PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : حرفه ای ها بیان تو>یک مشکل نادر در ویندوز xp --->دیده نشدن بخشی از هارد و پارتیشن ها!

avecina.ir
12-12-2008, 20:03
سلامم دوستان دیروز من یک هارد 250 گیگ نو روی یک سیستم که بایوسش مال سال 2004 هست و دیگه آپگریدش نیست نصب کردم.اول یک ویندوز XP سال 2001 که سرویس پک نداره روی هارد اومدم نصب کنم موقع پارتیشن بندی دیدم فقط 130 گیگ از هارد رو شناخته.پارتیشن بندی و نصب کردم
بعدن اومدم یک XP SP3 هم نصب کنم دیدم به! بقیه ی فضای هارد رو که اون یکی ویندوز نشناخته این شناسایی کرد.حالا که اون فضا رو هم پارتیشن بندی و ویندوز نصب کردم میبینم که توی ویندوز اولیه که XPپایه هستش همون چند پارتیشنی که توی مرحله ی دوم ساختم دیده نمیشن ولی توی XP SP3 اون پارتیشن ها هم دیده میشن
از طرفی حتمن نیاز دارم که اون XP 2001 هم روی سیستم باشه بدون سرویس پک.چون بعضی برنامه های قدیمی روی SP1 یا SP2 و SP3 نصب نمیشن.از اینطرف هم بعضی پارتیشن ها رو توی اون ویندوزه دسترسی ندارم.اگه کسی HotFix مخصوص این مشکل یا راه حل خاصی سراغ داره خواهشن بگه

اینم عکس های دو محیط ویندوز

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

moslem.b
12-12-2008, 21:47
اون پارتیشن هایی که توی ویندوز اولیه نشون داده نمیشن چه نوع فایل سیستمی دارن fat32 یا natf ؟

avecina.ir
13-12-2008, 13:25
سلامم عزیز دل مشخصه دیگه..... وقتی از امکان Compressing درایوها استفاده شده و اسمشون آبی شده NTFS هستش
خودم یک چیزایی حدسم میره ولی میخواام اول از نظرات کسانیکه تجربه ی خاصی در این زمینه دارن استفاده کنم

moslem.b
13-12-2008, 18:19
اوه چه سوتی دادم اصلا" حواسم به عکسه نبود [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اگه اشتباه نکنم اون ویندوزتون درایوهای ntfs رو تا یه حدی ( حجمی ) ساپورت می کنه

avecina.ir
13-12-2008, 18:35
ممنون از راهنماییتون باید اشکال از ویندوز ‍2001 XP باشه یکجای دیگه هم همینو توی انجمن سخت افزار گفتن البتهع یکی از حدسای خودمم همین بودش.بخاطر همین گفتم که اگه HotFix مخصوص این باگ رو کسی سراغ داره معرفی کنه.بنا به دلایلی یه ویندوز XP 2001 حتمن باید روی سیستم داشته باشم و چاره ای نیست باید با این مشکل بسازم!

moslem.b
13-12-2008, 19:44
فکر کنم با Fat32 این مشکل رو نداشته باشه البته اگه اشتباه نکرده باشم پارتیشن های Fat32 با حجم بیشتر 30 گیگ رو هم نمیشه ساخت

damla1368
15-12-2008, 12:01
از كل اطلاعات هارد بك آپ لگير بعد يكبار ديگه از اول پارتيشن بندي كن(پارتيشن مجيك Bootable)
شايد درست شده باشه.