PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ..:: دنبال نرم افزار تشخيص اشكالات و بد سكتور هارد ديسك ::..

9vin
19-12-2008, 11:47
سلام دوستان .سوالي داشتم.
آيا برنامه اي هست كه مشكلات هارد رو بررسي و پيدا كند؟ ميخوام اشكال هارد رو پيدا كنم. و اگه هاردي بد سكتور بده با فرمت كردن كامل آن هارد بد سكتور آن كاملا برطرف ميشه يا خير ؟!

Rainbow
19-12-2008, 13:03
اگه هارد دیسک شما مال کمپانی Maxtor هست می تونید با برنامه PowerMax مشکل هاردتون رو شناسایی کنید البته باید کامپیوتر رو با این نرم افزار بوت کنی و داخل یک محیطی که شبیه سیستم عامل داس هست منوهایی برای عیب یابی هارد وجود داره
برای اینکه داخل خود ویندوز هم یک گزارش از وضعیت هارد بگیری بد نیست داخل منوی RUN بری و از اونجا دستور cmd رو تایپ کنی تا وارد prompt خود ویندوز بشید ، بعد دستور CHKDSK رو تایپ کن و بعد از چند ثانیه یک گزارش در مورد هارد به شما میده که اگر دچار مشکل بدسکتور شده باشه شما مطلع میشی

s2010
19-12-2008, 13:07
اگه هارد دیسک شما مال کمپانی maxtor هست می تونید با برنامه powermax مشکل هاردتون رو شناسایی کنید البته باید کامپیوتر رو با این نرم افزار بوت کنی و داخل یک محیطی که شبیه سیستم عامل داس هست منوهایی برای عیب یابی هارد وجود داره
برای اینکه داخل خود ویندوز هم یک گزارش از وضعیت هارد بگیری بد نیست داخل منوی run بری و از اونجا دستور cmd رو تایپ کنی تا وارد prompt خود ویندوز بشید ، بعد دستور chkdsk رو تایپ کن و بعد از چند ثانیه یک گزارش در مورد هارد به شما میده که اگر دچار مشکل بدسکتور شده باشه شما مطلع میشی
چه جوری بفهمیم کدوم بدسکتورهستش:11:

Rainbow
19-12-2008, 13:07
با برنامه lOW lEVEL Format مشکل بدسکتور هارد البته اگه فیزیکی نباشه ، حل میشه یعنی بدسکتور نرم افزاری
البته مراقب باش که قبل از این برنامه بکاپ گرفته باشی چون بعد از این نوع فرمت اطلاعات بصورت قطعی و کامل نابود میشه .

s2010
19-12-2008, 13:09
برنامه رواجراکردمyeas/noمیخواد

Rainbow
19-12-2008, 16:17
برنامه رواجراکردمyeas/noمیخواد

اگه برنامه رو اجرا کردید که با 2 بار زدن کلید F8 یک جدول کوچکی باز میشه که یکی از گزینه های اون جدول همون هارد
Detect شده شما توسط برنامه Powermax هست روی همین نام هارد کلید Enter رو می زنید و بعد از چند ثانیه ابتدا با Advanced Test یکبار هارد رو چک کنید که آیا مشکلی داره یا نه ... بعد از انجام این مرحله از منوهای انتخابی سیستم گزینه Low Level Format در دسترس شما هست
بعد خود محیط Low Level Format از شما سئوال میکنه که آیا مطمئن به انجام این عمل هستید ( ممکنه که بیشتر از یکبار سئوال کنه ) و بعد شما با انتخاب YES عمل ZERO کردن هارد رو شروع می کنید
ناگفته نماند که در بعضی موارد بسته به سرعت پردازشی سیستم و حجم هارددیسک ممکن است که عملیات این
نرم افزار تا یک روز هم بطول بیانجامد
بعد از اتمام عمل Low level format شما می بایستی یکبار هم بطور کامل فرمت معمولی رو انجام بدید که این کار هم
توسط CD خود ویندوز (XP (Bootable در زمان نصب ویندوز ، امکان پذیر می باشد .

9vin
19-12-2008, 17:00
هارد من كينگ استون 320 است. چكار كنم ؟
راستي قبل از اومدن بالاي ويندوز اون صفحه آبي كه هارد رو به درصد چك ميكنه مياد كه من هميشه اونو با اينتر رد ميكنم.اين صفحه هميشه مياد .

9vin
19-12-2008, 17:16
براي هارد من ارور داد اينم عكسش :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Rainbow
19-12-2008, 20:23
هارد من كينگ استون 320 است. چكار كنم ؟
راستي قبل از اومدن بالاي ويندوز اون صفحه آبي كه هارد رو به درصد چك ميكنه مياد كه من هميشه اونو با اينتر رد ميكنم.اين صفحه هميشه مياد .

هارد دیسک کامپیوتر شما مارک Kingston هست؟
دیده بودم Kingston مدل های متفاوتی Cool Disk تولید کنه ولی هارد Internal برای کامپیوتر !

vioman
20-12-2008, 00:47
سلام دوستان .سوالي داشتم.
آيا برنامه اي هست كه مشكلات هارد رو بررسي و پيدا كند؟ ميخوام اشكال هارد رو پيدا كنم. و اگه هاردي بد سكتور بده با فرمت كردن كامل آن هارد بد سكتور آن كاملا برطرف ميشه يا خير ؟!

دوست عزیز من با برنامه ی Hdat این کار رو انجام میدم و خیلی عالیه ، سرعت خوبی هم داره:46:

موفق باشید:11: