PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست کمک برای نصب درایور کارت صوتی

orange
01-12-2008, 00:20
سلام

دوستان مادربورد من Asus P5QL Pro هستش. ویندوزم رو دیروز عوض کردم. الان که می خوام درایور کارت صوتی را نصب کنم با موفقیت نصب می شه ولی باز هم کارت صوتی را نمی شناسه. راستی هم ویستا نصب کردم هم اکس پی. در هر دوتا مشکل داره. لطفا بگید چطور می تونم این مشکل را حل کنم؟

با سپاس

Amir312
01-12-2008, 19:04
ببین دااخل Device Manager علامت سوال و یا تعجب زرد رنگ میبینی یا نه ، اگه این علامت ها بود درست دراور را نصب نکردی ، اگه این علامت ها نبود تنظیمات Sound Max را نگاه کن شاید خیلی ساده صدا قطع باشه و یا رفته باشه روی SPDIF در هر صورت بدترین اتفاق ایراد داشتن چیپ صوتی مادر برده ، البتهاز داخل بایوس هم میتونه Disable شده باشه

orange
03-12-2008, 00:29
ببین دااخل Device Manager علامت سوال و یا تعجب زرد رنگ میبینی یا نه ، اگه این علامت ها بود درست دراور را نصب نکردی ، اگه این علامت ها نبود تنظیمات Sound Max را نگاه کن شاید خیلی ساده صدا قطع باشه و یا رفته باشه روی SPDIF در هر صورت بدترین اتفاق ایراد داشتن چیپ صوتی مادر برده ، البتهاز داخل بایوس هم میتونه Disable شده باشه

سلام

ممنونم دوست عزیز.

از بایوس غیر فعال نشده. چیپ صوتی هم ایراد نداره چون قبل اینکه ویندوز نصب کنم کار می کرد. صدا قطع هم نیست.
بله در Device Manager علامت تعجب کنار نام کارت صوتی هست. با نصب کردن درایور کارت صوتی از سی دی مادربرد هم مشکل حل نمی شود.

mehdy.delshekaste
03-12-2008, 22:54
دوست عزيزيه چنين مشكلي براي من چند بار پيش اومده ومن به طريقي كه درزير خواهم گفت اونو حل كردم.
راستش علت اين اتفاق رو نميدونم ولي هر سه موردي كه با اين مشكل برخوردم مال مادربوردهاي جديد وداراي تكنولوژي صداي HD بودن كه به هر صورتي بگين نتونستم درايورش روتوسط سي دي مادربورد نصب كنم يعني همين مشكلي كه شما باهاش روبه روهستسن(البته تا حالا فرصت نكردم تو اينترنت بگردم ودرايوري براي اين تكنولوژي پيدا كنم وامتحان كنم كه بادرايور جديد مشكل حل ميشه يا نه)
اما براي اينكه اين مشكل رو حل كنم تو بايوس مادربورد توقسمت تنظيمات كارت صوتي حالت اونو ازحالت پيش فرض كه HD هستش به حالت AC,97 audio تغيير دادم وبعد وارد شدن به ويندوزكارت صوتي رونصب كردم ومشكل حل شد.

orange
05-12-2008, 16:04
دوست عزيزيه چنين مشكلي براي من چند بار پيش اومده ومن به طريقي كه درزير خواهم گفت اونو حل كردم.
راستش علت اين اتفاق رو نميدونم ولي هر سه موردي كه با اين مشكل برخوردم مال مادربوردهاي جديد وداراي تكنولوژي صداي hd بودن كه به هر صورتي بگين نتونستم درايورش روتوسط سي دي مادربورد نصب كنم يعني همين مشكلي كه شما باهاش روبه روهستسن(البته تا حالا فرصت نكردم تو اينترنت بگردم ودرايوري براي اين تكنولوژي پيدا كنم وامتحان كنم كه بادرايور جديد مشكل حل ميشه يا نه)
اما براي اينكه اين مشكل رو حل كنم تو بايوس مادربورد توقسمت تنظيمات كارت صوتي حالت اونو ازحالت پيش فرض كه hd هستش به حالت ac,97 audio تغيير دادم وبعد وارد شدن به ويندوزكارت صوتي رونصب كردم ومشكل حل شد.

سلام

متاسفانه با این کار هم مشکل حل نشد.

ممنونم.

Masoud_kp
09-03-2009, 13:29
دوستان همین مشکل واسه من هم پیش اومده راه حل قطعی واسش وجود داره؟دارم کلافه میشم اولش نصب بود بعد از نصب ویندوز جدید اینطور شد !مادربرد هم نو هستش و از همین نوع Asus p5ql pro

Masoud_kp
09-03-2009, 15:33
آقا مشکل رو حل کردم اصلا تو فرومهای ایرانی که هیچی نبود از فروم خود Asusو البته یه فایل ناقص هم از پچ فروم ایسوس بود که از شانس ما با سرچ در 4sharedپیدا شد! انگار این مشکل واسه XP SP3هست !
این پچ رو دانلود کنید!

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
ازdevice Manager اگر Pci device ناشناخته ای دیدید uninstalکنید!
درایوری رو که نصب کردید پاک کنید!
سیستم رو rebootکنید!
درایور رو نصب کنید و بعدش این پچ رو بریزید!
انشاالله حل خواهد شد!

rezaabbaspour
10-03-2009, 00:43
دوستان كليه مادربردهاي جديد گيگا نرم افزار high difination audio را دارند ميتوانيد از آنها استفاده كنيد و طريقه نصب اي نوع كارت صوتي ها رو من در سئوال قبلي يكي از دوستان audio failer كاملا توضيح داده ام