PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سر ریز شدن بافر(Buffer Overflow)

keshish
05-12-2008, 21:07
سلام خدمت تمام اساتید محترم
من محل کارم اومدم یه سرور وی پی ان راه انداختم و اینترنت(ADSL) رو به کلاینتها دادم.چند وقت بود که یه مشکل داشتم و مشکل این بود که بعد از نصب ویندوز(2003 سرور)همه چیز عالی بود و اینترنت راحت در شبکه در اختیار بود اما بعد از یکی دو روز نه رو خود سرور اینترنت داشتم و نه کلاینتها.یعنی کلاینتها به وی پی ان وصل می شدند اما صفحه نمی تونستند باز کنند.من می اومدم جفت کارت شبکه ها رو غیر فعال می کردم و دوباره فعالشون می کردم یکی دو دقیقه بدون مشکل اینترنت داشتیم اما بعد دوباره همون دردسر.مجبور میشدم ویندوز عوض کنم و دقیقاً همون اتفاق می افتاد.
تا اینکه یک بار از فایروال مک آفی استفاده کردم.بلافاصله هفت هشت تا آی پی(کلاینت) رو بست و اعلام کردم نوع حمله اونها به سرور از نوع Buffer Overflow هست.
با یکی صحبت کردم گفت شبکتون تروجان داره و این تروجان باعث مشکل میشه.
راهش اینه که من بیام تمام دونه دونه کلاینتها رو از شبکه خارج کنم ویروس کشی کنم و یک فایروال نصب کنم.
میخوام بدونم آیا با این کار مشکل حل میشه؟یا راه بهتری سراغ دارید.
ضمناً روی تمام کلایتها آنتی ویروس به روز نصب هست پس چرا اون تروجان شناسایی نشده؟
تو دردسر بزرگی افتادم.لطفاً راهنمایی کنید.
ممنون

keshish
07-12-2008, 09:36
ببخشید من واقعاً مشکل دارم که این سوال رو نوشتم.کسی نمی تونه راهنمایی کنه؟

متاسفانه من یکی دو سوال در این بخش(شبکه)پرسیدم اما به نتیجه ای نرسیدم.فکر میکنم تو این سایت سوال در مورد بازی سریعتر جواب داده میشه.

visman
12-12-2008, 06:58
سلام
شايد جواب من كمي دير باشه و شما مشكلتون را حل كرده باشيد اما من امروز سئوال شما را خوندم
اولا به نظر من شما بايد دقيقا مشخص كنيد كه چه كساني بايد به اينترنت دسترسي داشته باشن تا هر كسي نتونه براي شما مشكل درست كنه
دوما تروجان را انتي ويروس شناسايي نمي كنه شما بايد از نرم افزارهاي انتي هك و انتي اسم براي اينكار استفاده كنيد و يا از اينترنت سكيوريتي بجاي انتي ويروس استفاده كنيد
ضمنا اگر تعداد كلاينت هاي شما تقريبا زياده شما مي توني از isa server 2006 براي امنيت استفاده كني و قسمت ids اون را فعال كني و حتي --- قرنطينه را فعال كني و ديگه از شر اين مشكلات هم راحت بشي
موفق باشي