PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : قدم زیادی بلند نیست ؟

bmw125
03-12-2008, 18:17
آقا من 189 قدم هست و 18 سال سن دارم ( پسر)
به نظر شما گذشته از وزن کمی که نسبت به قدم دارم (67 کیلو ) ، قدم زیادی بلند نیست؟
راستش رو بخواین نمیخوام از این دیگه قدم بلند بشه
به نظر شما چه کار کنم؟
اصلا بعد از 18 سالگی بازم رشد قد صورت میگیره ؟ تا چند سالگی ؟

ALIAK28
06-12-2008, 12:25
به نظر شما گذشته از وزن کمی که نسبت به قدم دارم (67 کیلو ) ، قدم زیادی بلند نیست؟
به نظر شما چه کار کنم؟

درود..
شما از قد پدر و مادر و سایر اعضای خانواده چیزی نگفتید...
البته وزن یک صفت چند ژنی ( ارثی- محیطی) است...منتها پایه اساسی آن ارثی است.
اگر قد اطرافیان و خویشان نزدیک هم بلند است که یک امر کاملا طبیعی است.
افزایش قد تا چند سال اول پس از بلوغ هم امکان دارد. اینطور به نظر می آید که قد شما چندان بلندتر از حال حاضر نشود...ولی اگر مرتب اندازه گرفتید و نشانی از افزایش داشت...به پزشک متخصص غدد مراجعه کنید.
در حال حاضر قد شما مناسب..و وزن شما کمی کمتر از حد معمولا است.
پاینده باشید.

tekno2006
06-12-2008, 14:21
با سلام
ضمن تایید حرف دوست و همکار خوبمون بگم که به طور متوسط نوجوانان در حدود ۱۴ سالگی شروع به قد کشیدن می کنند. جهش قدی پسران معمولا در ۱۱ تا ۱۴ سالگی است. اما افزایش قد تا پایان بلوغ یعنی اوایل ۲۰ سالگی ادامه دارد.البته در شرایط خاصی ممکنه از این سن فراتر هم بره تا زمانی که کانون های استخوان ساز کاملا استخوانی شده و از فعالیت باز بمانند

Mary Anne
15-12-2008, 00:11
فکر نمی کنم بلندتر بشید. البته تو خانواده کسی رو داشتید که بلندتر از این شده باشه؟
ولی در کل ممکنه 95 درصد استخوانهاتون رشد خودشون رو کرده باشند.

bmw125
23-04-2009, 14:00
سلام
من بازم اومدم
از زمانی که این تایپیک رو زدم تا الان حدود یکی دو سانت دیگه رشد کردم
اعضای خانواده مون هم قدشون همه متوسط هست البته توی فامیلمون چند نفری هستن که قد بلند باشن که بلند قدترینشون پسر داییم هست که جدیدا من از اون هم بلندتر شدم
چیزی که منو خیلی نگران میکنه اینه که همون درد مخصوصی که توی کشاله ران میاد (موقع کشیدن قد ناگهانی) دوباره سراغم اومده
یعنی دارم دوباره قد میکشم؟
برای دکتر باید برم پیش متخصص غدد؟

سام1988
08-05-2009, 15:03
شما فكر ميكننين كه خيلي قدتون بلند هست و خيلي هم نگرانيد من دوستاني داشتم كه مثل شما بودن و خيلي هم فكر قدشون بودن اما از اون زماني كه رفتن و تو باشگاه بسكتبال ثبت نام كردن خيلي هم از اين قد بلندشون لذت مي برن تازه ميگن كاش چند سانتي هم بلند تر مي شديم اگه از من ميشنويد شما هم به باشگاه هاي بسكتبال و واليبال يه سري بزنيد شايد نظر شما هم عوض شد

shalineh
08-05-2009, 15:34
به نظر شما چه کار کنم؟
BMI شما برابر است با 18 و این یعنی لاغری.
بعد از 18 سالگی معمولا رشد طولی متوقف می شود. از 18 تا 25 رشد عرضی سرعت بیشتری می گیرد.
البته به شرطی که از نظر ترشحات هورمون های هیپوفیزی ( نظیر GH یا همون هورمون رشد ) اختلالی نداشته باشید.
توصیه می کنم یک آزمایش از نظر سطح هورمونی سرم انجام دهید. ( Serum Growth Hormone )
بهتر است از نظر هورمونها و کار کرد تیروئیدی نیز تحت آزمایش قرار گیرید.
اما در مجموع با توجه به گفته هایتان، نکته غیر معمولی در شما نمی بینم به غیر از بادی مس ایندکس پایین ( لاغری) که ممکن است مربوط به:
1- طرز تغذیه شما باشد
2- اختلالات گوارشی
3- پرکاری تیروئید ( هایپر تیروئیدیسم )