PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : وایرلس کردن adsl

behrad66
03-12-2008, 01:18
با سلام خدمت دوستان عزیز،

من از ADSL استفاده میکنم و مودمم Planet هست. برای استفاده از اینترنت روی لپ تاپ نیاز دارم که اینترنت رو از طریق WiFi به اشتراک بگذارم. میخواستم راهنماییم کنید که چه قطعاتی نیاز دارم، چه مارکی از این قطعات رو پیشنهاد میکنید (اگر امکانش هست با قیمت تخمینی) و آیا برای اینکار باید در طول استفاده از اینترنت توسط لپ تاپ، کامپیوتر رومیزی رو هم روشن بگذارم یا خیر؟

ممنون

lindows
03-12-2008, 09:13
شما بايد از همون اول مودم ADSL را مدل wireless ميگرفتي
همين

قيمتش هم حدوده 80-90 تومنه البته D-link
احتياجي به روشن بودن سيستم هم نيست فقط مودم روشن باشه كافيه

behrad66
03-12-2008, 19:39
اگه اشتباه نکنم، شنیده بودم با یه Access Point میشه مودمهای معمولی رو هم وایرلس کرد ولی با قیمتی که شما گفتید فکر کنم خرید مودم وایرلس هم مناسب باشه.

اگر امکانش هست درمورد مودمهای وایرلس و اینکه چه برند و چه مدلی بهتره و اینکه موقع خرید باید به چه نکاتی توجه کنم، راهنماییم کنید.

با تشکر

behrad66
04-12-2008, 19:05
اگه همینجا راهنماییم کنید ممنون میشم یا شاید باید تو بخش مشاوره خرید مطرح کنم؟

علاوه بر سوال بالا، میشه کمی هم درباره access point توضیح بدید چون شنیدم بعضی مودمهای وایرلس access point هم دارند. آیا همه مودم ها به access point مجهزند یا فقط بعضیها و کاربردش چی هست؟

پیشاپیش ممنون

Stream
04-12-2008, 19:11
بعضی از مودم های ADSL ؛ Access Point هم هستند. مثلا ASUS AM604 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

behrad66
05-12-2008, 01:00
ممنون دوست من، ولی میشه بگید کارایی این access point چیه؟ درضمن اگر میشه جواب این سوالم رو هم بدید:

اگر امکانش هست درمورد مودمهای وایرلس و اینکه چه برند و چه مدلی بهتره و اینکه موقع خرید باید به چه نکاتی توجه کنم، راهنماییم کنید.

huti_421
05-12-2008, 04:00
برای ایجاد شبکه ی Wi-Fo با استفاده از خطوط ADSL معمولی شما در درجه ی اول نیاز به یه Access router دارید تا خطوط سیمی رو به بی سیم تبدیل کنه !!!

اینها عموما دو مدل هستن یا Access Point هستن یا Modem با قابلیت Router که در واقع در اولی دستگاهی است برای برقرای ارتباط بین دستگاه های بدون سیم به یکدیگر با هدف تشکیل یک شبکه بدون سیم و در اغلب موارد نقش پل ارتباطی بین این شبکه بدون سیم را با یک شبکه اترنت سیمی نیز بر عهده دارد.

و مودم هم که مشخصه که عموما دارای 2 یا 4 پورت برای کابل و بینهایت شبکه ی بیسیم هستن !!!

حالا همون بهتره که شما Modem تهیه کنید ...

من قبل از عید یه مدل D-Link 2640T گرفتم 85 تومن :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

چون لپتاپتون خودش اینترنال کارت شبکه ی بیسیم داره دیگه نیازی به کارت شبکه نیست !!!

تنها پیکره بندی مودم لازمه و تنظیمات مربوط به مودم و کارت شبکه تو محیط سیستم عامل لپتاپتون !!!

سیستمشم خیلی سادس

مودم با آداپتور به برق وصل میشه و دائما روشن میمونه ، با یه سیم تلفن معمولی هم به تلفنی که رنژه شده ( ADSL اون فعال هست) متصل میشه و تمام !!!

بهتره روی شبکتون حتما Password بذارید تا دیگران نتونن با لپتاپ شما ارتباط برقرار کنن و همچنین از پهنای باند شما استفاده بکنن !!

و برای خرید هم من با D-Link تا حالا مشکلی نداشتم !!!

و نکات خاصی هم نیست !!!

behrad66
05-12-2008, 10:59
ممنون از آقا هومن گل. دستت درد نکنه دوست من. فقط یه سوال دیگه... آیا با همین روش میشه با پاکت پی سی هم به اینترنت وصل شد؟ پاکت پی سیم WiFi هم داره.

با تشکر

huti_421
05-12-2008, 13:20
ممنون از آقا هومن گل. دستت درد نکنه دوست من. فقط یه سوال دیگه... آیا با همین روش میشه با پاکت پی سی هم به اینترنت وصل شد؟ پاکت پی سیم WiFi هم داره.

با تشکر

بله ، من با N95 , N82 , iPhone و HTC Touch HD تست کردم مورد نداشته

behrad66
05-12-2008, 16:06
بازهم متشکرم هوتن جان. پس من هم همین مدل D-Link 2640T رو انتخاب میکنم. اگر باز هم گزینه هایی برای خرید دارم ممنون میشم راهنماییم کنید در غیر اینصورت همین رو میگیرم.

huti_421
05-12-2008, 18:06
بازهم متشکرم هوتن جان. پس من هم همین مدل d-link 2640t رو انتخاب میکنم. اگر باز هم گزینه هایی برای خرید دارم ممنون میشم راهنماییم کنید در غیر اینصورت همین رو میگیرم.

هومن هستم

تو پست بالا که اسممو درست گفته بودی :دی

من نمیگم فقط نظرم اینه ولی میتونه یکی از گزینه های خوب باشه !!! ( چون قریب به 10 ماهه دارم ازش استفاده می کنم ) با چهار دستگاه ، یه PC دو لپتاپ و یه ppc

mmshn_love
05-12-2008, 21:04
من میخوام pc در طبقه دوم آپارتمان قرار داره و به adsl وصله با کامپیوتری که تو مغازه همکف همون آپارتمان هست شبکه بی سیم کنم آیا همین مدل کارم راه میندازه و اینکه برای آون pc که وایرلس نداره چی باید تهیه کنم تا بتون به اینترنت PC داخل آپارتمان وصل شم و اگه بعدا خواستم کامپیوتر دیگه ای به شبکه اضافه کنم مشکلی پیش نمیاد
ممنون میشم راهنمایی کنید

becareful
05-12-2008, 22:14
اون Pc هم باید کارت شبکه بی سیم داشته باشه تا بتونه به مودم وصل شه...اگه هم فاصله کم باشه سیمی مقرون به صرفه تر هست.

behrad66
06-12-2008, 01:16
هومن هستم

تو پست بالا که اسممو درست گفته بودی :دی
شرمنده هومن جان، اشتباه چاپی بود!:10:

viilll
06-12-2008, 02:00
چطور میشه برای شبکه بیسیم پسورد گذاشت؟
من مودم وایرلس dlink g604t دارم

Apachi
06-12-2008, 02:36
باید IP اکسس پوینت یا روتر رو در Run کامپیوتری که با Cable بهش وصله بزنی تا بتونی شبکه رو چیدمان کنی و پسورد بزاری
معمولآ 192.168.1.1 هستش و پسورد دستگاه هم Admin هست

mmshn_love
06-12-2008, 10:35
اون pc هم باید کارت شبکه بی سیم داشته باشه تا بتونه به مودم وصل شه...اگه هم فاصله کم باشه سیمی مقرون به صرفه تر هست.
مسیر طوری که با سیم حداقل 30-40 متر میخواد بدم نمیخوام مشخص بشه که به کجا وصله

فقط یه سوال دیگه اینکه باید یه مودم وایرلس با adsl تهیه کنم و یه کارت وایرلس برای pc همکف , و سوال دوم اینکه از کامپیوتر بالا هم میتونم به فایلهای pc پایین دسترسی داشته باشم و بر عکس همین کار؟؟؟:20:

Apachi
06-12-2008, 11:31
مسیر طوری که با سیم حداقل 30-40 متر میخواد بدم نمیخوام مشخص بشه که به کجا وصله

فقط یه سوال دیگه اینکه باید یه مودم وایرلس با adsl تهیه کنم و یه کارت وایرلس برای pc همکف , و سوال دوم اینکه از کامپیوتر بالا هم میتونم به فایلهای pc پایین دسترسی داشته باشم و بر عکس همین کار؟؟؟:20:

دوست خوب بهترین انتخاب یک Access Point هستش که من به شما مارک TP-Link رو پیشنهاد میکنم که چهار کاره هستش و هم هاب هست هم مودم ADSL2 هم روتر وایرلس و در بقیه pc ها از کارت شبکه بیسییم باز بار مارک TP-Link می تونید استفاده کنید و برای File sharing کافی هست شبکه رو با DHCP تعریف کنید و ایپی ها را توسط Network Setup Wizard به حالت obtain در اورید.

mmshn_love
07-12-2008, 13:01
دوست خوب بهترین انتخاب یک access point هستش که من به شما مارک tp-link رو پیشنهاد میکنم که چهار کاره هستش و هم هاب هست هم مودم adsl2 هم روتر وایرلس و در بقیه pc ها از کارت شبکه بیسییم باز بار مارک tp-link می تونید استفاده کنید و برای file sharing کافی هست شبکه رو با dhcp تعریف کنید و ایپی ها را توسط network setup wizard به حالت obtain در اورید.

خیلی ممنون از راهنمایت فقط این مارکی گفیین مدلش رو هم میفرمایید و حدود قیمت و اینکه بردش چقدره ؟

the_god_of_3dsmax
12-12-2008, 11:38
هیچکدوم از این کارا رو نمی خواد بکنی
منم همین مشکل رو داشتم
بهترین کار اینه که بری یه wireless lan برا pc بخری 28 تومن اینترنتم شیر می کنه چه dial up چه adsl خودم دارم ازش استف می کنم

mmshn_love
13-12-2008, 10:46
هیچکدوم از این کارا رو نمی خواد بکنی
منم همین مشکل رو داشتم
بهترین کار اینه که بری یه wireless lan برا pc بخری 28 تومن اینترنتم شیر می کنه چه dial up چه adsl خودم دارم ازش استف می کنم

دوست عزیز فقط برای اینترنت نمی خوام هدفم شبکه کردن هستش مودمی هم که انتخاب کردم TP-Link W8920G هست که هم ADSL2 هست هم وایرلس و اکسس پوینت و 4 پورت کن هم داره سرعتش هم 108 مگ در ثانیه هست با برد 200 متر در فضای بسته و تا 800 متر فضای باز برای PC هم از کارت وایرلس همین مارک استفاده کردم. و مزیت دیگش اینکه اگه مودم تنها روشن باشه هم با اون PC دوردست میتونوی به اینترنت وصل بشی