PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال درباره افزایش رشد قد ؟ [اساتید لطفاً کمک کنید]

Ehsan PCbase
07-12-2008, 11:49
سلام
من احسان هستم
18 سال و 3 ماه سن دارم و قدم در حدود 168 تا 169 هست
من خیلی برای رشد قدم نگران هستم و از این قدی هم که دارم راضی نیستم و دوست دارم که حداقل به 175 برسم . مدت زیادی هم هست (حدود 1 سال و نیم) که بدنسازی می رم .
مقالات و نوشته های زیادی رو درباره رشد قد خوندم و همشون واسه خودشون یه چیزی می گن و هیچ کدوم از یه روش صحبت نمی کنن
تصمیم گرفتم پیش یه متخصص ارتوپت برم و درباره روش های رشد قد ازش سوال کنم و اگر دارویی چیزی تجویز کرد مصرف کنم . رشد قدم هنوز بسته نشده ... این رو مطمئنم چون از هفته پیش احساس می کنم کمی قدم رشد کرده و به خاطر همین به فکر افتادم تا قدم رو از اینی که هست بیشتر کنم .
چند وقت پیش هم از یه متخصص که تو شبکه 3 اورده بودن شنیدم که می گفت "قرص روی قد نوجوانان رو می تونه به صورت چشم گیری افزایش بده و من به نوجوانانی که به دنبال رشد قد هستن پیشنهاد می کنم قرص روی رو مصرف کنن در کنار ورزش + تغذیه مناسب" .
یه سایتی هم تازگی ها پیدا کردم که ادعا می کنم می تونه قد شما رو حتی تا 10 سانت بالا ببره با حرکات تمرینی
از شما می خوام نظرتون رو درباره این سایت هم بگید :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

خوشحال مش شم نظر اساتید پی سی ورلد رو بدونم که چه راهی وجود داره که من حداقل حدود 6 یا 7 سانت رشد داشته باشم ... ایا به یه پزشک متخصص مراجعه کنم ایا به حرفای این سایت گوش کنم و یا اینکه بیخیال رشد قد بشم ؟
پیشاپیش ممنون:11:

s2010
07-12-2008, 12:28
اولاورزش بدنسازی که میری اسکات پاکارنکن.یه روش خوب وکم خرج که مطمئن باش نتیجه خوبی میگری ورزش بستکتبال

Ehsan PCbase
07-12-2008, 13:19
نمی تونم ورزش دیگه ای رو به برنامه هفتگیم اضافه کنم . اصلاً وقت نمی کنم . واسه کنکور دارم می خونم

eMer@lD
07-12-2008, 16:30
سلام سنتون کمی بالا رفته ولی در هر صورت میتونید با یک دکتر تغذیه مشورت کنید و ممکنه ایشون دارو های تزریقی برای شما تجویز کنند و البته گاها بعضی با عمل جراحی در قسمت زانو به بلندی قد دلخواه میرسند که کار پر مشقتی هست

ورزش هایی مثل بسکتبال هم موثر هست

و البته ورز ش هایی مثل فوتبال و ژیمناستیک باعث جمع شدن ماهیچه ها و فشردگی عضله میشه که کوتاهی به وجود میاد

Ehsan PCbase
07-12-2008, 16:45
نظرتون درباره این سایتی که نوشتم چیه ؟

eMer@lD
07-12-2008, 17:13
سلام
سایت رو دیدم جالب بود تقریبا روش های جدید ورزشی و نرمشی برای ارتقائ قد که اگر موثر نباشه حد اقل ضرر هم نداره

ولیاین سایت، تخصصی پزشکی نیست * و نمیشه در این مورد راحت نظرداد که روش موثری هست ولی امتحانش ضرر نداره

موفق باشید دوست گرامی

s2010
07-12-2008, 23:36
سلام سنتون کمی بالا رفته ولی در هر صورت میتونید با یک دکتر تغذیه مشورت کنید و ممکنه ایشون دارو های تزریقی برای شما تجویز کنند و البته گاها بعضی با عمل جراحی در قسمت زانو به بلندی قد دلخواه میرسند که کار پر مشقتی هست

و البته ورز ش هایی مثل فوتبال و ژیمناستیک باعث جمع شدن ماهیچه ها و فشردگی عضله میشه که کوتاهی به وجود میاد
نه عزیزمن سن ایشون هنوزجای رشدداره آخه سن رشدتا25سالگی میباشد:8:

Ehsan PCbase
08-12-2008, 10:29
دوستان یه چیزی ... برای رشد قد میگن قرص روی خوبه . می خواستم بدونم این قرص رو داروخونه ها همینجوری می دن و یا نه باید پزشک تجویز کنه ؟ میخوام بگیرم مصرف کنم . کی ها باید خورد ؟
قرص دیگه ای هم برای رشد قد هست ؟

Ehsan PCbase
08-12-2008, 22:57
خوهشاً جواب بدید

Dreamland
08-12-2008, 23:16
نمی تونم ورزش دیگه ای رو به برنامه هفتگیم اضافه کنم . اصلاً وقت نمی کنم . واسه کنکور دارم می خونم
تو باشگاه مثل من اوله تمرینو آخره تمرینو با بارفیکس شروع کن - تمام:31:

شاهزاده خانوم
08-12-2008, 23:18
نترس بابا تازه 18 سالته تا 23-24 سالگی افزایش قد داری
مطمئن باش این قرص ها هیچ تاثیری ندارند
مگه اینکه عمل جراحی کنی که اون هم min اش 15 میلیونی میخواد

eMer@lD
10-12-2008, 10:46
سلام دوستان

موردی که در پست پیشین ذکر کردم در مورد اینکه سنشون بالا رفته بابت این بود که با نوع تغذیه و مصرف دارو های وناگون و ... مثل روی و حتی در مواردی تزریق دیگه به اون صورت جوابگو نیست

چرا که سن دارو برای دوره ی 3 تا 10 سال ذکر میشه و سن تزریق برای دوره های مقطع راهنمایی و از سن 11 تا 16 و 17 سال که ایشون این سنین رو گذروندن و کمی سنشون گذشته

روی بیشتر حالت چاق کننده داره تا قد بلندی

Ehsan PCbase
10-12-2008, 11:14
روی بیشتر حالت چاق کننده داره تا قد بلندی
این یکی رو نشنیده بودیم . همه میگن واسه افزایش قد خوبه !

eMer@lD
10-12-2008, 11:16
سلام بله برای افزایش قد مصرف میشه اما جدیدا دانشمندان به این نتیجه رسیدند که روی مصرف اولیه اش باعث بلندی قد میشود و ادامه دادن آن باعث عوارضی چون چاقی میشود

حتما زیر نظر پزشک داروهای بلند قدی را مصرف کنید

Mary Anne
12-12-2008, 17:17
ببین دوست عزیز طبق تجربه خودم میگم دو بهترین ورزش برای افزایش قده (به خصوص تو سن شما). من خودم با روزی یه ساعت دویدن روی ترد میل به مدت 2-3 سال حدود 4 سانت به قدم اضافه شد.
اگه می خوای وقتو از دست ندی از همین الان شروع کن روزی یه ساعت بدو. اگه می تونی تردمیل بخری که توی خونه اگرم نه چون پسری تو پارک و اینا مشکلی نداری. ولی اینو حتما جدی بگیر تاثیرشو می بینی. البته اینو توی مقالات هم نوشته اگه می خوای دلیل علمیشو بدونی. توی دویدن چون توی هر لحظه سعی می کنی به جاذبه زمین غلبه کنی و خودتو بالا پرتاب کنی دقیقا مثل بسکتبال به تدریج باعث تحریک کانونهای استخوان سازی میشه (که تا 25 سالگی هنوز فعال هستن) و به قد مطلوبت میرسی.
بدنسازی تا جایی که شنیدم به خصوص تو دوران بلوغ و رشد قد از رشد قدت جلوگیری می کنه به همون دلیل که بدون اصلا سعی در بالاکشیدن خودش نمی کنه در بدنسازی.

Untouchable
18-12-2008, 19:41

و البته ورزش هایی مثل فوتبال و ژیمناستیک باعث جمع شدن ماهیچه ها و فشردگی عضله میشه که کوتاهی به وجود میاد

اشتباه نکن !

هر ورزشی اگه به حد انجام بشه واسه قد خوبه ! حالا بسکتبال بیشتر , بدنسازی کمتر !

Rahe Kavir
20-12-2008, 11:00
افرادي كه رفتن بالاي 25 سال اين ترزيقات هورموني كه ميگن روشون تاثيرداره؟