PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : كادر پيام (msg box) با دكمه هاي فارسي ميشه ساخت يا نه ؟

aaaammmm87
10-12-2008, 11:36
سلام دوستان
فكر كنم همچين تاپيكي توي انجمن بود ولي سرچ كردم پيدا نكردم :41: در هر صورت مي خواهم يه كادر پيام داشته باشم با دكمه هاي (بلي و خير ) به جاي yes , no بايد چكار كنم . (در ضمن نمي خواهم از يه فرم ديگه اي استفاده كنم . :10:

hossein_dig
10-12-2008, 12:34
خوب خودت فورم خودت رو بساز این جوری بهتر نیست !؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Payman_62
10-12-2008, 13:41
سلام.
تا اون جا که یادمه نمیشه متن کلید های مسیج باکس رو فارسی کرد. تولز هایی هستند که در صورت نصب امکانات زیادی مثل همین مسیج باکس فارسی رو به شما میدن. ولی فکر میکنم اونا هم از فرم جدید استفاده میکنن.
بهترین و ساده ترین کار همون استفاده از فرم جدیده.

aaaammmm87
10-12-2008, 16:06
سلام.
تا اون جا که یادمه نمیشه متن کلید های مسیج باکس رو فارسی کرد. تولز هایی هستند که در صورت نصب امکانات زیادی مثل همین مسیج باکس فارسی رو به شما میدن. ولی فکر میکنم اونا هم از فرم جدید استفاده میکنن.
بهترین و ساده ترین کار همون استفاده از فرم جدیده.

سلام
ميشه چند تا از اين تولز ها رو معرفي كنيد :11:

hoax3r
10-12-2008, 16:28
میتوین با هوک کردن اینکارو بکنی من نمیدونم چطوری تو VB میشه از فارسی استفاده کرد،
یه نمونه کد میزارم، فارسی کردن با خودت

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

قسمتی که پیام ها هستن به این صورت تعریف کردم

Payman_62
11-12-2008, 00:24
سلام.
جناب hoax3r درست میفرمایند.
میشه با api ها و findwindows و getwindowstext و setwindowstext هندل پنجره مسیج باکس رو گرفت و هر بلایی که میخوایم سرش بیاریم. ولی به درد سرش نمی ارزه.
فکر هم نمیکنم این دوستمون کد به پیچدیگی در اون حد بخوان. به هر حال اگه AM87 خواستی بگو اون روش رو برات توضیح بدیم. ولی باز میگم بهتره از فرم جدید استفاده کنی. چون اون روش برای این کار استاندارد و مناسب نیست و احتمال خطای برنامت رو بالا میبره.

بهرام_62
13-12-2008, 01:22
یک مسیج باکس توپ و حرفه ای برات طراحی کردم
با امکانات خیلی حرفه ای
یک ذره ریزه کاریش مونده تموم بشه با آموزش نحوه کار باهاش برات می زارمش[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بهرام_62
13-12-2008, 02:25
سلام
یک جوری نوشتم که تا جایی که میشه نیازی به آموزش نباشه:13:
ولی خوب بازم بی هیچی نشد:31:
ببین اول فرم زیر رو دانلود کن و به برنامت اضافه کن:

بعد یک ماژل به فرمت اضافه کن و کد زیر رو توش کپی کن:

نوشتن یک متن چند خطی برای پیام
تعیین عنوان برای مسیج باکس
تعیین عنوان پیش فرض برای مسیج باکس
تعیین کردن تعداد دکمه های مسیج باکس تا 4 دکمه(مسیج باکس معمولی حداکثر 3 دکمه را دارا می باشد)
نوشتن متن دلخواه برای هر دکمه
تعیین دکمه پیشفرض برای مسیج باکس
امکان Right To left کردن کادر پیام(به طور پیشفرض right to left مساوی با true هست که شما می توانید آن را False کنید:21:)
امکان رد کردن خطاهای ساده:21:
تعیین Top دکمه های کار پیام و متن پیام
تعیین طول و عرض کادر پیام
تعیین عرض دکمه ها (width)
توضیحات:
برای تعیین عنوان پیش فرض کافیه در رویداد form_load پروژه خود کد زیر را بنویسید:

یک کار پیام ساده را نشان می دهد:

اگر عنوان پیش فرض انتخاب کرده باشید می توانید جای عوان پیام را خالی بگذارد و همچنین می توانید عنوان پیش فرض انتخاب نکنید و جای عنوان پیام را نیز خالی بگذارید تا کادر پیام شما عنوان نداشته باشد:21:
در صورتی که تعداد دکمه های کادر پیام بیش از یکی باشد کاربر نمی تواند کار پیام را بدون کلیک بر روی دکمه ای ببند و بعد از کلید بر روی هر دکمه تابع عدد آن دکمه را بر می گرداند
به طو مثال اگر کاربر بر روی دکمه سوم (دکمه ها از سمت چپ حساب می شوند) کلیک کند تابع famsg مقدار سه را بر می گرداند
یک مسیج باکس سفارشی:

بهرام_62
13-12-2008, 02:26
به نظر خودم که خیلی توپ شده:21:
فردا یک برنامه نمونه هم می زارم الان خیلی خوابم میاد[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Payman_62
13-12-2008, 12:38
سلام.
تو مسیج باکس هم میشه با دستور vbcrlf پیغام چند خطی نمایش داد.

بهرام_62
13-12-2008, 19:28
سلام.
تو مسیج باکس هم میشه با دستور vbcrlf پیغام چند خطی نمایش داد.

بلی بلی صحیح است

بهرام_62
13-12-2008, 20:48
دوستان نظرتون رو راجع به این مسیجباکسی که ساختم بگید
انتقادی
پیشنهادی
بی صبرانه منتظر نظرات شما هستم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

aminsirjan
18-12-2008, 13:19
ببخشدچه جورمیشه برای درایوفلش مموری درvbکدنوشت