PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کدوم دانشگاه.....؟

attractive_girl
11-12-2008, 17:42
سلام.الان تو کدوم دانشگاه درس میخونین؟اصلا دانشجو هستین؟کدومش به نظرتون بهتره؟قبولیش تو کدوم سخت تره؟

separate
11-12-2008, 19:34
مسلما دانشگاه غیرانتفایی از هر سه بهتره من دوستانی دارم که چون بودجشو دارند دانشگاه غیرانتفایی رو به سراسری(البته با تفاوت رشته) ترجیح دادن.اما قبولی تو دانشگاه آزاد از پیام نور و غیر انتفایی آسونتره.پیام نور هم از غیرانتفایی اسونتره
آزاد یه جای شلوغه که عده ی زیادش رو کسایی تشکیل میده که راه دیگه ای نداشتن.پیام نور هم که غیر حضوری هست و نصف اون رو افراد 30 به بالا تشکیل میدن...اما دانشگاه غیرانتفایی جای کساییه که پولش رو دارن و به دلخواه این دانشگاه رو انتخاب کردن چون شهریه هاش هر رشته حدائقل 100 تومن از آزاد بیشتره و بهترین جنبه ی این دانشگاه اینه که جمعیت کمتری داره و توجه استاد به دانشجو بیشتره

MaaRyaaMi
11-12-2008, 19:43
من دانشجو نیستم
ولی به نظرم
غیرانتفاعی و آزاد اونم فقط تهران نه شهرای دیگه...

karin
11-12-2008, 21:29
پیام نور هم که غیر حضوری هست و نصف اون رو افراد 30 به بالا تشکیل میدن..ببخشید شما پیام نورید که این حرف رو می زنید؟!
در مورد کلاس ها به نسبت دانشگاه های دیگه کلاس ها کمتر هست اما غیر حضوری نیست! و والا من میرم دانشگاه نمی بینم نصف کلاس ها رو افراد سی سال به بالا تشکیل بدن!

اصلا قصد دفاع ازش رو ندارم و نمیگم هم دانشگاه خوبیه چون بسیار بسیار مشکلات داره ولی حداقل اطلاعات درست بدید ;)

attractive_girl
11-12-2008, 22:51
ببخشید شما پیام نورید که این حرف رو می زنید؟!
در مورد کلاس ها به نسبت دانشگاه های دیگه کلاس ها کمتر هست اما غیر حضوری نیست! و والا من میرم دانشگاه نمی بینم نصف کلاس ها رو افراد سی سال به بالا تشکیل بدن!

اصلا قصد دفاع ازش رو ندارم و نمیگم هم دانشگاه خوبیه چون بسیار بسیار مشکلات داره ولی حداقل اطلاعات درست بدید ;)

ببخشید میشه چند تا از مشکلاتشو که میشه گفت بگین؟ممنون

نادر1368
11-12-2008, 23:35
اگه از لحاظ رتبه بندی سطح کیفی بگیم که واحدها باهم فرق داره ولی دانشگاه ازاد بعد پیام نور و بعد غیر انتفاعی.شهریه دانشگاه ازاد تا اونجایی که میدونم از همشون بیشتره.

gaxter
12-12-2008, 00:45
درس ها و امتحانات فوق العاده سخت و سیستم اطلاع رسانی بسیار ضعیف و چرت و پرت

jamshidjap
12-12-2008, 11:17
دوست عزيز

بين اون سه تا آزاد از بقيه بهتره .

اکثر موسسات غير انتفاعي در گير کمبود امکانات و فضا هستن و اين کيفيت آموزش رو مياره پايين .

آزمايشگاههاي آزاد خيلي مجهز تره و از اساتيد مجرب تري استفاده ميکنه .

دانشگاههاي غير انتفاعي بسيار خسيس هستند و دم به تله نميدن !

MaaRyaaMi
12-12-2008, 12:01
ببخشید میشه چند تا از مشکلاتشو که میشه گفت بگین؟ممنون[/i]
]
البته هر دانشگاهی مشکلات خاص خودشو داره ولی به نظرم یه سری به این تاپیک هم بزنی

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Maxwell_1989
12-12-2008, 15:25
چند بار دیگه میخواید این بحث تکراری رو شروع کنید؟معلومه که آزاد بهتر از بقیه س.

دانشگاهی(غیرانتفاعی شیخ بهایی) که از 60 تا مهندسی برق 25 تاش بمونه برای تکمیل ظرفیت تکلیفش معلومه.این از نظر اقبال عمومی

از نظر امکانات و رشته های موجود هم که همه ش یه مشت چرت و پرته.هر جا یه خونه خالی پیدا شده یه تابلو بردن بالا.حامیش هم کسی نیست جز کسایی که توش درس میخون که خب اونام چاره ای ندارن.بگن چی؟بگن بده؟

karin
12-12-2008, 17:58

بله، مثلا،

استاد یک ترم میاد برای خودش درس میده آخر سر کسی کاری نداری استاد ِ ما کی بوده، چی درس داده، چقدر درس داده، امتحان های هماهنگ و البته بسیار بسیار سختی می گیرن که اصلا در حد آموزششون و کتاب هاشون نیست

روی اساتید خیلی دقت نمی کنن و ما بعضی ترم ها استادهای بسیار بسیار داغونی داشتیم که سوال های خیلی ساده رو ازشون غلط می گرفتیم

سیستم نمره ها هم به شدت مشکل داره و ممکنه شما یه درسی رو در حد 20 بخونی و امتحان رو هم در حد 20 بدی، بعد نتایج که اومد می بینی شدی 13 :18::31:

باز هم از اونجایی که سیستم آزمون ها اکثر جامع هست و میره مرکز، یه ترم تموم میشه، ترم بعد شروع میشه و هنوز نمرات شما نیومده :13:

و دیگر اینکه فقط بلده دانشجو بگیره یه کم به امکانات دانشگاه هاش نمیرسه

و مسائل دیگری از این دست

separate
12-12-2008, 20:03
ببخشید شما پیام نورید که این حرف رو می زنید؟!

من پیام نور نیستم ولی 2تا از دوستان و پسر عموم تو پیام نور و حداقل بیست بار دانشگاهو دیدم این نظر شخصی منه...اونایی که سر کلاسن اکثرا جوونن و چاره ی دیگه ای نداشتن واسه همینم میان سر کلاس ولی بقیه به علت شغل یا هر هر چیزه دیگه ای نمیان که همشون بالای 30 هستن

attractive_girl
12-12-2008, 20:17
پس یعنی با این اوضاع میتونیم نتیجه بگیریم دانشگاه آزاد بهتر از پیام نور؟با توجه به همه ی شرایتش مثه هزینه ی بیشترش از پیام نور

karin
12-12-2008, 21:10
من پیام نور نیستم ولی 2تا از دوستان و پسر عموم تو پیام نور و حداقل بیست بار دانشگاهو دیدم این نظر شخصی منه...اونایی که سر کلاسن اکثرا جوونن و چاره ی دیگه ای نداشتن واسه همینم میان سر کلاس ولی بقیه به علت شغل یا هر هر چیزه دیگه ای نمیان که همشون بالای 30 هستن

بله اما این بالای 30 سال بودن نمی دونم چه مشکلی داره که همه جا به شدت روش تاکید میشه
انگار یک ویژگی بسیار منفیه!
اگر مهم جو و محیط دانشگاه هست، که خودتون هم گفتید اکثرا جوون اند، اگر هم بحث اون عده ای هست که حالا به قول شما بالای 30 سال هستند و کلاس هم نمیان و آخر ترم میان امتحان میدن و میرن، باز هم مشکلی نیست که یک نفر به خاطرش نخواد بره پیام نور!

پیام نور بسیار بده و سیستم آموزشی اش و امکاناتش بسیار مشکل داره، اما سن یه عده از دانشجویان که هیچ وقت رویت هم نمیشن (!) نمی تونه دلیلی برای رد اون باشه!

پس یعنی با این اوضاع میتونیم نتیجه بگیریم دانشگاه آزاد بهتر از پیام نور؟با توجه به همه ی شرایتش مثه هزینه ی بیشترش از پیام نور

بله، فکر می کنم اکثر دوستان هم همین نظر رو داشتند :)

gaxter
12-12-2008, 21:34
روش و سیستم آموزشی پیام نور مشکلی نداره.مثل بیشتر دانشگاه های دنیا دانشجو محوره.اصلا لفظ دانشجو یعنی چی ؟یعنی این که خودت بری دنبال خوندن.تو همه جای دنیا استاد فقط برای راهنمایی و حل مشکلات سادست.متاسفانه ولی در ایران هم دانشگاه آزاد و هم سراسری سیستم جزوه محوری دارن .البته اینم باز بر میگرده به سیاست گذاری های علمی آموزشی مملکت.
دانشجوهای پیام نور و اونایی که آزمونهای پاین ترم رو قبول میشن و نمرات خوبی میگیرن واقعا دانشجوهای قوی هستن از لحاظ روحی و علمی.
ولی خوب بازم مشکل این دانشگاه برمیگرده به مدیریت ضعیف و امکانات پایین.

Maxwell_1989
13-12-2008, 07:33
مثل بیشتر دانشگاه های دنیا دانشجو محوره
فکر می کنم دوستمون معنی دانشجو محور رو درست متوجه نشدن.

اصلا لفظ دانشجو یعنی چی ؟یعنی این که خودت بری دنبال خوندن
پس دیگه گروه و امکانات آموزشی و فضا و... هیچی.هر جا یه اتاق پیدا شد میشه دانشگاه.خودمون باید بریم بخونیم بعدم بیایم توی اون اتاقه رفع اشکال کنیم!

دانشجوهای پیام نور و اونایی که آزمونهای پاین ترم رو قبول میشن و نمرات خوبی میگیرن واقعا دانشجوهای قوی هستن از لحاظ روحی و علمی.
اصلا قبول شدن توی دانشگاهی که با رتبه 30000 میشه مهندسی کامپیوترش رو اورد خودش کلی روحیه میخواد و سطح علمی!!

gaxter
13-12-2008, 14:27
فکر می کنم دوستمون معنی دانشجو محور رو درست متوجه نشدن.

پس دیگه گروه و امکانات آموزشی و فضا و... هیچی.هر جا یه اتاق پیدا شد میشه دانشگاه.خودمون باید بریم بخونیم بعدم بیایم توی اون اتاقه رفع اشکال کنیم!

اصلا قبول شدن توی دانشگاهی که با رتبه 30000 میشه مهندسی کامپیوترش رو اورد خودش کلی روحیه میخواد و سطح علمی!!
میدونم حرفامو خوب متوجه نشدین.من هم دانشجو دولتی بودم هم آزاد هم پیام نور.خیلی از دوستام هم خارج از کشور تحصیل میکنن و هنوز هم باهاشون در ارتباطم.تا وقتی نرید پیام نور و یه ترم رو اونجا نخونید نمیدونید من چی میگم.

نادر1368
13-12-2008, 14:52
خود شما میگین اونجا یه محیطیه فقط برای جمع شدن و احوال پرسی!!استاد میاد فقط غلط بگیره!دیگه فکر نکنم لازم باشه یه ترم اونجا بخونیم.به گفته همه دوستان پس از دانشگاه دولتی دانشگاه هم سطح و هم اعتبار فقط به ازاد نزدیکی داره در ضمن دوستان شما خارج تحصیل میکنن دلیلی برای بالا بردن سطح دانشگاه پیام نور میتونه باشه؟!

salarnight
13-12-2008, 15:34
مسلما دانشگاه غیرانتفایی از هر سه بهتره من دوستانی دارم که چون بودجشو دارند دانشگاه غیرانتفایی رو به سراسری(البته با تفاوت رشته) ترجیح دادن.اما قبولی تو دانشگاه آزاد از پیام نور و غیر انتفایی آسونتره.پیام نور هم از غیرانتفایی اسونتره
آزاد یه جای شلوغه که عده ی زیادش رو کسایی تشکیل میده که راه دیگه ای نداشتن.پیام نور هم که غیر حضوری هست و نصف اون رو افراد 30 به بالا تشکیل میدن...اما دانشگاه غیرانتفایی جای کساییه که پولش رو دارن و به دلخواه این دانشگاه رو انتخاب کردن چون شهریه هاش هر رشته حدائقل 100 تومن از آزاد بیشتره و بهترین جنبه ی این دانشگاه اینه که جمعیت کمتری داره و توجه استاد به دانشجو بیشتره

عکس مطالب فوق همگی درست میباشد

آزاد که از همشون بهتره
بعد غیر انتفاعی
بعد هم پیام تاریکی

آزاد مشکلش اینه که گرونتره

پیام نور بسیار بده و سیستم آموزشی اش و امکاناتش بسیار مشکل داره، اما سن یه عده از دانشجویان که هیچ وقت رویت هم نمیشن (!) نمی تونه دلیلی برای رد اون باشه!

%100

ugly_girl_a
21-12-2008, 15:06
غیر انتفاعی بهتره .آزاد خیلی بد شده تازگی ها.قبلنا بهتر بود.ازاد ظرفیت هارو چند برابر کرده و به همون نسبت کیفیتش اومده پایین

Maxwell_1989
22-12-2008, 00:24
غیر انتفاعی بهتره .آزاد خیلی بد شده تازگی ها.قبلنا بهتر بود.
شما چند دوره توی هر کدوم درس خوندید؟!

Reman
22-12-2008, 10:50
غیر انتفاعی بهتره .آزاد خیلی بد شده تازگی ها.قبلنا بهتر بود.ازاد ظرفیت هارو چند برابر کرده و به همون نسبت کیفیتش اومده پایین

چند تا برتری دانشگاه ازاد نسبت به غیر انتفاعی.
1- استاداش فوق العاده بهترن.
2-امکاناتش رو با غیرانتفاعی مقایسه نکنیم بهتره!
3-با توجه به دو گزینه بالادانشجوهاش با سواد تره.در مسابقات مختلف و نتایج ارشد این کاملا مشهوده.
اصلا باید بگم رقابت ازاد الان با دانشگاه های تمام دولتی هست .

یک فامیلی داشتم با خودش در مورد دانشگاهها حرف میزدم گفت من از دانشگاه طباطبائی لیساس گرفتم و الان تو اداره ما همکارم پیام نور یه شهر عجیب غریب خونده!