PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چطور نرم افزار تولید کارنامه بسازم

naser_feb8646
12-12-2008, 18:44
دوستان چندتا سوال دارم که اگر لطف کنید و جواب بدین ممنون می شم

من دارم یه برنامه با VB.Net2005 می نویسم که میاد اسامی تعدادی دانش آموز رو می گیره
و بعد برای آنها نمره وارد می شه و معدل گیری می شه و بر اساس معدل رتبه بندی صورت می گیره حالا سوالاتم اینه
1- چون تعداد دانش اموزان متغیره چطور می شه وقتی کاربر بر فرض مثال می خواد نمره درس عربی رو وارد کنه به تعداد دانش آموزان تکست باکس تولید بشه تا بشه برای همه دانش آموزان نمره وارد کرد

2- چطور وقتی کاربر نمرات را وارد کرد خود برنامه بیاد معدل گیری کنه و بعد بر اساس معدل ها رتبه بندی انجام بده و در یک فیلد از پایگاه داده ذخیره کنه

Ultimator
13-12-2008, 13:30
سلام

شما میتونید به جای اینکه همون اول به تعداد همه تکست باکس بذارید یه سری تکست باکس بذارید که برای هر دانش آموز اطلاعات وارد بشه و بعد از فشردن دکمه تایید به بقیه اضافه بشه و برای اینکه از اشتباه و داپلیکیت جلو گیری بشه اطلاعات وارد شده رو تو یه گرید تو همون صفحه نشون بدید

برای دومیش میتونید تو برنامه Vb یا خود sql معدل رو حساب کنید و بعد با Sort کردن بر حسب معدل رتبه دانش آموزان میشه ایندکس سطر
اگه اطلاعات بیشتری نیاز داشتید در خدمتیم
:20:

naser_feb8646
13-12-2008, 21:24
سلام

شما میتونید به جای اینکه همون اول به تعداد همه تکست باکس بذارید یه سری تکست باکس بذارید که برای هر دانش آموز اطلاعات وارد بشه و بعد از فشردن دکمه تایید به بقیه اضافه بشه و برای اینکه از اشتباه و داپلیکیت جلو گیری بشه اطلاعات وارد شده رو تو یه گرید تو همون صفحه نشون بدید

برای دومیش میتونید تو برنامه vb یا خود sql معدل رو حساب کنید و بعد با sort کردن بر حسب معدل رتبه دانش آموزان میشه ایندکس سطر
اگه اطلاعات بیشتری نیاز داشتید در خدمتیم
:20:
ازتون ممنونم ultimator عزیز
اگر براتون ممکنه در مورد قسمت اول بیشتر توضیح بدین

و یه سوال دیگه هم داشتم چطور میشه ابتدا همه اطلاعات رو گرفت و در dataset ذخیره کرد و بعد در دیتا بیس ذخیره نمود

naser_feb8646
14-12-2008, 00:39
دوستان ببخشید یه سوال دیگه هم برام پیش اومد

من از طریق کد زیر میخوام اطلاعات رو در دیتابیس ذخیره کنم وقتی دکمه ثبت رو می زنم هیچ پیغام خطایی نمی ده ولی اطلاعات هم در دیتا بیس ذخیره نمی شه

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
لطفاً کمکم کنید

naser_feb8646
15-12-2008, 01:01
بابا تو رو به خدا جواب ما رو هم بدین :41::19::41::19::41::19::41::19:

shalineh
15-12-2008, 14:35
دوستان ببخشید یه سوال دیگه هم برام پیش اومد

من از طریق کد زیر میخوام اطلاعات رو در دیتابیس ذخیره کنم وقتی دکمه ثبت رو می زنم هیچ پیغام خطایی نمی ده ولی اطلاعات هم در دیتا بیس ذخیره نمی شه

کدی که در بلاک ترای نوشتی رو به این صورت اصلاح کن:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Arshia001
15-12-2008, 15:37
دوستان چندتا سوال دارم که اگر لطف کنید و جواب بدین ممنون می شم

من دارم یه برنامه با VB.Net2005 می نویسم که میاد اسامی تعدادی دانش آموز رو می گیره
و بعد برای آنها نمره وارد می شه و معدل گیری می شه و بر اساس معدل رتبه بندی صورت می گیره حالا سوالاتم اینه
1- چون تعداد دانش اموزان متغیره چطور می شه وقتی کاربر بر فرض مثال می خواد نمره درس عربی رو وارد کنه به تعداد دانش آموزان تکست باکس تولید بشه تا بشه برای همه دانش آموزان نمره وارد کرد

2- چطور وقتی کاربر نمرات را وارد کرد خود برنامه بیاد معدل گیری کنه و بعد بر اساس معدل ها رتبه بندی انجام بده و در یک فیلد از پایگاه داده ذخیره کنه

راستش تا حالا با پایگاه داده کار نکردم،ولی برای قسمت اول میتونی Control Array تعریف کنی.اینجوری:

Dim TextBoxArray() as Forms.TextBox
Redim Preserve TextBoxArray(TextBoxArray.Length,J)
For I as Integer = 0 to J
Me.Controls.Add(TextBoxArray(TextBoxArray.Length-1,I))

که J تعداد نمره هاست.مکان عضو های جدید آرایه هم باید جدا جدا تنظیم بشن.