PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : =>>>>در مادر برد silent mode را برای CPU فعال کردم ، این silent mode چی هست ؟ و دما و چرخش cpu , fan نرماله یا نه >؟؟؟؟

MESHKIPOSH
17-12-2008, 21:33
من silent mode رو تصادفی در تنظیمات مادر برد دیدم و فعال کردم و انصافا صدای فن خیلی کم شد ، یعنی اونجوری که میخوام شد
بعد با برنامه ی PC Probe II V1.04.49 که در سی دی خود مادر برد بود این اطلاعات رو بهم میده
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
میخواستم ببینم این چیزهایی که به من داده ، مثلا دمای CPU که روی 61 هست , گردش فن که روی 1035 RPM هست چطوره ؟؟ و نرمال هست یا نه ؟؟؟؟ بالاترین حدش چقدر باید باشه ؟؟؟؟
و اینکه این حالت silent mode مشکلی برام ایجاد نمیکنه ؟؟؟؟
.
.
یه چیزی هم که الان تست کردم ، مثلا یه پنجره باز کردم و خیلی سریع drag میکردم .. با این کار صدای cpu زیاد شد و توی اون برنامه هم سرعت بالای 45000 RPM و دمای 64 رو بهم داد ....یعنی در موقع نیاز بیشتر میچرخه و بیشتر صدا میکنه :13:

دوستان محبت کنید بگید این حالت Silent mode و این دما و سرعت چرخش cpu عادی هست یا نه ؟؟؟؟

MESHKIPOSH
17-12-2008, 21:34
این chassis و power چرا صفر هست ؟؟؟ در شروع برنامه هم یه پیغام برای صفر بودن و قرمز بودنه اینا بهم میده !!!!

shahramcat
17-12-2008, 21:39
دوست عزیز ....

دما و سرعت چرخش فن بر اساس مدل CPU شناخته میشه در نتیجه شما باید مدل سی پی پو خودتون رو هم بزارید ...

Chaiasis / Power که به شما چیزی نداده بخاظطر این هست اونها مربوط به فنهای کیس یا پاور میشه که رابط 3 پین دارن و حتما شما فن کیس یا فن دیگه ای در سیستم رو به مادربورد متصل نکردی ... هر زمان فن رو گرفتی رابط 3 پین رو به مادربورد وصل کن دما و سرعت چرخش رو بهت نشون میده .... مهم نیست الان .

MESHKIPOSH
18-12-2008, 14:07
shahramcat عزیز بسیار ممنون
من intel pentium(r) Dual-Core دارم با فرکانس 2.20 و FSB 800MHz و L2 cache : 1MB
core: 1.35 V
مشخصات کامل cpu من این بود
در مورد اون Silent mode هم اگه میشه توصیح بدید
الان وقتی سیستم برنامه های بیشتری در حال اجرا داره فن سرعت چرخش و صداش بیشتر میشه
ولی قبلا وقتی هیچ کاری هم با سیستم انجام نمیدادم سرعت فن و صداش خیلی زیاد بود !!!!!!

shahramcat
18-12-2008, 14:54
shahramcat عزیز بسیار ممنون
من intel pentium(r) Dual-Core دارم با فرکانس 2.20 و FSB 800MHz و L2 cache : 1MB
core: 1.35 V
مشخصات کامل cpu من این بود
در مورد اون Silent mode هم اگه میشه توصیح بدید
الان وقتی سیستم برنامه های بیشتری در حال اجرا داره فن سرعت چرخش و صداش بیشتر میشه
ولی قبلا وقتی هیچ کاری هم با سیستم انجام نمیدادم سرعت فن و صداش خیلی زیاد بود !!!!!!

خواهش میکنم دوست من ....

عرض شود که اگر اشتباه نکنم CPU شما مدل E2200 اینتل هست .

تکنولوژش Silent Mode به طور انحصاری در اختیار شرکت ایسوز و برای مادربوردهاش هست که البته دیگر شرکتها هم با نامهای متفاوتی و به صورت دیگه این تکنولوژی رو دارن .... Silent mode در ویندوز با برنامه pc probe 2 کنترل میشه و باعث بهینه کردن سرعت چرخش و کنترل دما بر اساس مقدار استفاده و کارکرد CPU و سیستم میشه ... هرچی از CPU بیشتز کاربکشی به اصطلاح CPU USAGE شما بالاتر میره و این برنامه به صورت اتوماتیک چرخش فن رو از بایوس بالاتر میبره تا دمای بوجود اومدرو پایین بیاره و همینطور بر عکس وقتی شما از سی پ ی یو کار نمیکشی silent mode چرخش فن رو کم میکنه در نتیحه صدای فن و نویز فن کم میشه !

شما بعد از اینکه این گزینرو فعال کردی دیگه بر اساس کاری که میکنی سرعت چرخش در نتیجه صدای فن بهینه شده و کلا نویز کمتری ایجاد میکنه .

MESHKIPOSH
18-12-2008, 15:20
مرسی عزیز
من مادر بردم Asus p5-kpl-am هست و در تنظیمات مادربرد این گزینه silent mode رو دیدم و فعال کردم که به نظر خیلی خوب میاد البته
pc probe 2 رو هم از سی دی خود مادربرد نصب کردم . با توجه به جواب شما پس مشکلی بوجود نمیاره و گزینه ی خوبی هست ... البته اگه اشتباه میکنم بگید
بهرحال ممنون ، خیلی لطف کردی

MESHKIPOSH
18-12-2008, 15:21
مرسی عزیز
من مادر بردم Asus p5-kpl-am هست و در تنظیمات مادربرد این گزینه silent mode رو دیدم و فعال کردم که به نظر خیلی خوب میاد البته pc probe رو هم از سی دی خود مادربرد نصب کردم . با توجه به جواب شما پس مشکلی بوجود نمیاره و گزینه ی خوبی هست ... البته اگه اشتباه میکنم بگید :20:
بهرحال ممنون ، خیلی لطف کردی:11:

shahramcat
18-12-2008, 15:25
مرسی عزیز
من مادر بردم Asus p5-kpl-am هست و در تنظیمات مادربرد این گزینه silent mode رو دیدم و فعال کردم که به نظر خیلی خوب میاد البته pc probe رو هم از سی دی خود مادربرد نصب کردم . با توجه به جواب شما پس مشکلی بوجود نمیاره و گزینه ی خوبی هست ... البته اگه اشتباه میکنم بگید :20:
بهرحال ممنون ، خیلی لطف کردی:11:

کار درستی انجام دادی چون هم صدا رو کمتر میکنه هم دما رو بهینه تر ....

فقط سعی کن همیشه از آخرین ورژن برنامه PC PRobe استفاده کنی .... از قسمت دانلود سایت ASUS آخرین نسخه رو بگیر و نصب کن . قبلش نسخه قدیمی رو حتما بردار .