PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خاموش شدن سیستم در هنگام بوت از روی cd

babi
01-12-2008, 19:28
با سلام خدمت دوستان عزیز .
نمیدونم این مشکل را در کدام قسمت مطرح کنم !! به ناچار در این قسمت عنوان کردم .
قضیه از این قرار است که برای نصب ویندوز بر روی یک سیستم ، وقتی سی دی Bootable ویندوز را داخل Cd-Rom میگذارم در هنگام بوت شدن ( صفحه ی آبی رنگ وقتی میآد ) سیستم خود به خود خاموش می شود .. حالا چرا نمیدونم !
در صورتیکه وقتی ویندوز کاملا بالا میاد (« ویندوز این سیستم بالا میاد ولی می خواهیم عوض کنیم ») سی دی را داخل Cd-Rom می گذارم راحت و بدون دردسر Autorun می شود .
به نظر شما مشکل چی میتواند باشد ؟

shahramcat
02-12-2008, 03:39
از سی دی دیگه برای ریختن ویندوز استفاده کردی ؟
اگر دی وی دی رام داری حتما با دی وی دی امتحان کن .

babi
02-12-2008, 15:41
Dvd-Rom ندارم .. ولی با یک سی دی دیگر هم که امتحان کردم همین مشکل بوجود آمد .
کلاٌ میخوام ببینم مشکل از کجاست ؟
ممنونم ...........

shahramcat
02-12-2008, 17:18
شما قطعه ای عوض کردی ؟

زمانی که بخای ویندوز رو بصورت بوتیبل بریزی اون صفحه آبی رنگ اول تمام مشخصات سخت افزاری رو شناسایی میکنه .... امکان کانفلیکت قطعات هست ....

شما از تو بایوس سیستم گزینه boot sector protection یا antivirus رو disable کن .

babi
02-12-2008, 21:41
شما قطعه ای عوض کردی ؟

زمانی که بخای ویندوز رو بصورت بوتیبل بریزی اون صفحه آبی رنگ اول تمام مشخصات سخت افزاری رو شناسایی میکنه .... امکان کانفلیکت قطعات هست ....

شما از تو بایوس سیستم گزینه boot sector protection یا antivirus رو disable کن .

نه قطعه ایی را عوض نکردم ....
این کاری را که گفتی انجام میدهم ... اگر جواب نداد دوباره مطرح میکنم .

ممنونم ..........

amir_9317
04-12-2008, 13:44
این روش را امتحان کنید بد نیست.ram سیستم خود را عوض کنید .یا اگر دوتا ram دارید یکی یکی امتحان کنید بله احتمال زیاد یکی از آنها مشکل دارد و یا اگر ram مشابه در دسترس است آن را امتحان کنید اگر جواب نداد راه دیگر باید هارد دیسک را فرمت کنید و از نوع پارتیشن کنید به احتمال زیاد هارد شما سکتور خراب دارد مخصوصا درایو فعال شما (داریو c)

amir_9317
04-12-2008, 13:58
روش دیگر شما رم سیستم را تعویض کنید به احتمال زیاد مشکل دارد و یا اگر از دو رم استفاده می کنید یکی یکی امتحان کنید به احتمال یکی از آنها خراب است و راه دیگر باید هارد دیسک خود را دوباره پارتیشن کنید به احتمال زیاد بدسکتوری دارد خصوصا درایو فعال هارد دیسک شما

huggy
08-12-2008, 22:13
با سلام خدمت دوستان عزیز .
نمیدونم این مشکل را در کدام قسمت مطرح کنم !! به ناچار در این قسمت عنوان کردم .
قضیه از این قرار است که برای نصب ویندوز بر روی یک سیستم ، وقتی سی دی bootable ویندوز را داخل cd-rom میگذارم در هنگام بوت شدن ( صفحه ی آبی رنگ وقتی میآد ) سیستم خود به خود خاموش می شود .. حالا چرا نمیدونم !
در صورتیکه وقتی ویندوز کاملا بالا میاد (« ویندوز این سیستم بالا میاد ولی می خواهیم عوض کنیم ») سی دی را داخل cd-rom می گذارم راحت و بدون دردسر autorun می شود .
به نظر شما مشکل چی میتواند باشد ؟

به نظر من مشکل از فن سی پی یو هستش خوب کار نمی کنه و باعث افزایش دماش میشه ، فن سی پی یو رو چک کن .

Amir312
09-12-2008, 20:52
این که سیستم خاموش میشه در حالت نصب ویندوز تنها میتونه یا از کمبود برق باشه و یا از دمای بالای سی پی یو ، البته رم هم موثره ولی معمولا اشکال رم با ارور ریست شدن همراهه

babi
11-12-2008, 21:10
ممنونم از راهنماییتون ... تمامی راهکارهایی را که فرمودید امتحان کردم و به جواب رسیدم ..

(( الان خودم هم نمیدونم مشکل از کجا بود !!! ))

huggy
11-12-2008, 23:25
عجیبه !!!! خیلی خیلی عجیبه !!!