمها را با کیفیت مانند مانیتور نشون میداد .

با تشکر !؟:40::10:
1. خیر. صدا از طریق پورت DVI منتقل نمیشه.

2. آداپتور DVI به HDMI چیز درستی نیست. صفحه قبل دقیقا درباره این موضوع توضیح دادم. باید کارت گرافیک از HDMI پشتیبانی کنه و DVI این وسط فقط یک رایط به حساب میاد. DVI به HDMI تبدیل نمیشه.
در کارتهای گرافیک Radeon HD 2000 به بعد صدا همراه با HDMI منتقل میشه. در کارتهای گرافیک NVIDIA باید خروجی S/PDIF مادربرد به ورودی صدای کارت گرافیک متصل بشه تا بتونید از طریق HDMI صدا هم داشته باشید.

برای استفاده از HDMI باید کارت گرافیک سری Radeon HD 2000 به بعد، یا Geforce 8800 های G92 و یا سری 9 و ... داشته باشید.

ghahremanimehdi
25-12-2008, 17:02
1. خیر. صدا از طریق پورت DVI منتقل نمیشه.

2. آداپتور DVI به HDMI چیز درستی نیست. صفحه قبل دقیقا درباره این موضوع توضیح دادم. باید کارت گرافیک از HDMI پشتیبانی کنه و DVI این وسط فقط یک رایط به حساب میاد. DVI به HDMI تبدیل نمیشه.
در کارتهای گرافیک Radeon HD 2000 به بعد صدا همراه با HDMI منتقل میشه. در کارتهای گرافیک NVIDIA باید خروجی S/PDIF مادربرد به ورودی صدای کارت گرافیک متصل بشه تا بتونید از طریق HDMI صدا هم داشته باشید.

برای استفاده از HDMI باید کارت گرافیک سری Radeon HD 2000 به بعد، یا Geforce 8800 های G92 و یا سری 9 و ... داشته باشید.

استریم جان یه کم بیشتر در مورد مطالبی که گفتی توضیح بده:20:
1) تو جعبه ی کارت گرافیکی که جدیدا خریدم یه تبدیل DVI به HDMI هم هست در صورتی که شما گفتی : آداپتور DVI به HDMI چیز درستی نیست. DVI به HDMI تبدیل نمیشه. اگه نمیشه پس این تبدیل چی هست؟
2) کارت گرافیک من خروجی D-Sub نداره (اون آبی رنگه رو میگم) و به جاش من از تبدیلی که همراه کارت گرافیک بود (DVI به D-sub) دارم استفاده میکنم چون مانیتورم هنوز CRT هستش:41: چه فرقی داره ؟ ممکنه مشکلی پیش بیاد؟
3)چطوری صدا از طریق HDMI انتقال داده میشه ؟مگه HDMI برای تصویر نیست ؟ خوب ما که هیچوقتHDMI رو به اسپیکر وصل نمیکنیم و همیشه به مانیتور وصل میشه پس صداش از کجا باید پخش بشه؟من روی جعبه ی کارتم نوشته که از صدای 7.1 کانال پشتیبانی میکنه چجوری باید از این سیستم استفاده کنم؟:5:
4)سوال بعدیم تو این تاپیک هست
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ممنون:27::10:

Stream
25-12-2008, 17:16
سلام

1) تو جعبه ی کارت گرافیکی که جدیدا خریدم یه تبدیل DVI به HDMI هم هست در صورتی که شما گفتی : آداپتور DVI به HDMI چیز درستی نیست. DVI به HDMI تبدیل نمیشه. اگه نمیشه پس این تبدیل چی هست؟

همونطوریه که برای تبدیل های DVI به Component گفتم. یعنی این خروجی با متصل کردن چند تا از پین ها کارت گرافیک متوجه میشه چه نوع خروجی رو باید بفرسته. این وسط پورت DVI فقط یک واسطه است و سیگنال DVI به HDMI تبدیل نمیشه.

البته سیگنال های HDMI و DVI-D با همدیگه Compatible هستند و می تونند به هم تبدیل بشند، ولی تکنیک های تبدیلشون وارد بحث های Coding و HDCP و ... میشه.

2) کارت گرافیک من خروجی D-Sub نداره (اون آبی رنگه رو میگم) و به جاش من از تبدیلی که همراه کارت گرافیک بود (DVI به D-sub) دارم استفاده میکنم چون مانیتورم هنوز CRT هستش[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] چه فرقی داره ؟ ممکنه مشکلی پیش بیاد؟

مشکلی نیست. این تبدیل DVI به D-Sub هم مثل همون HDMI و ... عمل می کنه. هیچ مشکلی بوجود نمیاد.

3)چطوری صدا از طریق HDMI انتقال داده میشه ؟مگه HDMI برای تصویر نیست ؟ خوب ما که هیچوقتHDMI رو به اسپیکر وصل نمیکنیم و همیشه به مانیتور وصل میشه پس صداش از کجا باید پخش بشه؟من روی جعبه ی کارتم نوشته که از صدای 7.1 کانال پشتیبانی میکنه چجوری باید از این سیستم استفاده کنم؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

HDMI = High-Definition Multimiedia Interface

HDMI از همون اول قرار بوده ویدیو HD به همراه صدای 8-کاناله رو منتقل کنه و دقیقا هم همینطوره. در صورتی که مانیتور یا LCD TV شما بلندگو داشته باشه می تونید از صدای HDMI استفاده کنید، نیاز به هیچ تنظیمی هم نیست. در غیر این صورت خروجی کارت صدا رو به اسپیکر وصل کنید.

MicroSystem
25-12-2008, 19:51
جدیدها مگه خروجی s ندارن؟
نميدونم من چند تاش رو كه ديدم مثل 4670 خروجي s نداشت
كسي ميدونه گرافيكهاي جديد خروجي s ويدئو دارند يا نه؟

ghahremanimehdi
25-12-2008, 20:19
نميدونم من چند تاش رو كه ديدم مثل 4670 خروجي s نداشت
كسي ميدونه گرافيكهاي جديد خروجي s ويدئو دارند يا نه؟
برای من که 4850 Iceq4 هستش خروجی s-video داره و تبدیل زرد رنگ هم داره (همون کامپوزیت):20:

AKBARPARS
29-12-2008, 23:01
ممنون از استریم :11:
یک سوال دیگه داشتم کارت گرافیکهای GAINWARD 4670 و ASUS 9500GT که پورت HD به صورت Onboard روی گرافیک تعبیه کردن :
1) یک چیپ رمز گشا در برد گرافیک تعبیه شده که پورت HD دارن یا از اتصال پینهای DVI این پورت را تعبیه کردن (که بعید میدونم).
2) اگر این پورت واقعا HD باشه و صوت را هم میتونه از این طریق انتقال بده .
3)کیفیت تصویرش با اداپتور DVI به HD فرقی میکنه. یا فرقش فقط اینه که میتونه صوت را هم انتقال بده.

با تشکر فراوان ؟!:11::10:

Stream
29-12-2008, 23:08
ممنون از استریم :11:
یک سوال دیگه داشتم کارت گرافیکهای GAINWARD 4670 و ASUS 9500GT که پورت HD به صورت Onboard روی گرافیک تعبیه کردن :
1) یک چیپ رمز گشا در برد گرافیک تعبیه شده که پورت HD دارن یا از اتصال پینهای DVI این پورت را تعبیه کردن (که بعید میدونم).
2) اگر این پورت واقعا HD باشه و صوت را هم میتونه از این طریق انتقال بده .
3)کیفیت تصویرش با اداپتور DVI به HD فرقی میکنه. یا فرقش فقط اینه که میتونه صوت را هم انتقال بده.

با تشکر فراوان ؟!:11::10:
دوست عزیز به نظر می رسه شما یک کلمه از بحث های قبل همین تاپیک رو هنوز نخوندید و همینطور سوال می کنید!

این محصولات بصورت Native می تونند خروجی HDMI داشته باشند. نیازی به چیپ رمز گشا و تبدیل و ... نیست. به جای اینکه خروجی HDMI از طریق پورت DVI باشه این خروجی بطور مستقیم روی برد قرار گرفته.

در محصولات ATI به راحتی صدای 8-کاناله می تونه از طریق پورت HDMI منتقل بشه. در محصولات NVIDIA لازمه خروجی S/PDIF کارت صدا به ورودی صدای کارت گرافیک متصل بشه.

AKBARPARS
30-12-2008, 00:46
Stream عزیز شرمنده اگر زیاد سوال میکنم :31:.

تو این مونده بودم واز خودم میپرسیدم که تو خارج بیشتر تلویزیون lcd میخرن یا دارن. احتمالا هم میخوان بازیها یا فیلمها رو با تلویزیون ببینن . پس اگه گرافیکهای که gpu هاشون زاتن hd ساپورت میکنن چرا پورت hd ندارن مگه یک پورت اضافه گذاشتن چقدر خرج بر میداره ( که یاد یک چیز افتادم که رفتم بودم یک گرافیک 5200 دست دوم بفروشم که طرف گفت چون فلان چیپ روش نیست( یک جای چیپ جهارگوش داشت گه خالی بود) پورت اس ویدوش الکی و خروجی تصویر نداره ). به خاطر همین شک کردم و پرسیدم که جوابم رو گرفتم .

صفحات قبل رو چون مطلبشان مفید بود ذخیره کرده بودم و قبل از اینکه بپرسم چندین بار خونده بودم .

با تشکر فراوان !؟:10:

rokefar
19-05-2009, 01:41
سلام
دوستان آیا تبدیل composite به Component وجود داره؟
قیمتش در چه حدوده؟آیا سیگنال composite بعد از تبدیل شدن به Component در تصویر بهبودی حاصل میشه؟!!!
اگه ممکنه عکسی از این کانورتر برام بذارید ممنون.

m654
19-05-2009, 06:15
تفاوتی نداره.

rokefar
24-05-2009, 01:56
حالا آیا تبدیلش وجود داره؟
من میخام یک تبدیلی باشه که وردیش یه فیش کامپوزیت باشه و خروجیش سه تا فیش کامپوننت.
آیا چنین تبدیلی هست؟

arash_a59
26-07-2009, 16:25
با سلام
من يه مشكل دارم اميدوارم بتونيد كمكم كنيد
تلوزيون من تنها يك ورودي AV(زرد و سفيد و قرمز) داره (همچنين 2 ورودي Component و 3 HDMI) من از رسيور و DVD player هايي استفاده مي كنم كه هردو تنها خروجي AV دارن و من بامشكل مواجه شدم آيا تبديلي براي تبديل AV به Component هست؟(سه فيش به 5 فيش)

esem1982
29-07-2009, 20:25
سوال من اینه که تبدیل HDMI واسه تلوزیون معمولی هم هست یعنی مثلا XBOX 360 دارم می خوام وصل کنم به

تلوزیون سونی جدید هست اما HDMI نداره

saeed rafat
27-12-2009, 04:55
سلام
اگه ممکنه نحوه ساخت dvi یا rgb یه s-video را توضیح بدین

saeed rafat
27-12-2009, 05:13
سلام
اگه ممکنه نحوه ساخت dvi یا rgb یه s-video را توضیح بدین

o_omid
07-04-2010, 05:51
سلام
دوستان عزیز آیا میشه Component پلی استیشن2 رو به rs232 و یا به hdmi تبدیل کرد و بعدش مستقیمآ به مانیتور زد؟

ebi66_boukan
23-04-2010, 14:16
سلام دوستان این کابل component to HDMI تو ایران وجود داره؟؟؟؟اگه هست ممنون میشم بگید کجا و چند؟

jahannema
24-06-2010, 17:11
اقا من یه کارت گرافیک سری geforce 8500gt دارم که روش جای ورودی spdif رو نگذاشته نمیدونم چطور صدا رو به کابل hdmi بدم این کارت خروجی dvi داره .بد شانسی اینه که نمونه های مشابه این کارت دارن نوبت این یکی که شده شرکت خواسته صرفه جویی کنه .
در ضمن تو سایت های خارجی تبدیل spdif+dvi به hdmi زیاد دیدم ایا اینجا هم پیدا میشه یا میشه ساختش طوری که مثلا سیم ی که سیگنال spdif رو انتقال میده توی کابل hdmi شناسایی کردومستقیما یا با یه مدار ساده بهش وصل کرد.

jahannema
24-06-2010, 17:59
اقا ازوت دستگاه مبل اول تو تهران جایی دیدی چون من نمونه مشابه اون که spdif رو با dvi به hdmi بده نیاز دارم اگه این پیدا بشه میشه امیدوار شد که مد نظر من هم پیدا بشه .

awsedrft
16-07-2010, 17:02
سلام
چگونه از لپتاپ (دارای خروجی مونیتور و HDMI) به تلویزیون (فقط ورودی سه تایی (audio/video cable) و پنج تایی (Component video cable + audio cable) ) وصل کنم و تصویر بگیرم؟ آیا کابل تبدیل آنها وجود دارد؟
شنیدم که VGA به Component وجود داره، آیا کیفبت تصویر خروجی آن خوب است؟
آیا امکان دارد که کابل HDMI به Component داشته باشیم؟

ممنون میشم راهنمایی کنید.

MNBoy
23-01-2011, 09:26
سلام خسته نباشید دوستان
دوستان کمک آبروریزی شد
من یه خروجی RGB از پشت DVRم دارم میخوام وصلش کنم به یه مانیتور که ورودیش DVI-D میباشد
البته DVRم( دستگاهی که تو سیستم مدار بسته دوربینها بهش وصل میشن) خروجی Component هم داره
نباید روی هیچ دستگاه دیگه ای بگیرم فقط همین یک گزینست که خروجی RGBرو از پورت DVI-D رو مانیتور LCD بگیرم
لطفا اگه مبدلی کانکتوری یا نیاز به ساخت مبدل هست (نحوه ساخت) بهم بگین که خیلی از مشکلات حل میشه دوستان
ممنون