PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نحوه یاستفاده از cron jobs

A-freeman
05-12-2008, 01:00
در کنترل پنل هاستینگ لینوکس گزینه ی cron jobs وجود داره که برای اجرای زمانبندی شده ی برنامه ها یا دستورات به کار میره.

من 2 تا سوال دارم. اگه بخوام مثلا اسکریپت زیر رو هر 10 دقیقه یکبار اجرا کنم باید چه دستوری در کادر دستور وارد کنم؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

البته بعد از ورود به قسمت استاندارد از پنل کرون جابز .... نحوه ی زمانبندی رو بلدم فقط اینکه چه دستوری تو کادر بنویسم برام سواله.

ضمن اینکه بعد از ورود به کرون جابز یه خطا مثل این دریافت می کنم که میگه مجوز یه چیزی رو تغییر بده :

/usr/bin/crontab permissions are wrong. Please set to 4755

آیا خودم باید این مجوز رو عوض کنم یا مدیر هاست. در ضمن من به مدیر هاست این 2 تا مشکل رو گفتم ولی مثل اینکه بنده خدا فرصت نکرده جواب بده.

اگه راهنمایی کنید ممنون میشم.

A-freeman
05-12-2008, 23:05
یعنی کسی بلد نیست؟

A-freeman
30-01-2009, 13:02
خوب - شکر خدا پیدا کردم:

در ورود به کرون جابز اگر خطای زیر رو میبینید باید به مدیر هاستینگ خودتون بگید تا این ایراد رو برطرف کنه:

/usr/bin/crontab permissions are wrong. Please set to 4755

اگر این خطا برطرف نشه، دستورات شما هم ذخیره و اجرا نمیشه.

بعد از برطرف شدن خطا می تونید به نمای استاندارد وارد بشید. زمان بندی آسونه و هر کسی می تونه بفهمه. اما نحوه نوشتن یک دستور. مهمترین دستور در واقع دستور اجرای یک اسکریپت هست. یعنی شما یک صفحه ساختید و اون صفحه میتونه محتوی هر نوع برنامه با هر نوع کارکردی باشه.

صفحه ما به فرض این هست: update.php
مسیر صفحه خودتون رو باید از کنترل پنل به دست بیارید. فکر کنم در فایل منیجر بتونید مسیر کامل رو حدس بزنید. یک مسیر کامل مثل زیر هست:

home2/myglancerss/public_html/update.php

که update.php نام اسکریپت یا فایل ما و myglancerss نام اکانت ماست که برای شما چیز متفاوتی هست. در کل مسیر رو باید از فایل منیجر به دست بیارید.

حالا یکی از دستورهای زیر رو در کادر دستور باید وارد کنید:

php /home2/glancers/public_html/update.php
/usr/local/bin/php /home2/glancers/public_html/update.php

/home2/glancers/public_html/update.php

دستور اول به شما جواب میده و اجرا میشه ولی اگر نشد موارد بعدی رو امتحان کنید. دقت کنید که بین php یا usr/local/bin/php و بقیه دستور باید یک فاصله باشه.

یک آدرس ایمیل هم باید در کادر آدرس وارد کنید تا هر وقت که برنامه اجرا میشه یک ایمیل تایید هم برای شما ارسال بشه.

اگر مدیر هاستینگ نمیتونه خطای ابتدایی رو برطرف کنه موارد زیر رو به اطلاعش برسونید:

1. Crontab Restrictions