PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بيست روش براي چگونگي كاهش هزينه استفاده از اينترنت Dial-up

jamshidjap
28-11-2008, 10:20
هزينه بالاي استفاده از خدمات اينترنتي مشكل بسياري از مخاطبان فضاي مجازيست كه در اينجا راه* كارهايي جهت كاهش هزينه استفاده از اينترنت كم*سرعت Dial-up تهيه شده است.
1- براي اتصال به اينترنت با خطوط تلفن، از قانون كاهش تعرفه*هاي مخابرات بعد از ساعت 21 الي 8 صبح استفاده كنيد.
2- خطوط آنالوگ خود را به ديجيتال تبديل كنيد، “تون” به جاي “پالس” تا سرعت داده*هاي شما در اينترنت بيشتر شود.
3- از كارت*هاي شبانه كه اكثراً رايگان هستند استفاده كنيد.
4- نگذاريد وقتتان سرگرم بررسي يك سايت شود، اگر سايت را مي توانيد Save كنيد تا در حالت آفلاين آنرا مطالعه كنيد.
5- كامپيوتر خود را هر از چند گاهي Defrag كنيد تا تمام سيستم عاملتان منظم و يك پارچه شود.
6- در هنگام ارتباط به اينترنت برنامه*هاي غير ضروري را ببنديد.
7- اگر مي*خواهيد فايلي را دانلود كنيد به حجم و همچنين در صورت رمزگذاري از صحت رمز آن آگاه شويد.
8- براي دانلود فايل حتماً از نرم افزارهاي مديريت دانلود استفاده كنيد تا در صورت ديسكانكت شدن ميزان حجم دانلود شده را حفظ كنيد؛ هيچ تضميني وجود ندارد در 99% ، اينترنت شما قطع نشود.
9- يك آنتي ويروس و فايروال قوي و به روز مي*تواند بسيار به شما كمك كند، كافي است يك كرم اينترنتي بر روي سيستم شما لانه كرده باشد تا فضاي زيادي از پهناي باند شما را اشغال كند.
10- اگر از سرويس*هاي هوشمند استفاده مي*كنيد دقت كنيد از سرويس هوشمند يك ISP خوب و معتبر وارد شويد؛ سرويس*هاي هوشمند با همديگر متفاوت هستند.
11- آپديت*هاي اتوماتيك ويندوز و برنامه*هاي مختلف همانند Acrobat Reader را غيرفعال كنيد تا در هنگام كار سرعت*تان بي*دليل كاهش نيابد.
12- از مرورگرهاي خوب و قدرتمند همانند فايرفاكس، اپرا و سافاري به جاي مرورگر IE استفاده كنيد، فراموش نكنيد IE (به ويژه نسخه 6) مرورگر بسيار ضعيفي است.
13- نرم افزارهاي خاصي وجود دارند كه با كم كردن حجم عكس*هاي مشاهده شده در مرورگر به نوعي سرعت كار شما را بالا مي*برند، اين نرم افزارها نيز به كمك شما مي*آيند.
14- اگر از مرورگر فايرفاكس استفاده مي*كنيد افزونه*هايي همانند AdBlock ، تبليغات تصويري مزاحم موجود در صفحات اينترنتي را به طور اتوماتيك براي شما مسدود مي*كنند.
15- اگر سرعت اينترنت*تان واقعأ اسفناك است، قابليت نمايش تصاوير را در مرورگرتان غيرفعال كنيد تا فقط متن صفحات را مشاهده كنيد.
16- ترفندهاي جستجو در موتورهاي جستجو را فرا بگيريد، وقت شما ارزش دارد پس نبايد آن را با جستجوي غلط هدر دهيد.
17- به جاي ارسال تصاوير يا آهنگ*ها از طريق Send File ياهو مسنجر، لينك دانلود آنها را در اينترنت بيابيد و به دوستتان بدهيد.
18- با استفاده از ابزارهاي مخصوص، تبليغات موجود در ياهو مسنجر را حذف كنيد.
19- بسياري از برنامه*ها، فايل*ها و آهنگ*هايي كه شما در سيستم*تان داريد قبلأ توسط افراد ديگر در اينترنت آپلود شده*اند، پس اگر دوستتان به آنها نياز داشت به جاي آپلود آنها در فضاهاي اينترنتي سعي كنيد لينك دانلود آنها را بيابيد.
20- با استفاده از نرم افزارهاي مخصوص، ميزان استفاده خود از اينترنت در بازه*هاي زماني مختلف را بسنجيد و ببينيد تا چه حد درست و به جا از اينترنت استفاده كرده*ايد. به عنوان مثال ببينيد در اين 2 ساعتي كه آنلاين بوده*ايد چه كار مفيد و چه كار غير مفيدي انجام داده*ايد.

akhoond
28-11-2008, 18:05
من فکر کردم کلک های دیگه ای هست ، برای پیچوندن آی اس پی :21: اما این ها هم خیلی مفید بودن ، مرسی :10:
اما کاش به جای تاپیک ، می زدید توی تاپیک آموزش ها ... :46:
اون طوری بهتر نبود ؟ :20:
به هر حال مرسی از لطف تون ، بابت شیر کردن اطلاعات ... :11: :10: :46:

یا حق

Xo0oX
28-11-2008, 19:39
من فکر کردم کلک های دیگه ای هست ، برای پیچوندن آی اس پی :21: اما این ها هم خیلی مفید بودن ، مرسی :10:

یا حق

سلام عزیزم داش معین..:11:
انشاالله خوب باشی.
این کلک ها رو جامع تر یا بگو یا پیغام بده هر جور دوست داری به کار میاد.:21:

jamshidjap
29-11-2008, 11:22

یا حق

خب کاري نداره ميرم تو تاپيکش ميذارم .

satttanism
29-11-2008, 12:37

یا حق

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]