PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.!

touradg
15-01-2006, 12:38
سلام به همه:

بعد از 2 ماه گشتن تو اینترنت و خوندن بررسی های مختلف راجب نوت بوکها توی سایتهای مختلف و نظرات صاحباش و با توجه به بودجه ای که دارم بالاخره دو تا نوت بوک یکی برای ایسر و یکی دیگه برای توشیبا رو انتخاب کردم ولی الان تصمیم گیری برای انتخاب یکی از اونها برام مشکله مخصوصاً اینکه مشخصات هر دو نزدیک به همه و و در بعضی قطعات از هم بهتر و در بعضی دیگه ضعیف ترن.با توجه به کاری که با این نوت بوکها میخوام انجام بدم(کارای گرافیکی سنگین و برنامه نویسی) و قیمتشون ممنون میشم با توجه به تجربیاتی که خودتون دارید و یا احتمالاً اگه یکی از اینها رو دارید منو راهنمایی کنید.

ارادتمند
تورج
مشخصات نوتبوکهارو میتونین تو سایتهای زیر ببینین (فقط توشیبا که من تو ایران دیدم بلوتوث نداره)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Toshiba M70-P546
Acer 1694 WLMI

M.R.M
15-01-2006, 13:51
سلام دوست عزيز.
هر دوي اين دستگاهها كامل ميباشند و نيازهاي شما را بر آورده خواهند ساخت. هر يك از آنها محاسني در قسمتي دارند كه واقعا نميتوان تصميم گيري دقيقي در مورد بهتر بودن يكي از آنها ارائه داد.
اما با توجه به اينكه شما فرموديد ميخواهيد كارهاي گرافيكي سنگين با آنها انجام دهيد بايد گزينه اي را انتخاب نماييد كه سرعت پردازش بالا و حافطه بالايي داشته باشد. توجه داشته باشيد كه اگر چه قدرت كارت كرافيك نيز مهم است اما معمولا سرعت پردازش و حافظه سيستم در اين مورد بيشتر درگير ميشوند.
نكته بعدي اينكه تكنولوژي CrystalBright نيز ميتواند در كار شما مفيد باشد ، صفحه نمايشگرهاي CrystalBright وضوح و كيفيت بسيار بالايي را در مقابل كاربر قرار ميدهند و تفاوت بسيار زيادي با نمايشگرهاي معمولي دارند ( از لحاظ وضوح تصوير و كيفيت ).
طول عمر باطري ها و پورتها و درگاههاي دستگاه و ... نيز مواردي هستند كه حتما بايد بررسي نماييد.
در نهايت شما بايد دستگاهي را انتخاب نماييد كه پس از خريد رضايت كامل را از آن داشته باشيد و انتخاب آن تنها و تنها به خود شما بستگي دارد.
پيشنهاد من دستگاه ACER است ، زيرا علاوه بر قابليتهاي كلي كه شما براي كار خود به آن نياز داريد قابليتهاي ديگري نيز دارد كه آن را از لحاظ كامل مينمايد و شما را تا مدتهاي بسيار زيادي از سيستم جديد بي نياز خواهد كرد.
با توجه به دارا بودن تكنولوژي Sonoma در سي پي يو و تكنولوزي CrystalBright در صفحه نمايشگر و موارد ديگر ميتوانيد روي آن حساب كنيد و آن را سيستم مطمئن و بسيار كاملي قلمداد نماييد.
شاد و پيروز و موفق باشيد :happy: .

touradg
15-01-2006, 14:17
ممنون از نظرتون.در مورد حافظه بیشت کارت گرافیکر توشیبا نسبت به ایسر نظرتون چیه؟

Amir_P30
15-01-2006, 18:50
با سلام و عرض تبريك به خاطر ورود شما به انجمن هاي P30WORLD

شما ميتوانيد ابتدا به تاپيك تخصصي لپ تاپ مراجعه نموده تا بتوانيد بهتر تصميم گيري كنيد:

موفق باشيد

M.R.M
15-01-2006, 22:53
سلام دوست عزيز.
ضمن تشكر از امير عزيز بابت راهنماييشان و تاييد نظر ايشان ، بايد بگويم كه شما در تپيك لپ تاپ ميتوانيد نتايج خوبي بدست آوريد و دوستان در آن قسمت به سادگي ميتوانند شما را راهنمايي نمايند.
بنابراين حتما به آن تاپيك سربزنيد و از نكات آنجا استفاده نماييد.
و اما در مورد حافظه گرافيكي بيشتر ، دوست عزيز من دقيقا نميدانم شما چه عمليات سنگين گرافيكي ميخواهيد با دستگاه انجام دهيد ، اما معمولا سنگين ترين كار گرافيكي كه ميتوان با يك دستگاه انجام داد عمليات Rendering در برنامه هاي 3D ( با Effect هاي زياد ) و يا اجراي بازي هايي است كه از لحاظ گرافيكي بسيار سنگين ميباشند و شامل جزئيات گرافيكي فراواني هستند.
در هر دوي اين حالات شما براي دستيابي به حداكثر كارايي نياز به كارتهاي گرافيك بسيار حرفه اي خواهيد داشت كه در اين صورت نخواهيد توانست با لپ تاپ نياز خود را به صورت كامل بر آورده سازيد.
و اما در مورد حداقل ها ، طبق برخي تحقيقات انجام شده يك كارت گرافيك 128 مگابايت با يك پردازنده Sonoma ميتواند عملكرد بسيار بهتري نسبت به يك كارت گرافيك 256 با يك پردازنده Dothan داشته باشد ( با حافظه يكسان ) . اين موضوع در بسياري از دستگاهها كنترل و بررسي شده است و عملكرد بالاي تكنولوژي Sonoma را به خوبي روشن ميسازد. اما حتما شما نيز در تحقيقات خود به اين نتيجه رسيده ايد كه لپ تاپهاي Toshiba معمولا از محبوبيت بيشتري برخوردار هستند و بازار بيشتري را در اختيار دارند بنابراين شما نيز زود تصميم گيري ننماييد و از كاربراني كه هر يك از اين دو دستگاه را تهيه كرده اند درخواست كمك نماييد تا با معايب و محاسن هر يك از آنها به خوبي آشنا گرديد.
دوستان عزيز من در قسمت انجمن سخت افزار و تاپيك لپ تاپها كه امير عزيز آدرس آن را ذكر كردند ، ميتوانند به خوبي شما را راهنمايي كنند و در رسيدن به نتيجه نهايي شما را ياري نمايند :happy: .
توصيه ميكنم حتما آن قسمتها را نيز بررسي نماييد و از آنها ياري بخواهيد.
مطمئن باشيد با كمك اين عزيزان خواهيد توانست بهترين گزينه را انتخاب نماييد.
شاد و پيروز و موفق باشيد :happy: .

mpsjavad
16-01-2006, 14:57
با سلام ..

ضمن تاييد گفته هاي استاد عزيز محمد رضا جان :) بايد عرض کنم که ميزان زمان شارش باتري در دو لپتاپ مورد بحت هم بسيار با هم متفوات هستند . در لپتاپ Toshiba M70-P546 با 6 سلول باتري Lithium در بهترين حالت 2.5 hours شارش ذکر شده و در Acer 1694 WLMI با 9 سلول و زمان شارش 5-hour ! البته با تفوات وزن حدود 200 گرم .

اضافه کنم که لپتاپ هايي که از تکنولوژِي CrystalBright استفاده ميکنند ضمن کيفيت و روشني تصوير بهتر داري زاويه ديد باز و گسترده تري هم هستند به اين معني که اگر از کناره ها و از پهلو یا بالا و پایین به صفحه نمایش نگاه کنيد کيفيت تصوير کمتر دچار افت و بهم ريختگي خواهد شد .

موفق باشيد .

touradg
18-01-2006, 10:46
ممنون از راهنماییتون
البته تو این چند روز یه مدل دیگه دیدم به نام ایسر 8100.البته یه کم گرونتره ولی امکاناتش خیلی بهتره.با این حساب پس انتخاب ایسر رو پیشنهاد میکنید.