PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : mp3 player من روشن نمیشه!!

Ghiyamat
27-11-2008, 17:45
سلام دوستان

من یه mp3 player مدل SpecTec خریدم همین چند روز اخیر.

فقط یه بار همون اول شارژش کردم و یه مدت زیادی ازش استفاده کردم تا بالاخره شارژش تموم شد!!

اما این بار که گذاشتمش شارژ، هرچقدر توی شارژ موند چراغ قرمزه شارژرش سبز نشد و دستگاه هم با اینکه چند باری نور صفحش روشن و خاموش شد اما شارژ نشد!! چون اصلا روشن نمیشه!!

در واقع بعضی وختا چراغ صفحش روشن میشه و آرم شرکت رو مینویسه و زیرش هم مینویسه: Leading The Way! اما توی سیستم نمیره!!

ضمنا بدون هیچ مشکلی به کامپیوتر وصل میشه و آهنگ هم میشه بهش انتقال داد!

با توجه به اینکه تازه هم خریدمش خیلی ناراحتم اگه قرار باشه خرج روی دستم بزاره...:41:

ممنون میشم اگه اطلاعاتی در این زمینه دارید بهم بگید. سوالی هم دارید در خدمتم...

seymour
28-11-2008, 11:27
متاسفانه مدلهایی که کمتر معتبر هستند ، از این قبیل مشکلات فراوون دارند و متاسفانه در خیلی موارد هم قابل حل نیست ... این مشکلات بعضا برمی گرده به کیفیت پایین سخت افزار و نرم افزار استفاده شده در این دستگاه ها ... در مورد نرم افزار که متاسفانه پشتیبانی نرم افزاری ضعیفه و در مورد سخت افزار هم که معمولا کاری نمیشه کرد ...

1. اگه تازه خریدی ، سریع برو پیش فروشنده ... مشکل رو بهش بگو ... شاید کمی احساس مسوولیت کرد ...

2. گارانتی داره یا نه ؟ ... دوبار عین مورد بالا عمل کن ..

3. همراه دستگاهت یه cd یا نرم افزاری نیست ؟ ... اگه هست توش چیه ؟ ... اگه آدرس وب یا چیزی هست ، شاید بشه firmware (که در خیلی موارد مقصر اصلی در اینجور خرابی ها هستش) رو پیدا کرد و با نصب مجددش در دستگاهت مشکل رو حل کرد ...

Ghiyamat
28-11-2008, 14:10
خدا خیرت بده...

اون firmware رو چک میکنم بهت میگم.

اما متاسفانه اینو من جوری خریدم که نه از فروشندش خبر دارم و گارانتی هم نداره.

1597534568520
28-11-2008, 14:34
سلام

من هم یک mp3 داشتم همین طور شد امیدوارم از مشکل خاصی نباشه.دقیقا چه اتفاقی براش افتاد؟ قیمش رو میشه بگی؟ مشکل از باتریش نیست؟ چک کنید.ولی اگه میشه توش آهنگ ریخت صدمه ای ندیده واحتمال داره از باتریش باشه.اگه دقیق تر بگی متونم کمکت بکنم

1597534568520
28-11-2008, 14:37
خدا کنه از برد اصلیش نباشه.چون بیشتر گوشی های سونی اریکسون همین جور میشن اگه نتونستی درستش کنی مدل آیفن بخری خیلی بهتر چونالان رتبه اول رو تو دنیا داره.موفق باشی

Ghiyamat
28-11-2008, 17:02
سلام

من هم یک mp3 داشتم همین طور شد امیدوارم از مشکل خاصی نباشه.دقیقا چه اتفاقی براش افتاد؟ قیمش رو میشه بگی؟ مشکل از باتریش نیست؟ چک کنید.ولی اگه میشه توش آهنگ ریخت صدمه ای ندیده واحتمال داره از باتریش باشه.اگه دقیق تر بگی متونم کمکت بکنم
ممنون عزیزم.

والا من اینو 48 تومن خریدم. بهم گفتن این از اون آشغالی ها نیس که زود خراب بشه!! اما نمیدونم چه مرگش شده!

تازه هم خریدم.

ما اولین سری که شارژش کردیم باهاش چند روز آهنگ گوش میدادیم. خدایی هم شارژ خوب نگه داشت. اما وقتی تموم شد برای بار دوم گذاشتیمش شارژ. روی شارژرش یه لامپ قرمز و یکی هم سبز هست. اول که میزاری قرمز روشن میشه و وقتی پر شه سبز روشن میشه!

اما ما هرچی منتظر موندیم(14 ساعت) این لامپ سبز نشد. وقتی هم میزنی به شارژ صفحش روشن میشه و آرم SpecTec میاد. در اواسط شارژ هم چند بار نور صفحش اتوماتیک روشن خاموش میشه!!

منتها وقتی از شارژ خارج میکنی و میخوای روشن کنی نمیشه! البته بعضی وختا که کلید پاور رو میزنی نوی صفحه روشن میشه و دوباره آرم شرکت میاد.

از اون طرف هم راحت به کامپیوتر وصل میشه و میشه انتقال آهنگ کرد توش....

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

شما حدس میزنید مشکل از چی باشه؟

Ghiyamat
28-11-2008, 17:05
سیمور جان من فایلی با عنوان firmware پیدا نکردم.

توی سی دی 2 تا فولدر هست با عنوان های KG9580_2610 و KG9580_2611

یه فایل Doc هست که باز هم نمیشه با عنوان KG9580 USER MANUAL

Ghiyamat
28-11-2008, 17:09
سیمور جان این توی یکی از این فولدرها هست. من نمیدونم چیه:

seymour
29-11-2008, 14:50
شما این دستگاه رو وصل کن به PC ات ... اگه بدرستی شناسایی بشه (که ظاهرا همینطوره - چون میگی که مشکلی با حافظه داخلی اش نداری) ، باید نسبت به اون فایل stupdaterapp یه عکس العملی نشون بده و شاید درست بشه ... چون همون فایل هستش که اون کاری که گفتم رو انجام میده ...

من دوتا فایل firmware هم پیدا کردم ، اگه حل نشد ، اونا رو هم میشه چک کرد ...

Ghiyamat
29-11-2008, 20:52
ممنون سیمور جانم. خیلی اتفاقی توی program files این گزینه رو دیدم و فهمیدم همونی هست که شما میگید و روش کلیک کردم. خلاصه آپدیت کرد و مشکل هم حل شد.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]خیلی خوشحال شدم شارژ هم گذاشتم که همون اوایل چراغش سبز و پر شد.اما حالا هنگ کرده[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]یعنی روشنه و اسم آهنگ هم اومده که میخواد اجرا بشه اما همون صفحه هنگ کرده و هیچ کاری نمیشه کرد.حتی به شارژ هم میزنم عکس العملی نشون نمیده. و همینطور به usb هم که وصل میکنم به همچنین[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]حالا من باز یکم بهش ور میرم ببینم چی میشه...

Ghiyamat
29-11-2008, 21:41
بعد از یک ساعت صفحه رفت و بازم همون جریان قبلی اتفاق افتاد. و من دوباره firmware دانلود و آپدیت کردم و از usb خارج کردم. روشن کردم و الان داره کار میکنه. خدا کنه دوباره مشکل پیش نیاد.

Ghiyamat
29-11-2008, 22:04
خوب بازم وسط کار چند بار خاموش شد و من روشنش کردم. بار آخر دیگه روشن نشد. زدم شارژ بشه و بعد از چند دقیقه چراغ سبز روشن شد. و وقتی از شارژ خارج کردم صفحه آهنگ بود اما دوباره هنگ.....نظرت چیه سیمور جان؟به نظرت مشکل سخت افزاریه یا نرم افزاری؟

seymour
30-11-2008, 15:07
دو سه تا نکته ...

شاید مثلا به شارژ دیواری مشکل داره ... با usb هم اینا معمولا شارژ میشن ؛ درسته ؟ ... چک کن ببین چی میشه ...

موقع جدا کردنش از PC چی کار می کنی ؟ یادت باشه که باید safe remove اش بکنی ...

بین هر بار خرابی اش چقدر طول میکشه ؟ (یعنی از وقتی که اپدیتش می کنی و درست میشه تا وقتی که دوباره هنگ کنه - چند تا آهنگ پخش می کنه ؟)

بهرحال مشکل اینطوری ، خیلی هم عجیب نیست و خیلی وقتا از کیفیت پایین قطعات آب می خوره ... شما بدشانسی آوردی ...

Ghiyamat
01-12-2008, 16:12
ممنون سیمور جان

نه فک نکنم با usb شارژ بشه! با شارژرش هم مشکلی نداشت.

safe remove هم همیشه میکنم.

این بار هم برای چندمین بار آپدیت کردمش اما خدا رو شکر دیگه ادا در نیاورده و داره خوب کار میکنه.

این بار اما یه کار دیگه کردم! بهت گفته بودم که دو تا فولدر توی سی دیش!!

اسمشون: KG9580_2610 و KG9580_2611

فقط یه شماره باهم تفاوت دارن. محتواشون هم مثه همه!!

این بار توی 2611 رفتم و از اونجا این سیگماتل رو نصب کردم.

فعلا که داره درست کار میکنه.

من بدشانس نیستم. متاسفانه عجله کردم و بدون تحقیق خریدم :*

بازم ممنون