PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : به نظرتون برنامه های کاربردی تو درایو ویندوز نصب بشه یا تو درایو های دیگه ؟

iammahdi
02-12-2008, 21:02
سوالم اینه که برنامه های کاربردی تو درایو ویندوز نصب بشه بهتره یا تو درایوای دیگه ؟
من خودم یه زمانی تو درایو G نصب می کزدم اما دیدم یه جورایی نامنظم می شه از اون مهمتر وقتی ویندوز رو عوض
می کردم همه برنامه های کاربردی از کار می افتاد چون چند تا از فایلای برنامه های کاربردی هنگام نصب می ره تو درایو ویندوز یا برنامه از فایلای ویندوز استفاده می کنه و خلاصه برنامه ها کار نمی کرد و کار و چند برابر می کرد که تصمیم گرفتم تو همون درایو c نصب کنم ...
اماچند سال پیش از کسی که کامپیوتر رو گرفتم گفت تو درایو سی برنامه هاتو نریز ...حالا چرا ؟
به خاطر امنیت گفته یا سرعت ...
اصلا" نظر شما چیه ؟
قربان شما ...

pouriapesar
02-12-2008, 23:28
به نظر من به غیر از بازیها بهتر باقی برنامه هارو تو همون درایو cنصب کنید.چون من هم اوال اینهارو جدا میکردم از هم اما بعد از یه مدت دچار مشکل میشدم.الان فقط بازیهارو رو درایو غیر cنصب میکنم.بیشتر فک کنم به خاطر این هست که حجم این درایو رو پایین نگه دارن میگن نریزه ادم بهتره.اما مشکل خاصی بروز نمیکنه.

king emperor
03-12-2008, 01:47
1) به خاطر سرعت ويندوز

2) مديريت بهتر نرم افزارهاي نصب شده

3) امنيت و احتياط در مورد بعضي از نرم افزارهاي خرابكارانه

4) بهتر هميشه درايو c مرتب و منظم و خلوت از فايلهاي مختلف باشه

5) اگه تو درايو c هم نصب كني اگر ويندوز را عوض كني ديگه ممكنه به كل اثري از برنامه هاي نصب شده نمونه

موفق باشي

iammahdi
03-12-2008, 17:46
اگه تو درايو c هم نصب كني اگر ويندوز را عوض كني ديگه ممكنه به كل اثري از برنامه هاي نصب شده نمونهاین که صد در صد ولی همین جور که گفتم اگه تو پوشه مای پروگرمز هم برنامه ها ریخته نشه تو یه درایو دیگه نصب بشه باز وقتی ویندوز عوض می شه باید قید اون نرم افزار ها رو زد و دوباره نصب کرد ...

شاید یه جورایی سرعته کامپیوتر بالا بره ولی من یادمه اون موقع ها که برنامه ها رو تو درایو g نصب می کردم وقتی ویندوز رو عوض می کردم کل برنامه ها از کار می افتاد و مجبور بودم اون درایو رو فرمت کنم و دوباره نصب کنم ( البته الان خدا نگه داره نورتون گست رو تو چند دقیقه کل برنامه ها می ره تو کامپیوتر)...

حالا سواله من اینه که این سرعت یا امنیتی که به خاطر نصبه برنامه ها تو درایوی به غیر از درایو سی ریخته بشه اون قدر هست که برنامه ها تو درایو غیر از ویندوز ریخته بشه ؟؟

اینم بگم که درسته می گن برنامه ها بهتره تو درایو غیر از سی ریخته بشه اما نظر خودم اینه که تو همون درایو سی ریخته بشه بهتره چون تو یه درایو , برنامه ها ریخته بشه و تو یه درایو دیگه ویندوز, اون جوری خیلی شلوغ کاری می شه مگه این که بعد از نصب برنامه ها از درایو سی و اون درایوی که برنامه ها ریخته شده ایمیج گرفت...
قربان شما ...

aaaammmm87
03-12-2008, 17:53
سلام
سوال جالبي پرسيدي .
من خودم توي درايو ويندوز نصب ميكنم . خوب حالا چرا ؟ واسه ايكه بيشتر برنامه ها بعد از نصب مجدد ويندوز غير فعال ميشن و باز نميشن و به نظر من بهتره كه برنامه ها رو در همون درايو ويندوز نصب كنيم تا موقع نصب مجدد ويندوز خودشون پاك بشن موقع فرمت . البته فكر كنم اگه هارد سيستم رو هر از چند گاهي يه بار ديفرگ كنيم مشكل سرعت هم حل بشه .
موفق باشيد.

*Batman*
03-12-2008, 18:58
سلام.
امروزه با پیشرفتهای سخت افزاری این کارها دیگه قدیمی شده.
برای مثال روی پارتیشن 100 گیگا بایتی علاوه بر ویندوز میشه ده ها برنامه را بدون نگرانی از کاهش سرعت نصب کرد.

اما در مورد امنیت من نمیدونم نصب چند تا برنامه کاربردی در درایو ویندوز چه تاثیری روی امنیت سیستم میتونه داشته باشه!؟

king emperor
04-12-2008, 00:06
اگه شما به طور فرض 200 برنامه نصب كرده باشي
بعد فرمت از كجا مطمئني كه اسم همشون رو به خاطر بياري

اگه توي يه درايو ديگه باشه لا اقل اسمش ميمونه بعدش ميتونيد تو همون مسير نصب كنيد و برنامه دوباره اجرا ميشه.

اما در مورد امينت به طور فرض بعد از نصب برنامه كامپيوتر به شما اجازه دسترسي به درايو C را نده و يا اينكه شما بعد از نصب برنامه متوجه تغييراتي در سيستم بشيد و به خواهيد فقط درايو c را اسكن كنيد خوب تا چند ساعت مي خواهيد بشيند تا اسكن بشه.

اما در مورد امنیت من نمیدونم نصب چند تا برنامه کاربردی در درایو ویندوز چه تاثیری روی امنیت سیستم میتونه داشته باشه!؟

دوست من چند برنامه كاربردي مطمئن مشكل نيست من د ر پست قبلي گفتم:

3) امنيت و احتياط در مورد بعضي از نرم افزارهاي خرابكارانه

اين براي دوستاني كه از نرم افزارهاي هك و ضد هك و ساير برنامه هاي نا مطمئن استفاده ميكنن گفتم.

من خودم در درايو C به جز ويندوز . آنتي ويروسها و مرورگرها و آفيس و فتوشاپ را اونجا نصب مي كنم

بقيه نرم افزارهاي را در درايو ديگه نصب مي كنم.