PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با رم 4 گیگ

amin_22547
12-12-2008, 19:22
سلام

من چهار تا رم یه گیگ پاتریوت 1066 خریدم
اینم عکسش

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

اما روی مادربرد میزارم سیستم بالا نمیاد مادربردم گیگا p31 هستش

اینم عکسش

cpu هم E7300 هستش فقط نهایت با دو گیگ بالا میاد در صورتی که تا چهار گیگ رو باید ساپورت کنه

پیشاپیش ممنونش

MicroSystem
12-12-2008, 19:24
پاتريوت با بعضي مادبردها مشكل داره

Stream
12-12-2008, 19:27
ربطی به Patriot نداره. اینجا رو ببینید:

* Because of chipset limitations, do not populate both DIMM sockets of the same channel (e.g. DDR and DDR2), or populate 4 DIMM sockets with double-sided memory modules to prevent system's failure to start or incorrect detection of memory modules. Please refer to the user manual for the memory configurations table.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

amin_22547
12-12-2008, 19:35
ربطی به patriot نداره. اینجا رو ببینید:

* because of chipset limitations, do not populate both dimm sockets of the same channel (e.g. Ddr and ddr2), or populate 4 dimm sockets with double-sided memory modules to prevent system's failure to start or incorrect detection of memory modules. Please refer to the user manual for the memory configurations table.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ممنون دوست عزیز

اما هیچ راهی نداره من بتونم از این 4 گیگ استفاده کنم ؟

ممنون

Stream
12-12-2008, 19:46
بایوس مادربرد رو به آخرین نسخه آپدیت کنید. "شاید" کمک کنه.

amin_22547
12-12-2008, 20:04
بایوس مادربرد رو به آخرین نسخه آپدیت کنید. "شاید" کمک کنه.

بایوس رو دانلود کردم اما فلاپی ندارم از طریق سی دی مادر برد هم میدونم میشه اما یه همچین ادرسی نداره
Utility\Gigabyte\Gwum

یعنی پوشه ای به اسم Gwum نداره :41:و نمیتونم این نرم افزار رو نصب کنم از کجا میتونم دانلود کنم؟

ممنون:11:

amin_22547
12-12-2008, 20:16
ببخشید از این ادرس کدوم فایل رو دانلود کنم؟

بازم ممنون

Stream
12-12-2008, 20:31
اینجا آموزش آپدیت بایوس مادربرد های گیگابایت هست:

پیشنهاد می کنم از طریق Q-Flash بایوس رو آپدیت کنید. به جای فلاپی میشه از فلش مموری هم استفاده کرد.

آخرین بایوس هم در این آدرس هست، فقط دقت کنید در صورتی که برد شما Rev 1.0 هست از این فایل استفاده کنید:

در صورتی که Rev 2.0 یا Rev 2.1 است از منوی بالا Revision بردتون رو انتخاب کنید و بایوس مناسب رو دانلود کنید.

amin_22547
12-12-2008, 22:31
سلام

من بالاخره بایوس را اپدیت کردم ولی بازم چهار تا رم رو که میندازم سیستم بالا نمیاد الان هم با دوتا رم کار میکنم

میتونید راه دیگه ای جلوی پام بزارید ممنون میشم؟

D3vil_A
12-12-2008, 23:36
نه عزیز شرمنده ماردیرد رو عوض کن:d

ghahremanimehdi
13-12-2008, 11:06
سلام

من بالاخره بایوس را اپدیت کردم ولی بازم چهار تا رم رو که میندازم سیستم بالا نمیاد الان هم با دوتا رم کار میکنم

میتونید راه دیگه ای جلوی پام بزارید ممنون میشم؟

یکبار دیگه تک تک ماژولها رو روی اسلاتهای مختلف تست کن شاید درست بشه .:46:

amin_22547
13-12-2008, 11:24
یکبار دیگه تک تک ماژولها رو روی اسلاتهای مختلف تست کن شاید درست بشه .:46:

بازم سلام

من این کار رو هم کردم اما بازم جواب نداد :41:

یه سوال دیگه امکان داره از ولتاژ باشه؟ (اگه اشتباه نگفته باشم)

چون مادربرد من مشخصاتش اینه که 4x1.8V DDR2 در صورتی که رم هایی که من خریدم 2.3v هستش

ممنون :11:

ghahremanimehdi
13-12-2008, 11:54
نه فکر نکنم . محض اطمینان بایوس کامپیوترت رو یک بار ریست کن. راستی تک تک ماژولها رو تست کردی؟ مشکلی نداشته؟ یعنی ماژولها همشون سالمن؟

Stream
13-12-2008, 20:37
بازم سلام

من این کار رو هم کردم اما بازم جواب نداد :41:

یه سوال دیگه امکان داره از ولتاژ باشه؟ (اگه اشتباه نگفته باشم)

چون مادربرد من مشخصاتش اینه که 4x1.8v ddr2 در صورتی که رم هایی که من خریدم 2.3v هستش

ممنون :11:
اگه رمها یا مادربرد رو تازه خریدی می تونی ببری به فروشنده (مخصوصا اگه از یک جا خریدی) و احتمالا برات قطعات رو بدون ضرر عوض می کنه.

amin_22547
13-12-2008, 22:48
اگه رمها یا مادربرد رو تازه خریدی می تونی ببری به فروشنده (مخصوصا اگه از یک جا خریدی) و احتمالا برات قطعات رو بدون ضرر عوض می کنه.

سلام

به من الان چند ساله خودم سیستم جمع میکنم و نه تنها برای خودم بلکه برای فامیل و دوستای دیگه هم جمع میکنم و هیچ وقت از یکجا قطعات رو نمیخرم و از همه جا قیمت میگیرم .

الان هم جریان از این قراره که من قطعات خودم رو یک ماه پیش فروختم و بعد برای خودم p31 رو گرفتم و یه دونه رم یه گیگ گرفتم و خوب کار میکرد و چون توی بازی هایی مثل Turok و... بعضی وقتا تیک میزد میخواستم یه رم دیگه بگیرم که پول دستم اومد 3 تا رو باهم گرفتم و الان هم انداختم رو سیستم که کار نکرد و الان هم مثل دیشب تک تک امتحان کردم همشون سالم بودن حتی اگر دو تا رم رو روی اسلت 1و3 میزارم جواب میده و اگر اسلت 2و4 رو هم پر کنم دیگه جواب نمیده وجالبه بدونید دقیقا 4 تا رم رو از یک مغازه یه مارک و با یه مقدار حافظه و حتی یه گارانتی هستند( st ) اما چرا جواب نمیده و بالا نمیاد نمیدونم

به هر حال از همکاری و کمکتون ممنونم:11:

panther99
13-12-2008, 23:29
شما يه بار با يه مادر برد ديگه هم امتحان كن اگه اونجا هم مشكل داشت ببر رمها رو پس بده . اگه نه كه احتمالا با مادر بردت سازگار نيست 4 گيگ.
كلا فكر نميكنم 4 گيگ مورد نياز باشه حتي شنيدم ويندوز xp فقط 3 گيگ رو نشون ميده !!!!