PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Lufia & The Fortress Of Doom معرفی بازی

Leyth
27-11-2008, 21:56
Lufia & The Fortress Of Doom

لوفیا، و قلعه ی مرگ

سلام

این بازی احتمالا برای خیلی ها نا آشناست. بیشتر به خاطر اینکه ما تو ایران کمتر به بازی های این سبکی (role-playing games) اهمیت می دیم. مخصوصا بازی های کنسول های سوپر نینتندو و گیم بوی. این بازی دارای دیالوگ های خوب، داستان های کناری (side story) ،و خیلی چیزهای دیگه هست. کسانی که زبان انگلیسی شان حداقل در سطح دبیرستانه می تونند از داستان ها و ماجراهای این بازی و مخصوصا نسخه ی دوم آن (Lufia II: Rise Of The Sinistrals) لذت ببرند. واقعا بازی لذت بخشیه... وقتی شروع به بازی می کنی دیگه تا تمومش نکنی آروم نیستی! صداهای محیطی اش خیلی عالیه! اصلا از ذهن آدم پاک نمیشن! دنباله داستان هم در قسمت دومش هست (البته دنباله نیست، ولی ارتباط تنگاتنگی با این شماره داره).

این بازی رو از اینجا دانلود کنید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

شبیه ساز Snes9x رو از اینجا دانلود کنید:

فایل شبیه ساز را Unzip کنید. فایل لوفیا رو بعد از Unzip کردن داخل پوشه ی شبیه ساز کپی-پیست کنید. شبیه ساز را اجرا کنید و از منوی فایل گزینه ی Load rom را بزنید. بازی اجرا میشود. رزولوشن پایینه، باید از منوی Options گزینه ی Display configuration رو بزنید و در قسمت Output Image Processing گزینه ی Kreed's Super2xSaI را انتخاب کنید تا بازی را به صورت نرم و Smooth شده ببینید.

بازی کنید! اولین بخش های بازی خیلی راحته. شما الآن در سالهای پیش هستید، زمانی که Maxim و سه تا از همراهاش به قلعه ی دائوس(Daos) راه پیدا کردند و قصد شکست اون رو دارند. بعد از اتمام گفت و گو، به سمت بالا برید و تابلو ها رو بخونید تا اطلاعات اولیه رو کسب کنید. تو این تالار ها صندوقهای زیادی وجود داره که به کمک اونها می تونید آیتمهایی رو بدست بیارید...اما این کار رو نکنید! چون لازمشون ندارید. Level های بازیکنان شما همه بسیار بالاست و با سلاح و سپر های قدرتمندی تجهیز شده اند و اغلب جادوهایی مخصوص بالا بردن سلامتی دارند. خونشون هم زیاده. بنابراین هیچ مشکلی پیش نمی یاد. به سمت بالا برید و از درها بگذرید تا به یک تالار برسید که راهی به سمت راست داره. راه رو ادامه بدید. اگه تو راه به دشمن برخوردید، باید ماکسیم و گای با شمشیرشون ضربه بزنند، سلان و آرتیا هم با جادوهایی مثل Thunder و غیره. (در این رابطه بعدا پست هایی خواهم زد). به انتهای تالار که رسیدید، به سمت پایین بیاید و راه رو به سمت پایین ادامه بدید و از در رد شید. به بالای پله ها برید تا 4 تا مجسمه ببینید. اینها رؤسای بدی هستند. از پله ها بالا برید، هیچ صندوقی رو تو راه باز نکنید که بعدا لازمتون میشه. حالا به سمت سکو برید بعد از دیالوگ با گادس (gades) می جنگید. بعد از شکستش با سه تای دیگه هم می جنگید. شکست همشون برای یاران ماکسیم آسونه پس ناراحت نباشید. اینم راهنمایی:

Gades : این غول فقط با شمشیر ضربه میزنه. پس فقط یکی از کاراکترهای شما رو هدف قرار میده. فقط اگه خون کاراکترتون کم شد با یکی از بچه ها جادوی Strong و یا stronger رو روش بزنید. فقط ضربه بزنید تا بمیره.

Amon : ای یکی جادوی Sunder رو روی تک تک کاراکتراتون پیاده می کنه. باز هم بزنیدش! اما یادتون باشه که با جادوی Valor خون تمام بازیکن ها رو پر کنید.

ٍErim و Daos هم به همین صورت بزنید.(چون خیلی راحت هستند، زیاد ادامه نمیدم). بعد از شکست دائوس.......... خودتون ببینید!!!!

این بازی، بازی راحتیه. اگه جایی گیر کردین یا مشکلی داشتین، بگین. تا جایی که بتونم کمک می کنم. تا چند وقت دیگه هم برای لوفیا 2 که بازی بسیار سختی هست هم تاپیکی می زنم (اول اینی که زائیدی بزرگ کن بعد). بیشتر به خاطر ارتباط این دو نسخه، اول این رو بازی کنید، در آخر بازی سورپرایز شید! :18:و در آخر بازی دوم گریه کنید!!:41:

تا بعد....

Leyth
29-11-2008, 23:06
سلام

ماکسیم سالها پیش اون چهار تا شیطان ِ خدا نما رو نابود کرده بود. اما بعد از نجات مردم شهر شران (Sheran) قهرمان ما با یکی برخورد می کنه. اوه اوه چقدر شبیه گادس هست؟! یعنی باید با اون بجنگیم؟ باشه می جنگیم.......... اِهه پس چرا هرچی ضربه میزنیم هیچیش نمیشه؟ وای داره حمله میکنه... با یه ضربه ...... وای نه.............................................. ...............................................
گای تو هستی؟ باورت نمیشه اما من با گادس جنگیدم!
- غیر ممکنه! ما اون رو سالها پیش کشته بودیم...سالها پیش...
- گای راستی تو چه جوری زنده ای؟
- آره حق با توئه ... من باید الآن بیشتر از صد سال داشته باشم! منو چه طور پیدا کردی؟
- پیرمردی که سالها تو لشگر تو می جنگید گفت تو اینجا زندگی می کنی. اما راه بسته بود... این خانم ما رو راهنمایی کرد.
هیرو: حالا باید چه کار کنیم؟
- بازگشت گادس، یعنی بازگشت شیاطین در لباس خدایان! اونها چه طور برگشتن؟ یعنی ا ِریم هنوز زنده است؟

یک شهروند معمولی: اگر آن چهار نیرو و خدایشان برای نابودی مان آمده اند، پس در این مدت ما بنده ی که بودیم؟

هیرو: من باید چه کار کنم گای؟
- این مشکل به من هم مربوط میشه. دخترم... لباس جنگ من رو حاضر کن!
- اما سرورم...
گای به سوی درب حرکت می کند...
گای: بای برای نابودیشون بشتابیم! آه... نه... این پیری... آخ... ... ... ...
گای به زمین می افتد...
گای: هیرو... دنبال..آرتیا....بگرد. کسی.. در...گری نوبل (grenoble) هست ..که دربار ه ی اون میدونه... . هیرو! تو نباید در مقابل دائوس کم بیاری... نباید! . . ... خون ماکسیم در رگهای توست...... تو .... تو................
- چی شد گای...
- نه سرورم...
- نه...............................

گای... یک جنگجوی بزرگ!... ما تو را از یاد نمیبریم...در صلح ابدی آرام بگیر...

--------------------------------------------------------

Leyth
14-12-2008, 02:06
سلام

یک جایی از این بازی هست که تقریبا همه توش گیر می کنند. و اون رفتن به شهر Elftrea است. برای پیدا کردن راه حل، باید با مردم صحبت کنید. تا بفهمید اول به کدوم برج برید و چه کارهایی باید انجام بدید... (به خاطر نابود نکردن داستان بازی شرح کامل نمی دم). فقط سر آخر در زیر زمین یکی از برج ها (که قبلا گل آلود بود) آیتم مورد نیازتون رو پیدا می کنید. و اگه تا اینجا رسیده باشید که می دونید با اون سه تا باید چی کار کنید. حالا شما به شهر Elftrea می رسید. و تو این شهر با کی روبرو می شید؟

و یک دیالوگ منتخب:

... و گروه سه نفره لورب ِنیا (lorbenia) را به سوی گرینوبل (Grenoble) ترک کردند. اینجا، در یک فروشگاه زیرزمینی عجیب، به یک مرد کهنسال رسیدند...

پیر مرد: شما تازه واردید. من 40 سال مثل یک شکارچی گنج، زندگی کردم. من یک حرفه ای هستم... دست رو از من دور کن... فهمیدی؟

هیرو: می بخشید، کسی رو به اسم آرتیا می شناسید؟

- آرتیا؟ آها... همون جنی که در جنگ جزیره ی مرگ در کنار ماکسیم جنگید... در موردش شنیده ام!

- شما اون رو می شناسید؟ لطفا در موردش بیشتر بگید.

پیر مرد: تو نمی فهمی که چه طور بازی میکنن؟ وقتی تو از کسی چیزی در خواست می کنی، تو باید... میدونی....

- من کمی پول دارم، اگه منظورت اینه. اما...

- پول نه. چیزی که من می خوام گنجیه به اسم "بوسه ی پری زاد" (the fairy kiss) تو طبقه ی دوم ِ غار قدیمی... فقط یک خانم می تونه به اون دسترسی پیدا کنه. راهی برای من نیست که بتونم اون رو بدست بیارم.

Leyth
20-01-2009, 11:47
اگر از اون لینک ها نتونستید دانلود کنید از اینها استفاده کنید:

بازی:

شبیه ساز:

snake_08
20-01-2009, 20:19
دوست من میشه یه عکس از بازی بزاری؟

Leyth
21-01-2009, 02:25
دوست من میشه یه عکس از بازی بزاری؟

این لوگوی بازی:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

عکسی از دموی اول بازی:

اول بازی با چهارتا قهرمان در گذشته:

عکس های دیگری هم هست آپلود خواهم کرد

Leyth
21-01-2009, 02:33
دشمنان خفن:

یکی از دهکده ها:

Leyth
21-01-2009, 17:03
یکی از زندان ها:

یکی دیگه از زندان ها:

اینم برای مقایسه در صورتی که از تکنیک افزایش گرافیک استفاده نکنید:

شاد بازم عکس از جاهای خوب بازی گرفتم...

احتمالا عکس ها رو به خاطر دیدن گرافیک بازی می خواهید.
اما این بازی داستان قوی و معماهای جالبی داره.
نسخه ی دوم رو در آینده معرفی خواهم کرد.