PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشكل در بالا آمدن سايت در شبكه دانشگاه

sajad
27-11-2008, 21:45
با سلام

من يه سايتي ساختم كه وقتي از شبكه دانشگاه يه مدت روش كار مي كنم بعد از 3 ساعت نميساد بالا . نيم ساعت كه مي گذره مياد . از شركت هاستينگ پرسيدك گفت شما پهناي باندتون حداكثر . سرعت اينترنتم در دانشگاه زياد هست .در اونوقتي كه سايت نمياد بالا در دانشگاه در جاي ديگه مياد بالا . علتش اين بالا اومدن و نيومدن از چي مي تونه باشه ؟ گفتم شما متخصصاي شبكه اين حتما مي دونين /

sajad
29-11-2008, 20:20
اينجا كسي به من جواب نم يده

mummified
29-11-2008, 20:43
دوست من احتمال داره شبكه كش كنه.
يه بار ctrl + f5 رو بزن بايد مشكل از خود isp دانشگاه باشه.
در ضمن ميتونه به خاطر پهناي باند هاستتم باشه ولي اين دومي دليلش كمتره چون سايتت اوايل معمولا بازديد زيادي نداره پس ترافيك هم نداره.
مشكل به احتمال زياد از دانشگاست كه كش ميكنن.

sajad
29-11-2008, 20:47
ممنونم كه راهنمايي كردين . اولا مگه پهناي باند رو كه از cpanel چك مي كنم درست نيست ؟ اون 50گيگا هست . ثانيا crl f5 رو مي زنم . اما نمي شه . بازم امكان دارن از كش باشه؟

mummified
29-11-2008, 22:23
ممنونم كه راهنمايي كردين . اولا مگه پهناي باند رو كه از cpanel چك مي كنم درست نيست ؟ اون 50گيگا هست . ثانيا crl f5 رو مي زنم . اما نمي شه . بازم امكان دارن از كش باشه؟
ميتونه مربوط به cms‌تم باشه ها.
آخه يكي از دوستان با e107 يه سايت زده بود . توي شركت خودش بالا نميومد ولي بعضي شهرها و جاهاي ديگه ميشد ديد.
ميتونه از تنظيمات خود isp باشه كه برخي پورت هارو ميبندن. ولي اگه با مسئول سرور خود دانشگاه صحبت كني فكر كنم بهتر باشه.

sajad
01-12-2008, 09:49
آخه جاهاي ديگه نشون مي ده ها . منظورتون از پورت بستن چيه ؟ مي شه بيشتر راهنمايي كنين

neopersia
01-12-2008, 12:03
اول مشخص کنید که اون موقع که سایت شما بالا نمیاد آیا بقیه سایتها رو میتونید از شبکه دانشگاه باز کنید یا نه (برای اطمینان از اینکه اون سایت رو از کش باز نکنه یه بار کنترل و f5 بزنید تا اساسی رفرش بشه!). چون اگر مشکل پهنای باند دانشگاه باشه نباید هیچ سایتی رو باز کنه.

mummified
01-12-2008, 13:54
آخه جاهاي ديگه نشون مي ده ها . منظورتون از پورت بستن چيه ؟ مي شه بيشتر راهنمايي كنين
يه سري پورت هاي امنيتي و فيلتري.

sajad
05-12-2008, 22:05
اونوقت كه سايت من رو با زنمي كنه سايت هاي ديگرو باز مي كنه . اما سايت من از شهرهاي ديگه باز مي شنا

mummified
05-12-2008, 22:53
دوست من سلام
همونطور كه گفتم ما هم با يكي از سايت هامون اين مشكل رو داشتيم.
e107 بود.
آهان
الان يادم ومد
شايد ip تو ممنوع شده.
يه نگاه بنداز !
راستي سيستمش چيه؟