PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با encrypt ویندوز ,ممنون میشم بهم کمک کنید

binahayat_m
16-12-2008, 23:21
سلام خدمت دوستان عزیز
به یه مشکلی برخوردم که اگه کمکم کنید واقعا ممنون میشم.
من یه پوشه که شامل فایل های اتوکد بود از سر کنجکاوی encrypt کردم و بعد برگردوندم ، اما حالا مهم ترین فایل و حیاتی ترین برای من از این حالت خارج نمیشه و وقتی می خوام ازادش کنم با پیغام دسترسی مجاز نیست مواجه میشم:41:.
دوستم گفت برو تو قسمت safe mode و قسمت securityیه user بهش اضافه کن و فول کنترل کن ، این کارم کردم بازم جواب نمیده.
نه میشه فایل جابه جا کرد نه میشه باز کرد.
حالا موندم چیکار کنم دوستم گفت ویندوز نباید عوض کنی اما فکر کنم من یه بار این کار کردم،چون از ویندوز ایمیج گرفتم و ویندوز میتونم راحت باز خوانی کنم این کار کردم.
فقط خواهشا اگه روشی میدونید بگید چون من یکشنبه تحویل پروژه و کلی کار دارم:2::41::41::41:
خیلی متشکر

mahdi7610
17-12-2008, 09:31
سلام

اگه ویندوز عوض کرده باشید که دیگه براتون متاسفم .

یه سری به تاپیک زیر بزنید .

برای دوستمون توضیح داده ام

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

موفق باشید .

peymantrojan
17-12-2008, 13:05
همون طور که دوستمون گفت اگه ویندوزتون رو عوض کرده باشین کاری از دستتون بر نمیاد
ولی اگه ویندوزتون رو عوض نکرده باشین هم میتونید که key از encrypt بگیرید تا بتونید هر کاری کنید یا اینکه ساده ترین راه یعنی کپی کردن فایل تو درایو ntfs انجام بدین یا کارای دیگه

binahayat_m
17-12-2008, 15:47
ممون از جواباتون
اخه من همه غیر فعال کردم فکر کردم این دو تا فایل هم غیر قعل شده.اما بعد که اومدم باز کنم کار نمیکرد.
الن واقعا هیچ راهی نداره
تو دنیای بزرگ نرم افزار هیچ ره حلی برای این کار پیش بینی نشده؟
اون فایل ها واقعا برای من مهم بودند
اخ یکی نیست به من بگه مگه مرض داشتی دستکاری می کنی:41::41::41:

binahayat_m
17-12-2008, 15:49
همون طور که دوستمون گفت اگه ویندوزتون رو عوض کرده باشین کاری از دستتون بر نمیاد
ولی اگه ویندوزتون رو عوض نکرده باشین هم میتونید که key از encrypt بگیرید تا بتونید هر کاری کنید یا اینکه ساده ترین راه یعنی کپی کردن فایل تو درایو ntfs انجام بدین یا کارای دیگه

ممنون از توضیحتون
جمله اخر یه مقدار واضح تر توضیح میدید شاید امتحان کردیم درست شد؟

*Batman*
17-12-2008, 19:44
من با ویندوز تابحال رمز نگاری نکردم و نمیدونم با چه سیستمی رمزنگاری میکنه.
اما وقتی گفته های دوستان رو خوندم فهمیدم:
ویندور با استفاده از اطلاعات یوزر فعلی سیستم ، فایلهای شما را رمزنگاری و رمزگشایی میکنه.
اینجوری هم نیست که یه یوزر با نام مشابه بسازید و توقع رمزگشایی داشته باشید.حتما فاکتورهای دیگری هم دخیل هستن.

تو دنیای بزرگ نرم افزار هیچ راه حلی برای این کار پیش بینی نشده؟
رمزنگاری و روشهای اون یک قاعده ست با محوریت پسورد.
مثلا شما با پسورد خودتون یک فایل را رمز میکنید.من تو مغز شما نیستم که بفهمم رمز شما چی بوده.به همین خاطر شکستن رمز تقریبا امکان پذیر نیست.
ویندوز برای رمز کردن ازتون پسورد نمیخواد و همین کارو خراب میکنه.بطوریکه اگه ویندوز را پاک کنیم و دوباره نصب کنیم دیگه نمیشه کاری کرد.
تازه رمزنگاری ویندوز نباید زیاد هم پیچیده باشه.چون هنوز بعضی از برنامه ها ممکنه بتونن کمک کنن.
من واقعا امیدوارم که مشکل شما حل بشه.
اما از این به بعد اگر خواستید فایلی را رمز کنید از برنامه هایی استفاده کنید که رمز را از شما بگیرن.هر چند تو اون برنامه ها هم اگر رمز خودتون را فراموش کنید کار تمومه.

binahayat_m
19-12-2008, 15:26
مشکل مت که حل نشد
و ممنون از دوستانی که نظر دادند
حاقل شما این تجربه بدست بیارید که ایمکری÷ت فعال نکنید
شاد و ÷یروز باشید