PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ساخت Dvd

naderkhan
13-01-2006, 14:13
با سلام
ايا كسي نرم افزاري سراغ دارد كه بتوان فايل هاي mpeg را سريع به DVD تبديل كرد
بيشتر نرم افزار ها مانند Nero Vision خيلي كند اين كار را انجام مي دهند بطوريكه يك DVDيك ساعته ساختش چندين
ساعت زمان ميبرد

Diego
13-01-2006, 14:33
یه نرم افزاربهت معرفی میکنم توپ............ :happy:
ازهمه لحاظ....سرعت عالی...طرزکار عالی...هرمشکلی هم داشتی خودم هستم .به خودم بگو.خودم کلی فیلم خانوادگی که کپچرکردم رو دارم بااین برنامه تبدیل به DVDمیکنم.منتها حجمش زیاده وباید CDشو بخری...اسمشم اینه:
Ulead DVD Movie Factory
سعی کن ورژن 3 شو نصب کنی.مطمئن باش تمام نیازهاتو چه درموردساخت ورایت DVDوچه درموردساخت ورایت VCDبراورده میکنه :ohno: وبااین برنامه دیگه نیازی به Nero نخواهی داشت.

'POP'
13-01-2006, 19:48
سلام دوست من.
من Video Convert Master رو توصيه ميكنم كه از لحاظ سرعت و كيفيت كار اگر نه بي نظير , واقعا كم نظيره. توصيه مي كنم اين برنامه رو حتي براي يكبار هم كه شده امتحان كني .از جمله قابليتهاي اين نرم افزار , تبديل فرمت و بلافاصله رايت (تماما اتوماتيك و بي نياز از حضور و دخالت شما!) بر روي دي وي دي هست...! . اين برنامه ي كرك شده رو با جستجو توي سايت(p30world.com) براحتي مي توني پيدا كني.
;)

reza12100
14-01-2006, 14:10
من با nero و ulead dvd factory کار کردم اما سرعت هردو یایین بود
درنهایت از TMPGEnc DVD Author استفاده کردم که سرعت واقعا بهتری نسبت به بقیه داشت
اما یک نکته که نمیدونم دوستان به ان توجه کردن یا نه و ان اینکه
نرمافزاری هایی که گفتم برای تبدیل فیلم vcd به dvd است به گونهای که حجم vcd را تغییر نده یعنی شما به طور عادی متونید توی یک dvd با حجم 4.7 گیگ یک فیلم با فرمت dvd به مدت 2الی 3 ساعت جا بدید درحالی که اگر شما بخواهید دو یا 3 عدد فیلم vcd که به طور معمول بالا 4 ساعت فیلم است تو یک dvd جا بدید نمی تونید
اما TMPGEnc DVD Author این قابلیت را داره که فسلم های vcd را به دون تغییر حجم یا کانورت به فرمت mpeg2 بروی dvd به صورتی که dvd player پخش کنه بزنه
یک نرمافزار دیگه هم هست به نام windvd creator که فیلم مورد نظر شما را تا 4 ساعت long play میتونه با فرمت dvd یعنی mpeg2 کانورت یا کپچر کنه

Diego
14-01-2006, 14:45
اقا رضا من خودم با همون نرم افزاری که بهت معرفی کردم سه تا ونصفی فیلم کامل که به صورت vcdهستش رو با فرمت dvd میریزم روی یه DVD diskبه ظرفیت4.7 ......از لحاظ سرعت هم بسیاربالاست ومن تابحال برنامه ای ندیدم که از این سریعترباشه.شایدتنظیماتتون اشتباه هستش...واسه شما چقدرطول کشید؟قدرت سیستم شما چقدره؟چون عمل Convert کردن رابطه مستقیم با قدرت و سرعت سیستم شما داره.

reza12100
14-01-2006, 22:49
دیگو جان برای 120 دقیقه در حدود 100-120دقیق زمان کانورت طول میکشه
برای شما چقدر طول میکشه؟
من از ulead dvd movie factory v.7 استفاده مکینم
اما سیستم من
cpu:1.8 full
ram:512
ممکنه مال قدیمی بودن ورژن نرم افزاری باشه که استفاده میکنم یا...!

Diego
15-01-2006, 01:41
ورژن چند؟ 0.7؟خیلی قدیمیه.واسه من همونطورکه گفتم سه تافیلم کامل و نصفی که بافرمت Vcdقراره به فرمت Dvِdتبدیل وبلافاصله رایت بشن مجموئا یه ساعت حالا چنددقیقه اینور اونورتر!!!البته سیستمت خوبه.حتما مشکل ورژن نرمافزارته.

parsa56
16-01-2006, 19:58
سلام حالا كدومش بهتره واز كجا پيداش كنيم مرسي

Diego
16-01-2006, 20:05
سلام حالا كدومش بهتره واز كجا پيداش كنيم مرسي
خیلی با اطمینان میگم:Ulead DVD Movie Factory version:3
چون حجمش برای دانلود کردن زیاده از فروشگاههای نرم افزار تهیه کنید.سوالی هم درمورد نرم افزارش داشتید ازم بپرسید.

reza12100
16-01-2006, 23:23
اصلاح میکنم من از Ulead DVD Movie Factory version v.2 استفاده میکنم

naderkhan
20-01-2006, 01:28
از همه شما دوستان براي راهنمائي هايتان متشكرم

Diego
20-01-2006, 13:55
از همه شما دوستان براي راهنمائي هايتان متشكرم
اون نرم افزاری که گفتم چطور بود؟مشکلت حل شد؟

mossi
21-01-2006, 00:26
دیگو جان اگه بخواهیم یک فیلم را از روی دوربین با کیفیت DVD کاپچر کنیم . خیلی که زور بزنیم میشه 75 دقیقه فیلم را روی یک دی وی دی اورد . اینکه شما میگی وی سی دی را تبدیل به فرمت دی وی دی میکنم حتما با یک چهارم کیفیت دی وی دی اینکار را میکنی.
یعنی اینکه شما فقط از مشکل سی دی عوض کردن راحت میشی . اما کیفیت همان کیفیت خرابه وی سی دی است .
من همه این برنامه ها را استفاده کردم . این TMPGEnc DVD Author سرعتش از همه بیشتره اما همچین هم مطمیین نیست اگه یه خورده از 4,2 گیگا فیلم بیشتر بهش بدی که دی وی دی کنه . یهو وسط کار جون میکنه و مینویسه ناموفق .
اما میدونید من چکار میکنم . اصلا فیلم ها را به حال دی وی دی مرسوم یعنی منو دار , کار نمیکنم . من فیلم ها 10 دقیقه ای کاپچر میکنم . ادیت میکنم . موزیک یا افکت میزارم . بعد هم همینجوری این 10 دقیقه ای ها را با نام A1 تا A9 نام گذاری میکنم و به حالت mpeg2 میبرم رو دی وی دی . هم کیفیت بهتره و هم اینکه تقریبا 15 دقیقه بیشتر میشه فیلم رو دی وی دی برد . البته اینکارو وقتی میشه کرد که دی وی دی پلیر توانایی پخش فایل های mpeg و Divx را داشته باشه .
والا برای پلیر های تا دوسال پیش باید ختما با فرمت نرمال دی وی دی کارد .
اگه player خانگی شما میتونه فایل های mpeg و mpeg2 را بخونه . دیکه احتیاج نیست که آنها را به برنامه های دی وی دی آتور بدید که تبدیل به دی وی دی بکنه . فرمت های Datوی سی دی ها را باید رینیم کرد به mpeg و mpeg2 هم که احتیاج به رینیم نداره . بعد هم همینجوری به حالت مولتی سزیون تو نرو برنشان کرد . در این حالت میشه دو ساعت فیلم را رو یک دی وی دی جا داد .

mossi
21-01-2006, 00:37
ضمنا اینUlead DVD Movie Factory version:3 ورژن 4 آن هم امده ولی این هم برای اینکه 75 دقیقه 4,2 گیگ فرمت دی وی دی نرمال را آتور کنه 25 دقیقه طول میده .

Reza1969
21-01-2006, 00:40
دیگو جان اگه بخواهیم یک فیلم را از روی دوربین با کیفیت DVD کاپچر کنیم . خیلی که زور بزنیم میشه 75 دقیقه فیلم را روی یک دی وی دی اورد . اینکه شما میگی وی سی دی را تبدیل به فرمت دی وی دی میکنم حتما با یک چهارم کیفیت دی وی دی اینکار را میکنی.
یعنی اینکه شما فقط از مشکل سی دی عوض کردن راحت میشی . اما کیفیت همان کیفیت خرابه وی سی دی است .
من همه این برنامه ها را استفاده کردم . این TMPGEnc DVD Author سرعتش از همه بیشتره اما همچین هم مطمیین نیست اگه یه خورده از 4,2 گیگا فیلم بیشتر بهش بدی که دی وی دی کنه . یهو وسط کار جون میکنه و مینویسه ناموفق .
اما میدونید من چکار میکنم . اصلا فیلم ها را به حال دی وی دی مرسوم یعنی منو دار , کار نمیکنم . من فیلم ها 10 دقیقه ای کاپچر میکنم . ادیت میکنم . موزیک یا افکت میزارم . بعد هم همینجوری این 10 دقیقه ای ها را با نام A1 تا A9 نام گذاری میکنم و به حالت mpeg2 میبرم رو دی وی دی . هم کیفیت بهتره و هم اینکه تقریبا 15 دقیقه بیشتر میشه فیلم رو دی وی دی برد . البته اینکارو وقتی میشه کرد که دی وی دی پلیر توانایی پخش فایل های mpeg و Divx را داشته باشه .
اگه player خانگی شما میتونه فایل های mpeg و mpeg2 را بخونه . دیکه احتیاج نیست که آنها را به برنامه های دی وی دی آتور بدید که تبدیل به دی وی دی بکنه . فرمت های Datوی سی دی ها را باید رینیم کرد به mpeg و mpeg2 هم که احتیاج به رینیم نداره . بعد هم همینجوری به حالت مولتی سزیون تو نرو برنشان کرد . در این حالت میشه دو ساعت فیلم را رو یک دی وی دی جا داد .

دوست عزيز ميشه بگي در كدوم حالت نرو؟ يعني در حالت vcd يا dvd ؟ چون در حالت وي سي دي بيش از يه گيگ رو قبول نميكنه و در حالت دي وي دي هم نميدونم بايد در قسمت ديتا بزارم يا ويدئو. ممنون اگه جوابم رو بديد.

mossi
21-01-2006, 00:57
جانم معلومه که وقتی رو دی وی دی میخوای رایت کنی باید در نرو بری تو حال دی وی دی .
برای رایت به شکل بالا یعنی بدون آتور کردن . دقیقا باید مثل زمانی که مثلا یک سری عکس و برنامه و تکست و غیره را رو دی وی دی میبری باید عمل کنی . حالت دیتا .
البته یادت باشه اینجوری وقتی خوبه که پلیر خانگی ات بتواند امپگ ها را نشان بدهد. والا این دی وی دی را فقط در کامپیوتر و با برنامه وین دی وی دی یا پاور دی وی دی میتونی نگاه کنی .
برای امتحان بهتره روی Dvd Rw امتحان کنی که اگه دلخواهت نبود بتونی دوباره پاکش کنی .

mossi
21-01-2006, 01:13
یک تجربه دیگه
من فیلم کینگ کنک را با فرمت diivx دانلود کردم که سه ساعت فیلم تقریبا 750 مگ بود . این را پلیر کامپیوتر خوب نشون میداد . اما وقتیکه رو دی وی دی بردم که تو پلیر خانگی نگاه کنیم . پلیر من صداشو نتونست بگیره .با یک برنامه دیو ایکس هم دوباره روش کار کردم نشد . بلاخره با یک ویدیو پروگرام آنرا تبدیل به فرمت mpeg2 کردم .که حدود 2,6 گیگ شد و اینبار پلیر خانگی تونست صدا را هم پخش کنه . اما کیفیت خیلی بدتر از آن فرمت دایو ایکس شد .
حالا دارم همان دایو ایکسه را دوباره رو یک سی دی رایت میکنم ببینم اینجوری صدا را میده یا نه .

reza12100
21-01-2006, 15:08
یک برنامه هست به نام windvd creator این برنامه همه کاری براتون انجام میده گذاشتن منو و music back و کپچر که مهترین ان همین کپچر هست به این صورت که شما میتونید تا 4 ساعت یعنی 240 دقیقه بروی یک dvd 4.7 گیگی رایت کنید به صورتی که dvd player شما هم بتونه ان را پخش کنه
شما هنگام کپچر کردن 5 انتخاب برای زمان کپچر دارید که به ترتیب :
dvd hq(high quality) 60 min
dvd gq(good quality) 90 min
dvd sp(standard play) 120 min
dvd lp(long play) 180 min
dvd ep(highest play) 240 min
هر چقدر زمان کپچر بالا ترباشه کفیت هم پایین تر میاد
من با 180 از روی vhs کپچر کردم و هم کیفیت و هم صدا خیلی خوبه و تونستم تا 3 ساعت روی dvd با منو وقابلیت پخش روی dvd player جا بدم

mossi
21-01-2006, 16:35
من مشابه اینو دارم Cyberlink Power Producer 3 این هم دقیقا مثل windvd creator است .
من با اینwindvd creator هنوز کار نکردم .
الان دارم دان میکنم ورژن پلاتینوم آنرا .
این چطور عمل میکنه ؟ همه فیلم را در یک فایل کاپچر میکنه یا اینکه میشه بهش کفت تکه تکه کاپچر بکند. مثلا هر قسمت 10 دقیقه باشه .
من در حال حاظر با این MainConcept MPEG Encoder فیلم هامو کاپچر میکنم . ادوبی پریمیر هم از این انکودر استفاده میکنه .
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

reza12100
21-01-2006, 20:40
من مشابه اینو دارم Cyberlink Power Producer 3 این هم دقیقا مثل windvd creator است .
من با اینwindvd creator هنوز کار نکردم .
الان دارم دان میکنم ورژن پلاتینوم آنرا .
این چطور عمل میکنه ؟ همه فیلم را در یک فایل کاپچر میکنه یا اینکه میشه بهش کفت تکه تکه کاپچر بکند. مثلا هر قسمت 10 دقیقه باشه .
من در حال حاظر با این MainConcept MPEG Encoder فیلم هامو کاپچر میکنم . ادوبی پریمیر هم از این انکودر استفاده میکنه .
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
در مورد win dvd creator میتونی با ورود به این قسمت تا حجمی که میخوای هنگام کپچر برات جدا کنه مثلا 1گیگ اگیگ برات جدا میکنه
tools---->option----->output format----->automatic file splitting

mossi
21-01-2006, 20:46
automatic file splitting اینو داره پس باید برنامه خوبی باشه . مرسی