PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست راهنمایی ارتباط دریم با mysql

ahmadi81
06-12-2008, 15:44
فرمی درست کردم به عنوان فرم استخدام در دریم وقتی فرم پر می شود و کلید ارسال زده می شود خروجی در یک صفحه دیگر دیده می شود می خواهم اطلاعات به mysql انتقال پیدا کنه قبلا این کارو کردم ولی چون خیلی وقت است کار نکردم فراموش کردم لطفا راهنمایی کنید .

حتی در این حد که بتونم اطلاعات کاربر در صفحات جداگا نه ذخیره شود برام کافی

jandedy
06-12-2008, 17:04
فرمی درست کردم به عنوان فرم استخدام در دریم وقتی فرم پر می شود و کلید ارسال زده می شود خروجی در یک صفحه دیگر دیده می شود می خواهم اطلاعات به mysql انتقال پیدا کنه قبلا این کارو کردم ولی چون خیلی وقت است کار نکردم فراموش کردم لطفا راهنمایی کنید .

حتی در این حد که بتونم اطلاعات کاربر در صفحات جداگا نه ذخیره شود برام کافی

من مي توانم كمكت كنم ، اگر خواستي بهتره با پيام خصوصي كارمان را دنبال كنيم .

David.Jn
06-12-2008, 18:47
من مي توانم كمكت كنم ، اگر خواستي بهتره با پيام خصوصي كارمان را دنبال كنيم . شما با این پیام خصوصی چه Love میترکونی!!! جوابی رو که همینجا میشه داد چرا اونجا جواب بدیم.
فرمی درست کردم به عنوان فرم استخدام در دریم وقتی فرم پر می شود و کلید ارسال زده می شود خروجی در یک صفحه دیگر دیده می شود می خواهم اطلاعات به mysql انتقال پیدا کنه قبلا این کارو کردم ولی چون خیلی وقت است کار نکردم فراموش کردم لطفا راهنمایی کنید . حتی در این حد که بتونم اطلاعات کاربر در صفحات جداگا نه ذخیره شود برام کافی دوست عزیز هم تو فروم مثالهای زیادی وجو داره هم تو نت یه گوگل بزنید اگه گیر نیاواردید و یا جواب نگرفتید بگید دوستان کمک میکنند

ahmadi81
06-12-2008, 19:54
اگه ممکنه راهنمایی کنید چون قبلا بلد بودم یادم رفته (سر یه ماه حقوق در میانه ) تا فردا باید بتونم حلش کنم
تمام کدارو دارم فقط ترتیب استفادش یادم رفته

MAXXX
06-12-2008, 20:22
برایه ساختن کانکشن از منو هایه سمت راست در قسمت application در تب database رویه علامت + کلیک میکنی و کانکشن میسازی بعد از تب binding یه رکورد ست میسازی و دیتابیس و رکورد هاتو انتخاب میکنی
حالا برایه فرم وارد کردن اطلاعات کاربرا میتونی از insert >data object>insert record >indert record wizard
یا همچین چیزی تو این مایه ها استفادهکنی
البته من خلاصه گفتم
اگه قبلا کار کرده باشی یادت میاد

ahmadi81
06-12-2008, 20:51
ممنون از راهنمایی ولی منظور من این نبود. من از دریم فقط برای نوشتن کد استفاده می کنم
من می خوام با دستورات php این کارو بکنم مثل دستور insert into یا isset:37:

ahmadi81
06-12-2008, 20:53
راستی کدی که در دریم نوشته می شه این امکان وجود داره که به فرانت پیچ انتقال داده بشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

David.Jn
06-12-2008, 23:05
راستی کدی که در دریم نوشته می شه این امکان وجود داره که به فرانت پیچ انتقال داده بشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ هیچ فرقی نداره اینا سلیقه ای که یکی میره با DreamWeaver کار میکنه یکی دیگه با Frontpage البته مزیتها رو هم باید در نظر گرفت. منطق نوشتن دستوراتhtml و زبانهای دیگست و راحت تر شدن کار . میریم سر اصل مطلب یه سر به این لینک بزن با توجه به آموخته هایی که خودتو قبلآ دارین میتونین جوابتونو بگیرین:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

David.Jn
07-12-2008, 09:39
برایه ساختن کانکشن از منو هایه سمت راست در قسمت application در تب database رویه علامت + کلیک میکنی و کانکشن میسازی بعد از تب binding یه رکورد ست میسازی و دیتابیس و رکورد هاتو انتخاب میکنی حالا برایه فرم وارد کردن اطلاعات کاربرا میتونی از insert >data object>insert record >indert record wizard یا همچین چیزی تو این مایه ها استفادهکنی البته من خلاصه گفتم اگه قبلا کار کرده باشی یادت میاد
ممنون از راهنمایی ولی منظور من این نبود. من از دریم فقط برای نوشتن کد استفاده می کنم من می خوام با دستورات php این کارو بکنم مثل دستور insert into یا isset __________________ در ضمن به خاطر عنوان بدی که انتخاب کردید اون دوستمون این جوابرو دادن اگه عنوان درست انتخاب کنید بهتر جواب میگیرید

ahmadi81
07-12-2008, 11:55
سلام . خیلی کمک بزرگی کردین :11:. مشکلات همه حل شد غیر از اینکه هر زبان در mysql انتخواب می کنم فارسی نمیشه برای این مشکل راه حلی وجود داره?????? utf8 کار ساز نبود .

خوب در باره اسمی که انتخواب کردم پوزش می طلبم نمی دونستم چی بگذارم .

من همیشه تو google سرچ می کنم وی شاید کلمات درست انتخواب نمی کنم که نتیجه نمیگیرم

David.Jn
07-12-2008, 17:45
خوب در باره اسمی که انتخواب کردم پوزش می طلبم نمی دونستم چی بگذارم .

خواهش میکنم ولی یه راهنمایی »» کلمات کلیدی تو Search Engine حرف اول میزنه .
خوب شما انکودینگ صفحه Html رو چی قرار میدید؟ باید تگ متای صفحه رو به صورت زیر داخل تگ Head قرار بدید و موقع خوندن از بانک هم به همین صورت این تگ را قرارا بدید.

البته توابعی هم برای این کار وجود داره اما لقمه رو دور سر چرحوندنه.

ahmadi81
07-12-2008, 19:30
از تگی که گفتین منم استفاده کردم . فارسی توی فرم تایپ می شه ولی در جدول mysql فارسی نشون نمیده

David.Jn
07-12-2008, 22:12
از تگی که گفتین منم استفاده کردم . فارسی توی فرم تایپ می شه ولی در جدول mysql فارسی نشون نمیده منظورت تو خود Mysql ه؟ اگه آره نباید هم فارسی نشون داده بشه چون داره کد شده میره تو بانک و شما هم باید موقع خوندن Decode ش کنین.( با همون متاتگ)

ahmadi81
08-12-2008, 09:39
پس چرا وقتی لاتین تایپ می کنم لاتین درست نشون میده فقط موقع تایپ فارسی این مشکل پیش می اد؟؟؟

David.Jn
08-12-2008, 11:13
ببینید دوست من همونطور که تو پست قبلی هم گفتم باید برای نمایش اطلاعاتی که کد شده و به داخل mysql رفته اند حتمآ باید اطلاعاتی که خونده میشه دوباره با همون متاتگ Decode بشه

تا اونجا که من میدونم UTF-8 حروف را به کد اسکی 8 بیتی خودشون تبدیل میکنه ولی الگوریتم این مدل unicode اینجوری عمل میکنه که وقتی به حروف انگلیسی میرسه چون اکثر نرم افزارها و مرورگرها ازش پشتیبانی میکنند دیگه نیاز نمیدونه که اونم کد بکنه و همونجوری رهاش میکنه.

شما برای نمایش اطلاعاتی که داخل Mysql قرار داره باید اونو با PHP بخونیش و نمایشش بدی.
شما نمیتونی که برای اون کسایی که براشون فرم درست کردی بگی برن Mysql نصب کنن و برن از خود Mysql اطلاعات ثبت شده را ببینن.
اینم اگه جستجو کنید فت و فراوون پیدا میشه.

MAXXX
08-12-2008, 22:20
زبان دیتابیس رو persian انتخاب کن و کانکشنت رو اینطوری بساز

ahmadi81
11-12-2008, 08:06
سلام . اول بازهم خیلی خیلی تشکر میکنم بابت راهنمایی های مفیدی که انجام دادین .
یک سوال داشتم : یه مقاله پیدا کردم و توسط اون تونستم در cpanel یک فولدر درست کنم برای دیتا بیس با یوزنم و پسورد خوب تا اینجا مشکلی نیست . وقتی در درستور connect یوزر و پسورد وارد می کنم از پسورد ایراد میگیره (به نوعی اعلام میکنه جای پسورد از کلمه yes استفاده کنید ) چرا به این مشکل برخوردم ممنون میشم راهنمایی کنید

ahmadi81
11-12-2008, 12:32
خوب با سرچ کردن در گوگل به یه جاهایی رسیدم و یک سری موانع از سر راه بزور برداشته شد
ولی مشکل اصلی هنوز هست . من در هاست دیتابیس دارو ، یوزر و پش دارم ، جدول دارم
چرا ارتباط بین فایل مورد نظر و هاست برقرار نمیشه در دستور connect همه یوزر و پس امتحان کردم جواب نداد لطفا بگید کجا دارم اشتباه می کنم
(خواهش میکنم نگید برم سرچ کنم امروز دیگه از هرچی سرچ بود داره حالم بهم میخوره هیچ مطلب مفیدی در این باره نوشته نشده):37::45::42:

MAXXX
11-12-2008, 16:44
ببین وقتی میخوای داخل هاستت یه دیتابیس بسازی همون وقت هم باید براش یه یوزر و پسورد بسازی
حالا من نمیدونم شما وقتی تو لوکال کار میکردی چه یوزر و پسی دیتابیست داشت و سایتت رو با چی کانکت میکردی ولی وقتی سایتت رو آپ کردی باید یوزر و پس رو عوض کنی و اونی بزاری که موقع ساخت دیتابیس تویه هاست گزاشتی
حالا اون پیغام رو بزار شاید مشکل چیزه دیگه باشه

ahmadi81
12-12-2008, 13:03
خوب من کدارو میزارم ببینید کجا اشتباه کردم :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدجای یوزر و پس از یوزر و پس که برای دیتابیس گذاشتم استفاده کردم در آخرم از این کدا استفاده کردم

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدکه از همون یوزر و پس استفاده کردم

ahmadi81
12-12-2008, 13:11
ببین وقتی میخوای داخل هاستت یه دیتابیس بسازی همون وقت هم باید براش یه یوزر و پسورد بسازی
حالا من نمیدونم شما وقتی تو لوکال کار میکردی چه یوزر و پسی دیتابیست داشت و سایتت رو با چی کانکت میکردی ولی وقتی سایتت رو آپ کردی باید یوزر و پس رو عوض کنی و اونی بزاری که موقع ساخت دیتابیس تویه هاست گزاشتی
حالا اون پیغام رو بزار شاید مشکل چیزه دیگه باشه

من خیلی تو cpanel گشتم جایی که بتونم یوزر و پس هاست عوض کنم پیدا نکردم

David.Jn
12-12-2008, 14:28
دوست من شما باید از نام کاربری و رمز عبوری و نام سرور هاستتون که برای ارتباط با Mysql بهتون دادن استفاده کنید.

MAXXX
12-12-2008, 15:09
سلام
یوزر و پس هاست رو نباید عوض کنید یوزر و پس کدی که نوشتین رو باید عوض کنید و مثل یوزر و پس هاست بزارید
شما وقتی میخوای با phpmyadmin یا هرچی دیتابیستون رو تو هاست ببینی ازتون یوزر و پسورد میخواد
همونا رو باید به کدتون بدید
در ضمن من گفتم اون پیغام خطا رو بزارید نه کدتون رو

ahmadi81
12-12-2008, 15:21
متوجه منظور شما شدم ولی دیگه اون خطارو نمی گیره وقتی در سایت این فرم باز می کنم هیچ ایرادی نمی گیره ولی وقتی اطلاعات فرم پر می کنم و sub میزنم اطلاعات انتقال داده نمیشه . الان مشکل اینه هم با یوزر و پس خود هاست امتحان کردم هم با یوزر و پسی که خودم ایجاد کردم موقع ساخت دیتا بیس ولی نشد.
راستی یه سوال دیگه در کد جای local چیزه دیگه ای باید ینویسم یا همون local باید باشه ؟
(ببخشید اگه زیادی دارم اذیت می کنم چیکار کنم باید یاد بگیرم )

David.Jn
12-12-2008, 16:13
راستی یه سوال دیگه در کد جای local چیزه دیگه ای باید ینویسم یا همون local باید باشه ؟ باید اسم سرور (server) رو بنویسی. برای راهنمایی بیشتر: اسم سروری که بالای phpmyadmin قرار داره رو به جای localhost بنویس.

ahmadi81
12-12-2008, 18:43
باید اسم سرور (server) رو بنویسی. برای راهنمایی بیشتر: اسم سروری که بالای phpmyadmin قرار داره رو به جای localhost بنویس.

رفتم دیدم همون localhost نوشته شده

David.Jn
12-12-2008, 19:36
رفتم دیدم همون localhost نوشته شده
خوبه.

وقتی در سایت این فرم باز می کنم هیچ ایرادی نمی گیره ولی وقتی اطلاعات فرم پر می کنم و sub میزنم اطلاعات انتقال داده نمیشه . الان مشکل اینه
هیچ اروری نمیده؟
و اینکه اسم دیتابیس رو تغییر ندادید؟

ahmadi81
13-12-2008, 07:57
من اول یک ساب دامین درست کردم و بعد هم دیتابیس با یوزر و پس این تغییرات تو کدم اعمال کردم ولی جواب نمیده

ahmadi81
13-12-2008, 08:53
موفــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــق شــــــــــــــــــــــــ ـــــــدم

ممنون بابت تمام راهنمایی هایی که دوستان کردن

:31::20::11::39::26::thumbsup:

ahmadi81
13-12-2008, 09:20
خوشحالیم به پابان رسید . فرم فقط از روی کامپیوتر من عمل میکنه از بقیه کامپیوتر ها اطلاعات ارسال نمی کنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ چرا؟/؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟///:37:

ahmadi81
14-12-2008, 08:11
هیچ کس نمی دونه چرا با این مشکل روبه رو شدم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (ممکنه فایلی جایی باشه خارج از برنامه که فقط روی سیستم من باشه ) فایل تولید شده با دریم به غیر از خودش فایل دیگه ای موقع save کردن تولید میکنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

David.Jn
14-12-2008, 09:22
خوشحالیم به پابان رسید . فرم فقط از روی کامپیوتر من عمل میکنه از بقیه کامپیوتر ها اطلاعات ارسال نمی کنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ چرا؟/؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/// منظورت تو لوکاله؟ یا تو سرور؟
هیچ کس نمی دونه چرا با این مشکل روبه رو شدم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (ممکنه فایلی جایی باشه خارج از برنامه که فقط روی سیستم من باشه ) فایل تولید شده با دریم به غیر از خودش فایل دیگه ای موقع save کردن تولید میکنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ نه Dreamweaver هیچ فایلی تولید نمیکنه.----- میشه مراحل کارتونو بگید و کدهای html و php رو قرار بدید ببینیم چه کار کردید.?

ahmadi81
14-12-2008, 09:26
توی سرور (از لب تاب خودم اطلاعات وارد سرور میشه ) ولی از بیقی کامپیوتر ها نمیشه دگمه ساب کار میکنه و صفحه رفلش میشه ولی اطلاعات وارد سرور نمیشه ؟؟؟؟

ahmadi81
14-12-2008, 09:30
ممکنه مراجعه به سایت کنید شاید چیزی فهمیدین البته آزمایشی فقط فیلد نام و نام خانوادگی کار میکنه (
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید)

David.Jn
14-12-2008, 16:02
سلام
این صفحه شما اطلاعات رو میفرسته به همون صفحه حالا نمیدونم شما کدهای php گرفتن اطلاعات از فرم رو توش قرار دادید یا نه!؟
یه سر به دیتابیس بزنید ببینید ثبت شده یا نه؟
و اگه میتونید کدتون رو بزارید تا بررسی بشه.
موفق باشید

ahmadi81
14-12-2008, 16:10
حالا مشکل بیشتر شد فایل و بردم روی یک سیستم دیگه از اونجا بار گزاری کردم دیگه حتی از کامپیوتر من هم وارد سرور نمیشه . کدهای php در صفحه قبل هست (دیگه دارم دیوانه می شم :22: :24:

MAXXX
14-12-2008, 17:08
سلام
درکت میکنم خودم دیروز داشتم با یه هاستی سر وکله میزدم مخم پکید ولی بالاخره شکستش دادم
ولی من که نفهمیدم مشکل جدیدت کجاست یکم بیشتر توضیح بده

خوشحالیم به پابان رسید . فرم فقط از روی کامپیوتر من عمل میکنه از بقیه کامپیوتر ها اطلاعات ارسال نمی کنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ چرا؟/؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟//کدوم فرم ؟ کجاست ؟ آدرسشو بده ببینم ؟

ahmadi81
14-12-2008, 20:39
کدهای php جایش اشکال داره ؟؟؟ راستی ممکنه به خاطر استفاده کردن از دستور post_$ باشه ؟؟ فرق post با get چیه یادم رفته .
میتونید فرم استخدام تو همون سایتی که گفتم ببینید . (قبلا از روی سیستم خودم میرفت روی سرور ولی حالا نمیره )

David.Jn
14-12-2008, 23:00
ببینید این کدی که شما قرار دادید اگه همونی باشه که تو سرور آپلود کردید نبایدم اجرا بشه.
چون شما تو این خط:

یه شرطی قرار دادید ولی تو کد html صفحه استخدام هیچ تگی با این نام مدارین که ارسال بشه و اون چک کنه که آیا ست شده یا نه.
اگه منظورتون کلید Sub بوده اونهم اسمش رو شما Submit قرار دادی.
پس شرط اجرا نمیشه و کد لنگ در هوا میمونه.
ولی هنوز به سوال من جواب ندادید:
شما کدهای php رو هم در همین صفحه قرار دادید یا نه؟

ahmadi81
15-12-2008, 08:05
(دکمه sub وقتی تغییر دادم توی دستور هم تغییرش دادم ) تمامی کدها در یک صفحه قرار دارند هم html و هم php

David.Jn
15-12-2008, 08:53
یه کم واضح تر میگی مشکلت چیه؟
تو سرور نمیره یعنی چی؟ یعنی تو Mysql ذخیره نمیشه یا اینکه حودت نمیتونی به سرور وصل بشی و به phpmyadmin , ...بری؟
راستی شما تو کد php یه پیغام بزار که اگه تمام عملیات با موفقیت انجام شد یه پیغام بده.
در ضمن کدت رو به شکل زیر تغییر بده ببینیم چه اروری میده:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدیه کد هم قبل از این داری اونم اینجوری بنویس.

ahmadi81
15-12-2008, 11:21
کدهای که گفتین جای گزین کردم هیچ اتفاقی نیفتاد فقط وقتی به این کد اضافه می کنم وقتی در سایت روی استخدام کلید می کنیم صفحه خالی باز می کنه

ahmadi81
15-12-2008, 11:41
از اول شروع می کنم :
من احتیاج به یک فرم استخدام دارم .خود فرم را با دریم درست کردم و کدهای php و html در یک صفحه قرار دارد .فرم طراحی شده به صورت offline و local در کامپبوتر خودم جواب می داد و وقتی ساب می زدم اطلاعات فرم وارد phpmyadmin می شد .
واردcpanel شدم یک دیتابیس ساختم ، یه یوزر و پس ایجاد کردم و دیتابیس با یوزر و پس add کردم و در کدها از این یوزر و پس استفاده کردم .در phpmyadmin که واقع در cpanel یک جدول در دیتابیس درست کردم که شامل 3 فیلد که اسم فیلدها با مدها هماهنگه .
سری اول که فایل بار گذاری کردم روی سرور از کامپیوتر خودم وقتی وارد سایت می شدم و فرم پرمی کردم و ساب می زدم اطلاهات وارد شده به phpmyadmin سرور وارد می شد ولی از بقیه کامپیوتر ها این عمل انجام نمیشد . فایل ریختم روی یک کامپیوتر دیگه و بارگزاری کردم (دیگه از هیچ کدوم از کامپیوتر ها اطلاعات به سرور انتقال پیدا نکرد حتی کامپیوتر خودم )خوب حالا دوباره راهنمایی کنید لطفا

David.Jn
15-12-2008, 12:58
دهای که گفتین جای گزین کردم هیچ اتفاقی نیفتاد فقط وقتی به این کد اضافه می کنم وقتی در سایت روی استخدام کلید می کنیم صفحه خالی باز می کنه
من که فرم رو دارم میبینم
ببینیم مگه آدرس قرم شما این نیست؟

ahmadi81
15-12-2008, 13:41
دوباره عوضش کردم (تک تک خط های کد امتحان کردم دوباره برگردندمش)

MAXXX
15-12-2008, 15:43
خب دوحالت داره یا کد ارسال فرمت کار نمیکنه یا کد وارد کردن اطلاعات در دیتابیست
شما خیلی راحت میتونی اینو بفهمی کافیه فرمت رو تویه یه صفحه بزاری که اطلاعات رو به یه صفحه دیگه بفرسته و اون صفحه دوم اطلاعات رو وارد دیتابیس کنه
در ضمن کدتو اینطوری بنویس

ahmadi81
16-12-2008, 08:34
[quote=MAXXX;3276755]خب دوحالت داره یا کد ارسال فرمت کار نمیکنه یا کد وارد کردن اطلاعات در دیتابیست
شما خیلی راحت میتونی اینو بفهمی کافیه فرمت رو تویه یه صفحه بزاری که اطلاعات رو به یه صفحه دیگه بفرسته و اون صفحه دوم اطلاعات رو وارد دیتابیس کنه
در ضمن کدتو اینطوری بنویس

این کاری که گفتین انجام دادم ولی کدی که دادین اضافه می کنم از تک تک خط های که دستور php نوشته شده ایراد می گیره
(دیگه منصرف شدم فوقش یک ضرر مالی درست و حسابی میکنم ممنون از تلاشی که برام انجام دادین )
متاسفم ناامیدتون کردم:11:

ahmadi81
16-12-2008, 15:34
سلامی دوباره در باره این برنامه کسی اطلاعاتی داره
phpformgenerator

MAXXX
16-12-2008, 15:51
دوست عزیز برایه ناامید شدن هنوز زوده
شما به ضرر مالیش فکر نکن
به این فکر کن اگه اینو درست نکنی چیزی یاد نمیگیری
من اون کد رو که دادم برایه جایگزین کردن بود
تا بتونید اشتباهات کد هایه php رو پیدا کنی و درستش کنی
من یه کد ساده برات مینویسم جایگزین کن ببین چطور میشه
]تغییرش نده فقط اسم ها رو چک کن

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداگه اررور داد دقیقا ارورش رو اینجا بنویس

ahmadi81
16-12-2008, 16:05
ممنون از کمک شما حتما این کارو می کنم

ولی مشکل اصلی من ارتباط بین هاست و فرم داخل سایت .
فرمی که ساختم به صورت ofline روی کامپیوتر خودم کار میکنه و اطلاعات بعد از ساب وارد جدول sql می کنه و هیچ مشکلی نیست .
(منم خیلی دوست دارم چیزهای جدید یادبگیرم چه کنم که اعصابمو خراب کرده )
تا آخر تعطیلات هنوز وقت دارم به سرانجام برسونم این فرم پر دردسرو)

MAXXX
16-12-2008, 16:56
خب عزیزم پست منو درست نخوندی
من گفتم کد هاتو دوقسمت بکن یه قسمت فرمته تویه یه صفحه جدا مثلا form.php که action این فرم یه صفحست به اسم handleform.php که توش این کده وارد کردن داده ها در بانک قرار داره که من گزاشتم
تو صفحه form.php اگه دکمه ارسال رو زدی url رو نگاه کن ببین آدرس صفحه به handleform.php تغییر پیدا میکنه یا نه اگه تغییر پیدا کرد یعنی فرمت درست کار میکنه و مشکل از کد sql است که با اون کدی که من گزاشتم خودش میگه کدوم خط ها مشکل داره

ahmadi81
17-12-2008, 14:26
خوب کاری که گفتین انجام دادم همونتور که گفتین از صفحه 1 به صفحه 2 حرکت دره ولی نه پیغامی میده و نه اطلاعات وارد شده را نشون میده .
این صفحه 1

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداینم صفحه 2

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدالبته اول کدی که شما گفتین امتحان کردم جواب هردو یکی بود
خوب حالا چه کار کنم ؟؟؟

MAXXX
17-12-2008, 16:01
سلام
دوست عزیز نباید هم کار بکنه
اول اینکه اون قسمت کد هایه php که تویه صفحه اول گزاشتی باید تویه صفحه دوم بزاری این کد ها مربوط به وصل شدن به دیتا بیسه شما تویه صفحه اول که نمیخای به دیتابیس وصل بشی پس چرا گزاشتیشون
اما در مورد صفحه دوم
این خط :
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداشتباست و باعث میشه کد شما اصلا کار نکنه
سوم اینکه بابا اینطوری بنویس :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدچهارم اینکه یه برنامه هست به اسم phpdesigner دانلود کن و تویه اون کد های php رو بنویس تا خطا هاتو بهت نشون بده
پنجم این یعنی چی :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدشما تو فرمت متغیری به اسم id نفرستادی که اینجا میخوای دریافتش کنی البته اینیکی زیاد مهم نیست !
خلاصه کدتو اینطوری بنویس

صفحه 1 :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدصفحه دوم

David.Jn
17-12-2008, 16:02
کدت مشکل زیاد داره نباید هم کار کنه یه نمونه شو میگم:
php
به کوچکی و بزرگی حروف حساسه پس Sub با sub فرق میکنه(یعنی دو تا متغیر با نام متفاوته).

David.Jn
17-12-2008, 16:11
از توضبحات جناب maxxx ممنونم پست من دقیقآ یک دقیقه بعد از پست ایشون بود پست خودمو ویرایش نکردم تا توضیحات کامل بشه.
ولی یه نصیحت تا وقتی که چیزی رو کاملآ بلد نشدی سفارش کار نگیر.
به خاطر دردسرهایی که باهاش مواجه شدی دارم میگم.
حتی همین کدهایی که ما نوشتیم مشکل امنیتی داره.
حالا شما اینو میخوای بدی به شزکت که نمیدونم چقد معتبره!

ahmadi81
17-12-2008, 16:13
خوب اشتاه اول خودم دیدم و درست کردم ممنون .
خوب بازم مثل قبل کدها رو جای گزین کردم (قبلا کارمیکرد نمی دونم چی کارش مردم که کار نمی کنه )

ahmadi81
17-12-2008, 16:16
امنیت اصلا مهم نیست . من دارم کلاس میرم ولی استاد حاضر نیست جلوتر از کلاس بادم بده .
(بیشتر از این شرمندم نکنید حتما حرف تون فراموش نمیکنم )

MAXXX
17-12-2008, 16:21
عزیز من عیب یابی کد شما خیلی سادست ولی خود شما داری لقمه رو دور سرت میچرخونی شما باید مرحله به مرحله عیب یابی کنی شما تو لوکال خودت
اول یه فرم درست کن که 3 تا متغیر رو به یه صفحه دیگه بفرسته و تو اون صفحه از متغیر هات print بگیر تا ببینی چاپشون میکنه یا نه اگه چاپ کرد مرحله بعد علاوه بر اینکه چاپشون میکنی تو دیتابیس بریز که کد هاش هم هست خیلی هم سادست
اگه باز ریخته نشد شما میدونی که مشکل از کد هایه دیتابیس چون متغیر ها به صفحه فرستاده شدن و چاپ هم شدن پس فرمت درست کار میکنه که در این صورت هم اگه کدی که من گزاشتم استفاده کنی خودش بهت میگه تو کدوم خط اشتباه داری میتونی درست کنی

David.Jn
17-12-2008, 16:32
خوب اشتاه اول خودم دیدم و درست کردم ممنون .
خوب بازم مثل قبل کدها رو جای گزین کردم (قبلا کارمیکرد نمی دونم چی کارش مردم که کار نمی کنه )
بابا بره چی خودتو عذاب میدی یا با استادت پیش برو یا خودت دیباگ کن یا همینی که ما گزاشتیم رو بنویس.
این کدی که من نوشتم مثل ساعت داره کار میکنه نمیدونم شما چه بلایی سرش میاری که اینجوری میشه.
من فکر میکنم شما درست منطق کار رو نمیدونی!

ahmadi81
17-12-2008, 16:36
از اول شروع می کنم :
من احتیاج به یک فرم استخدام دارم .خود فرم را با دریم درست کردم و کدهای php و html در یک صفحه قرار دارد .فرم طراحی شده به صورت offline و local در کامپبوتر خودم جواب می داد و وقتی ساب می زدم اطلاعات فرم وارد phpmyadmin می شد .
واردcpanel شدم یک دیتابیس ساختم ، یه یوزر و پس ایجاد کردم و دیتابیس با یوزر و پس add کردم و در کدها از این یوزر و پس استفاده کردم .در phpmyadmin که واقع در cpanel یک جدول در دیتابیس درست کردم که شامل 3 فیلد که اسم فیلدها با مدها هماهنگه .
سری اول که فایل بار گذاری کردم روی سرور از کامپیوتر خودم وقتی وارد سایت می شدم و فرم پرمی کردم و ساب می زدم اطلاهات وارد شده به phpmyadmin سرور وارد می شد ولی از بقیه کامپیوتر ها این عمل انجام نمیشد . فایل ریختم روی یک کامپیوتر دیگه و بارگزاری کردم (دیگه از هیچ کدوم از کامپیوتر ها اطلاعات به سرور انتقال پیدا نکرد حتی کامپیوتر خودم )

خوب دوستان مثل اینکه خیلی از مسیر داریم خارج می شویم .من قبلا این کارهارو انجام دادم بزارین کدهارو مثل اولش کنم تا درست بشه .(مشکل اصلی من وصل شدن به دیتا بیس سرور )
این فرم قبلا کار می کرد اینقدر دست کاریش کردم که دیگه کار نمی کنه

ahmadi81
17-12-2008, 17:19
از تمامی جمع معذرت می خوام (لطف بزرگی در حقم کردین )متوجه اشتباهم شدم
ممکنه خواهش کنم یه نفر امتحانش کنه ببینم از بقیه کامپیوتر ها کار میکنه یا نه

ahmadi81
17-12-2008, 20:21
کار می کنه .
نمی دونم با چه زبونی از همه تشکر کنم ممنون از اینکه نزاشتین وسط کار ولش کنم (الان یکی از شادترین لحظات زندگیم ) :26::39::31:

ahmadi81
17-12-2008, 22:56
یه سوال : در جدول mysql دکمه های رادیویی چطوری تعریف باید کنم من قبلا اینطوری می نوشتم ولی در جدول نمیدونم ؟؟؟

David.Jn
18-12-2008, 00:11
شما تو Mysql دکمه رادیویی تعریف میکردی؟!!!!
ببین دکمه رادیویی واسه html ه نه Mysql!
در هر صورت اینو ببین:

راستی بهتره واسه اینکه تاپیک ها بهم ریخته نباشن واسه سوالات دیگت یه تاپیک جداگانه بزنی.
موفق باشی

ahmadi81
18-12-2008, 08:45
چرا این خظا رو می گیره

Unknown column 'shsh' in 'field list'
SQL: INSERT INTO `table1` (`id`,`firstname`, `lastname`, `shsh` , `tarekht` , `nationality` , `codm`) VALUES ('', '' , '', '' , '' , '' , '')

David.Jn
18-12-2008, 09:21
داره میگه شما تو دیتابیست فیلدی به نام shsh نداری چک کن ببین بقیه هم مثل این نباشه. (این فیلد برو بساز)

ahmadi81
18-12-2008, 09:27
تمام فیلدها رو ساختم . وقتی sub می زنم اطلاعات انتقال پیدا می کنه و در phpmysql در cpanel یک id جدید نشون میده ولی هیچ نوشته ای را در جدول نمیاره و تمام فیلدها رو خالی نشون میده

David.Jn
18-12-2008, 10:19
دوست من تو لوکال یکی یکی چک کن مشکلاشو پیدا کن بعد آپلود کن. این ارور داره اینو میگه: فیلدی با نام shsh نیست که من درج کنم.
ایراد از cpanel و phpmyadmin نیست.

ahmadi81
18-12-2008, 20:30
سلام بازم منم

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدچرا از b$ به بعد در جدول mysql اسم خود هر فیلد میاد به جای مقدار وارد شده ؟؟؟

ahmadi81
19-12-2008, 12:52
یه سوال پیش اومد برام : فرم کامل شد و وقتی اطلاعات از کامپیوتر خودم وارد می کنم وارد جدول در cpanel می شود و می توانم اطلاعات وارد شده ببینم ولی شخص دیگه ای از یک کامپیوتر دیگر اطلاعات پر می کنه و ارسال می کنه در cpanel وارد می شه و یک id جدید نشون میده ولی تمامی فیلدها رو خالی نشون می ده .

چرا ؟؟؟؟؟ این مشکل پیش اومده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:41:

ahmadi81
21-12-2008, 09:18
سلام به همه دوستان . اول ازهمه ممنون بابت تمام راهنمایی ها و مطالب جدیدی که یادم دادین
تمامی مشکلات حل شد و زندگی شیرین شد
مشکل ربطی به کدهای phpنداشت مشکل با تگ form بود تگ form قبل از دگمه ساب بسته شده بود :31:

جوینده یابندهست شرمنده اگه خیلی مردم ازاری کردم اما خیلی چیزهای جدید یاد گرفتم
:11: :11: :11: :11: :11: :11: :11: :11: :11: :11: :11: :11: :11: :11: :11:

David.Jn
21-12-2008, 10:02
خسته نباشی
یعنی شما کدی که من تو صفحه قبل که برا ی فرم بود رو درست کردم رو ننوشتی و باز هم کد خودتو نوشتی.
در کل خوشجالم که تموم کردیش

ahmadi81
21-12-2008, 10:51
بسیاریسیار شرمنده شدم .
الان فقط باید یک یک پیغام برای ارسال یا موفقیت انحام شد بزارم .
کجای کدهای php قرارش بدم ؟؟

David.Jn
21-12-2008, 11:06
من نمیدونم شما الان کدت چه جوریه ولی جایی که شرط قرار دادی باید نشون بدی که آیا کد درست انجام شده و یا ارسال شده یا نه . درضمن میتونی از کدی که تو صفحه قبل نوشتم استقاده کنی.

ahmadi81
21-12-2008, 12:50
چقدر خوشحالم امروز :46:
خوب شرط کار میکنه فقط یه مشکل کوچک وجود داره .چی کارش کنم پیغام فارسی نشون بده .
[

David.Jn
21-12-2008, 14:23
همون قضیه utf-8 و انکودینگ متاتگ