PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : برنامه نویسی بازی های آنلاین

روح سگ-ولگرد
13-12-2008, 21:47
سلام

بازیهای آنلاین مثل تریبال وارز، تراویان، The west و غیره رو با چی نوشتن؟ دیتابیسشون چه مشخصاتی داشته؟

_H2_
14-12-2008, 07:50
سلام
من بازی خور حرفه ای نیستم و طبیعتاً نام بازی ها را نمیشناسم.
ولی اکثر بازیها تجاری تولیدی در خارج توسط برنامه نویسی مستقیم با مشتقات ++C و کمک از یک Engine ساخته میشوند. (مثل ++VC)

ولی در ایران اکثراً با این برنامه های درپیتی بازی سازی که نیاز به دانش برنامه نویسی ندارد و با چند کلیک چیزی میسازد، بازی را میسازند و لذت هم میبرند که بدون برنامه نویسی کار را تمام کردند و البته نتیجه را هم میبینید.

=====

ولی به شخصه برای شروع ساخت بازی Microsoft Game Studio XNA را پیشنهاد میکنم که بر خلاف واژه Studio اش، هیچ محیط گرافیکی ندارد و فقط کدنویسی خالص است و چند سالی است که از طرف مایکروسافت برای زبان C#.Net عرضه شده.
(البته با کمی تغییر و شاید هم دردسر میتوان در سایر زبانهای دات نتی هم برایش کدنویسی کرد.)
ضمناً محصولات نهایی XNA بجز PC قابل عرضه در کنسول XBox360 هم خواهد بود.

=====

موفق باشید.

روح سگ-ولگرد
14-12-2008, 20:39
سلام

خیلی خیلی ممنون از جوابتون

اما این بازی هایی که من گفتم بازی های بروزر بیست هستن.

آدرس سایت هاشون رو می دم تا یه نگاه بهشون بندازید و اگه تونستید که سراسر تشکر می شم از جوابتون

tribalwars.org
the-west.org
travian.com

روح سگ-ولگرد
14-12-2008, 20:41
راستی یه بازی با همین سبک هم دیدم که تو محیط فلش بود.

من کمی اکشن اسکریپت کار کردم اما نمی دونم یعنی واقعا ممکنه در این سطح اکشن اسکریپت نوشت یا از برنامه ی دیگه ای استفاده می کنند با قالب فلش!؟

_H2_
16-12-2008, 09:15
سلام
شاید از فایلهای setup برنامه بتوان چیزی متوجه شد، ولی اینطوری نمیتوانم نظری بدهم.

اگر بازی شما از این تیپ بازی ها سه بعدی خفن تمام صفحه و تحت DirectX و ویندوز است احتمالاً:

اکثر بازیها تجاری تولیدی در خارج توسط برنامه نویسی مستقیم با مشتقات ++C و کمک از یک Engine ساخته میشوند. (مثل ++VC)