PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک در مورد نرم افزار اموزشی

helex8800
15-12-2008, 10:26
سلام
دوستان من یه نرم افزار کمک اموزشی شبکه با این مضمون (جامع ترین اموزش شبکه منطبق با سر فصلهای MCSE)
که هفتا سی دی هم است و سه سطح هم داره و در مورد این موارد پایین به طور کامل اموزش میده ایا به نظر شما اینا که اموزش میده بسه یا نه؟
سخت افزار شبکه و تو پولوژی ،استانداردهای شبکه ،اموزش فرمانها و کارهای ابتدای دیگر به صورت کامل
ولی در مورد سطح دوم و سوم اینها هستند ایا به نظر شما کامل هستند؟
اموزش کامل Active Directory
DHCP
DNS
Event viewer
group Policy
اشنای با سرویسها در ویندوز
Remote desktop
Ipsec
Termina service
windows internet name service
POP 3
internet information service
ruting and remote access _RAS
در مورد هر منو به صورت کامل اموزش میدهمیده ایا به نظر شما اینا رو دونستن برای عملی MCSE بسه؟
و یه سوال دیگه نرم افزار ی به این شکل برای اموزش سیسکو به صورت کامل سراغ ندارین؟
و اخرین سوال برای یه Admin شدن به غیر از سیسکو و Mcse و ویندوز سرور 2003 ،لینوکس چه مطالبه دیگی هست که باید کار کنیم؟

visman
16-12-2008, 07:39
سلام
به نظر خوب مياد ولي چيزي كه هست همه چيز را تو اينجور برنامه ها نمي گن منظورم اينه كه خيلي از نكات به طور عملي و علمي بحث نمي شه و فقط نكات اصلي صحبت ميشه به نظر من اينجور برنامه ها به درد كساني مي خوره كه تا حدودي بر علم شبكه تسلط دارن اما اگه واقعا مي خواهيد يه ادمين خوب باشين هم بايد به كلاس بريد و هم اينكه بايد مطالعه زيادي داشته باشيد.
در مورد سوال اخرتون براي ادمين شدن داشتن يكي از اين مدارك هم كافيه يعني يا سيسكو و يا مايكروسافت چون هر كدوم از اين مدارك مدارج تخصصي شبكه هستن ولي اگه مي خواهين يه ادمين همه كاره و به قول معروف آچار فرانسه باشيد همه اينها را بايد بخونين و ضمنا مباحث امنيت را خيلي جدي پيگيري كنيد
موفق باشي

helex8800
16-12-2008, 12:33
با تشکر از تو دوست عزیز ،درسته ولی فعلا که محصلم! هنوز دانشگاه هم نرفتم!!! چه برسه به محیطهای کاری!!!!!!
و در مورد نرم افزار:واقعا کامل و جامع یاد میده، مثلا :
Ipsec
ipsec چیست؟
نحوه گزینش کاربران توسط ipsec
اشنای باپروتکلهای ipsec
اشنای با filter list در ipsec
پیکر بندی ipsec
و اینکه با مشکل عملی کار کردن باید چه کنم؟
و یه سوال دیگه نرم افزار ی به این شکل برای اموزش سیسکو به صورت کامل سراغ ندارین؟
و اخرین سوال برای یه Admin شدن به غیر از سیسکو و Mcse و ویندوز سرور 2003 ،لینوکس چه مطالبه دیگی هست که باید کار کنیم؟