PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آنتن دهی کدوم گوشی بهتره؟خواهشا در مورد sar توضیح ندین که کاملا بی ربطه!

hatef_motahhary
03-12-2008, 23:05
کسی از دوستان در مورد معیار آنتن دهی مطلب دقیق و علمی داره؟

mahyarSAMSUNG
05-12-2008, 08:45
شما برای خرید گوشی از آنتن دهی رو ملاک قرار نده . چون 99 در صد به سیم کارت مریوطه .گوشی رو که میخوای بخر ! . همه چیز هم به sar ربط داره که الان دیگه زیاد تاثیری نداره !

admiral_cavandish
12-12-2008, 14:02
Sar چی هست اصلا؟ توضیح بدین لطفا من فقط می دونم که تو محیطهایی بودم که هیچ گوشی خوب انتن نداده و همه مجبورن برن تو تراس یا یه جای به خصوص اما دیدم که یک موتورولایی با یک مدل بسیار ارزون با ایرانسل تو همون محیط به راحتی صحبت می کنه

mahyarSAMSUNG
13-12-2008, 01:12
sar یه عددی بین 0 تا 2 هستنش که هرچی این عدد بالا باشه آنتن دهی گوشی بهتر ولی ضررش برای بدن بیشتر . ! گوشی های قدیمی برای همین خوب آنتن میدن چون از sar بالایی استفاده میکنن مثلا سامسونگ مدل q200 بالاتری sar رو داره که 1.9 هستش ! این روزا به دلیل زیاد شدن دکل ها توی کشورهای خارجی میزان sar تا 0.2 و 0.3 کاهش پیدا کرده البته بدون کاهش انتن دهی ! گوشی مثل سامسونگ ایکس 700 دارای sar 0.27 یا ان 90 نوکیا حدودا اندازه ایکس 700 !

hatef_motahhary
13-12-2008, 17:19
sar بیشترین نرخ ویژه ی جذب هست و به معنی این نیست که هرچی بالاتر باشه بهتره
من یک سامسونک دی 900 آی دارم که با ایرانسل دایم قطع و وصل میشه اما همین سیمکارت تو گوشیهای نوکیا با sar کمتر از هشتاد و پنج صدم عالی آنتن میده.

ali_power42
15-12-2008, 00:44
sar بیشترین نرخ ویژه ی جذب هست و به معنی این نیست که هرچی بالاتر باشه بهتره
من یک سامسونک دی 900 آی دارم که با ایرانسل دایم قطع و وصل میشه اما همین سیمکارت تو گوشیهای نوکیا با sar کمتر از هشتاد و پنج صدم عالی آنتن میده.

sar مدل d900i با d900 فرق داره:
d900i=0.62
d900=0.85 (دقیقا مطمئن نیستم ولی بین 0.8 تا 0.9 هست)
قطع و وصل شدن میتونه از اشکالات نرم افزاری و سرعت عمومی پایین گوشی هم باشه که متاسفانه d900i یکم سرعتش پایینه
اگه خط ایرانسل داری ممکنه با غیر فعال کردن gprs یکم اوضاع بهتر بشه(این موضوع همیشه صادق نیست )
یه نکته جالب اینکه من الان دور و برم 3 تا d900i هست و همگی بعد از حدود یکسال مشکلات نرم افزاری پیدا کردن مثل رفتن انتن گوشی که تا خاموش روشن نکنی انتن نمیاد یا در بعضی مواقع قطع شدن بی علت بعد از 1-2 دقیقه درجایی که انتن دهی قوی داره و بدون انجام هیچ کاری

یک موضوع دیگه هم هست اینکه گوشی مورد نظر از چه codec ای استفاده میکنه : efr یا amr
با amr گوشی میتونه در حالتهای پرترافیک شبکه براحتی روی نزدیکترین bts کارکنه و سیگنال قویتری داشته باشه.
بیشتر وقتها ترکیبی از هر دو codec وجود داره که اونوقت تقدم اونها مهم میشه.

مقدار sar گوشی d900i برای یک انتن دهی خوب کاملا کافیه و اگر مشکلی هست بیشتر مربوط به اپدیت نبودن نرم افزار گوشیه که با یک فلش کردن میشه اپدیتش کرد

مثال دیگه ای میزنم :
خودم الان موتورولا c140 دارم ( یا همون c139 که مشکی رنگه چون فرقی با هم ندارن) .با این گوشی تقریبا غیرممکنه که شما جایی باشی که گوشی حداقل 2-3 تا انتن رو نده و نشه با همون 2 تا تماس هم برقرار کرد.بارها دیدم که گوشی های خوش انتن هم اونجاها اصلا انتن نمیدادن حتی 1 ثانیه!!!!!
اما همین گوشی c140 بعضی مواقع با وجود اینکه در یک منطقه خوش انتن هم بودم یکم صدا قطع و وصل میشد در حالیکه گوشی های ضعیفتر اینطور نبودن و صدا صاف بود.
نتیجه اینکه: سرعت گوشی و بهینه بودن firmware در قطع و وصل نشدن اثر مهمی داره(c140 گوشی کندیه مثلا یه sms با یک miss call رو بخوای پاک کنی 4-5 ثانیه طول میکشه)