PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در*encrypt contents to secure data*

p30wr0ld
07-12-2008, 22:05
سلام دوستان
من با user ادمین که خودم باشم یه سری فایلهامو با این قابلیت خود ویندوز به نام encrypt contents to secure data
از دید بقیه یوزهای کامپیوتر مخفی کردم.چند روز پیش ویندوز عوض کردم ولی حواسم نبود که فایلها رو decrypt کنم.حالا با user جدید نمی تونم بازشون کنم.هر کاری کردم دیگه عقلم قد نداد واسه همین گفتم شاید شما اساتید بلد باشید.
خیلی ممنون میشم اگه کسی بتونه کمک کنه:11:

این لینک مرتبط از ماکروسافت هست که من درست سر در نیاوردم:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

اینم یه برنامه مخصوص همینکار که با اون راه به جایی نبردم ولی شاید شما بتونید:
Advanced EFS Data Recovery v4.4

mahdi7610
07-12-2008, 22:14
سلام

براتون متاسفم .

امیدوارم فایلهای مهم را اینکراپت نکرده باشید .

راه بازگشتی وجود نداره .

باید قبل از اینکراپت کردن ریکاوری ایجنت تهیه می کردید .

بارها توی انجمن توضیح دادم که بدون اگاهی از این گزینه استفاده نکنید .

برنامه EFS یکی از بهترین ها در این زمینه هست . اما اون هم در حد چند درصد می تونه این مشکل را حل کنه که البته باز هم جواب نمی ده . مگر در شرایط خیلی خاص

اینم تاپیکی که همین امروز زده شده و دقیقا مشکل شما را داره
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

یه سرچ توی انجمن بزنید و ببینید چه بلایی سر بقیه اورده

موفق باشید .

p30wr0ld
08-12-2008, 11:18
دوست عزیز من چطوری میتونم مالکیتشون رو عوض کنم.مثل همین دوستی که گفته مالکیتشونو عوض کرده.
من وقتی میخوام این کار رو انجام بدم میگه crtificate شنا بی اعتیاره هست.
This CA Root certificate is not trusted because it is not in the Trusted Root Certification Authorities store

از EFS تا کجا میشه استفاده کرد.چون Master key پیدا میکنه ولی کار خاصی نتونستم بکنم.

لینک ماکروسافت رو نتونستین بفهمین چی گفته؟

از این لینک که نوشتین شما نتیجه گرفتید؟

با تشکر

mahdi7610
08-12-2008, 12:06
دوست عزیز من چطوری میتونم مالکیتشون رو عوض کنم.مثل همین دوستی که گفته مالکیتشونو عوض کرده.
من وقتی میخوام این کار رو انجام بدم میگه crtificate شنا بی اعتیاره هست.
This CA Root certificate is not trusted because it is not in the Trusted Root Certification Authorities store

از EFS تا کجا میشه استفاده کرد.چون Master key پیدا میکنه ولی کار خاصی نتونستم بکنم.

لینک ماکروسافت رو نتونستین بفهمین چی گفته؟

از این لینک که نوشتین شما نتیجه گرفتید؟

با تشکر

سلام

دوست عزیز Certificate مربوط به Encryption ویندوز هست که در واقع برای decrypt کردن فایلها ، ویندوز به این فایل احتیاج داره و شما با عوض کردن ویندوز این فایل را از بین بردید .

تغییر مالکیت ( پرمیشن ) با اینکراپت کردن فرق می کنه .

تغییر مالکیت یعنی شما owner یک فایل را تغییر می دید اما توی Encryption شما صفر و یک ها را تغییر میدید . و در واقع روشی بسیار حرفه ای تر از پرمیشن یا تغییر مالکیت هست .

توی اون سایت هم ماکروسافت گفته چه طور ریکاوری ایجنت توی محیط شبکه ایجاد کنیم .

لینک زیر مربوط به شما نمی شه . اگه اون تاپیک را خونده باشید اون دوستمون گفته ویندوزش بالا نمی یاد . این تاپیک مربوط به اون دوسمتون می شه که بتونه ویندوزش که خراب شده را تعمیر کنه .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

برنامه Advanced EFS Data Recovery حتما باید کرک معتبری داشته باشه تا بتونه کاری براتون انجام بده . اما باز هم احتمالش خیلی ضعیف هست بتونه کاری انجام بده .

موفق باشی .

p30wr0ld
08-12-2008, 20:09
سلام دوست عزیز
من ای برنامه Advanced EFS Data Recovery رو رجیستر کردم.
یه توضیح میدی که دقیقا چطوری باید باهاش کار کنم؟
تحت محیط داس با برنامه NC نمیشه کاری کنم؟

با تشکر

mahdi7610
08-12-2008, 21:38
سلام دوست عزیز
من ای برنامه Advanced EFS Data Recovery رو رجیستر کردم.
تحت محیط داس با برنامه NC نمیشه کاری کنم؟

با تشکر

سلام

الان این برنامه روی سیستمم نصب نیست ولی قبلا زیاد با این برنامه کار می کردم .

کار کردن باهاش خیلی سخت نیست .

دوست عزیز این روش رمزنگاری از یک قاعده پیچیده و پیشرفته استفاده می کنه . به این سادگی ها نیست که شما بخواهید اون ها را با هر برنامه ای بازیابی کنید . باید از برنامه هایی که در زیر معرفی کردم استفاده کنید .

معذرت می خوام برنامه NC مثلا چیکار می تونه انجام بده . در واقع ربطی به این مشکل نداره . کار این برنامه یه چیز دیگه هستش .

این سه تا برنامه در واقع نسبتا خوب عمل می کنند شاید از چندین نفر یه نفر تونسته با این برنامه ها مشکلش را حل کنه .

Advanced EFS Data Recovery
EFS Key
Data Recovery Wizard Professional

اما باز هم میگم برنامه Advanced EFS Data Recovery عملکردش نسبت به بقیه برنامه ها قابل قبول هستش .

اگه با استفاده از نرم افزار نتونید مشکل را حل کنید باید رو به روشهای هک کردن این فایلها بیارید که روشهایی بسیار مشکل و دشواری هستند .

توضیح :
EFS مخفف کلمات ENCRIPTING FILE SYSTEMS هستش که هسته رمزنگاری فایل ها و داده ها را در پارتیشن های مبتنی بر NTFS تشکیل میده .

توی شبکه ویژگی های امنیتی خاصی مثل ورود به شبکه و یا محافظت شبکه از دسترسی های غیر مجاز وجود داره اما هر کسی با دسترسی فیزیکی به کامپیوتر می تونه یک سیستم عامل جدید را بر روی کامپیوتر نصب کنه و به این ترتیب از موانع امنیتی عبور کنه .

با این حساب اطلاعات در معرض خطر قرار میگیره . اما اگر اطلاعات به وسیله EFS رمز نگاری شده باشند یک لایه امنیتی دیگر نیز به سیستم اضافه می شه . در این صورت حتی اگر شخصی دسترسی کاملی هم به کامپیوتر داشته باشه باز هم فایل ها محافظت شده باقی می مونند .

موفق باشید .

mahdi7610
08-12-2008, 22:07

تا جایی که یادم میاد خود برنامه help نداشت .

این هم از HELP برنامه Advanced EFS Data Recovery که می تونی ازش استفاده کنی . اگه از سمت چپ منوها را انتخاب کنی به صورت تصویری اموزش داده .

موفق باشی .

p30wr0ld
10-12-2008, 20:53
دوست عزیز دستت درد نکنه.اگه یه توضیح در مورد هک کردنشون بدی بهم که یه آشنایی داشته باشم ممنون میشم.
یه توضیح مختصر و مفید

با تشکر از شما دوست عزیز