PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خرید 4850 بدون هیتسینک ثانویه

rezidentevilone
27-11-2008, 15:18
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام....

همون طوری که توی عکس می بینید جایی که کابل برق می خوره هیتسینک نداره

( توی تمام مدل های مرجع هیتسینک داره اون قسمت )

آیا ممکنه این نبود هیتسینک موجب آسیب دیدن رم ها بشه ؟

اصلا اون هیتسینک مدل های مرجع که در قسمت انتهایی کارت ( بقل سوکت برق ) می زارند روی چی می زارند؟! و واسه چیه ؟

MicroSystem
27-11-2008, 15:21
اي بابا
خيالت تخت
اين كمپانيها كه علكي كارت توليد نميكنند خزار تا حساب كتاب ميكنند
اون قسمت هم لابد لازم نداشته كه هيتسينك نداره

rezidentevilone
27-11-2008, 23:19
اي بابا
خيالت تخت
اين كمپانيها كه علكي كارت توليد نميكنند خزار تا حساب كتاب ميكنند
اون قسمت هم لابد لازم نداشته كه هيتسينك نداره

ممنون که جواب دادی...

مهندس!!!...

در واقع من همین کارت رو خریدم ... موقع گیم رم هاش آسیب دید......

حالا گوش شیطان کر گارانتی برام تعویض کرده... می خوام ببینم اگه مشکلی پیش میاد روی کارت جدید دستی هیتسینک نصب کنم...

chaos theory
27-11-2008, 23:26
سلام....

همون طوری که توی عکس می بینید جایی که کابل برق می خوره هیتسینک نداره

( توی تمام مدل های مرجع هیتسینک داره اون قسمت )

آیا ممکنه این نبود هیتسینک موجب آسیب دیدن رم ها بشه ؟

اصلا اون هیتسینک مدل های مرجع که در قسمت انتهایی کارت ( بقل سوکت برق ) می زارند روی چی می زارند؟! و واسه چیه ؟
والله ...
ما که یه تاپیکی در مورد همین برندها زدیم و اتفاقا بی کیفیتی این برند force3d رو هم گوشزد کردیم و جالب اینجاست اساتیدی که ازشون انتظار نمیرفت این برند رو نمیدونم رو چه حسابی تایید کردند..
خوب ما که این برند رو تست کردیم از نظر کیفی اصلا حرفی برای گفتن نداشت خوب شما هم نفر دوم هستید فعلا.
حالا ببینیم تا بعد.....

MicroSystem
27-11-2008, 23:37
منم يكي از رمهاي كروشال با لستيكسم سوخت
آيا اين دليل ميشه كه اين رمها بي كيفيت هستند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Stream
27-11-2008, 23:47
والله ...
ما که یه تاپیکی در مورد همین برندها زدیم و اتفاقا بی کیفیتی این برند force3d رو هم گوشزد کردیم و جالب اینجاست اساتیدی که ازشون انتظار نمیرفت این برند رو نمیدونم رو چه حسابی تایید کردند..
خوب ما که این برند رو تست کردیم از نظر کیفی اصلا حرفی برای گفتن نداشت خوب شما هم نفر دوم هستید فعلا.
حالا ببینیم تا بعد.....
من متوجه نمی شم شما روی چه حسابی این برند رو رد می کنید..!

دلیل بی کیفیت بودنشون چیه؟ چه تستی کردید که متوجه شدید بی کیفیت هستند؟
نتایج باید چطور می شد که بهشون می گفتید با کیفیت..؟!

chaos theory
27-11-2008, 23:50
من نمیدونم این که شما میگید چه ربطی داره!!!
ببین دوست من برند force3d چند وقتیه با گارانتی آسمان رایانه داره تو بازار عرضه میشه, ما برای شرکت چند نمونه از کارتهای این برند که برامون ناشناخته بود رو خریداری کردیم در نمونه هایی که در تاپیکهای مختلف گفتم این برند از نظر کیفی تایید نشد و مرجوع شد...
حالا من نمیدونم این که شما میگید چه ربطی داره.

chaos theory
27-11-2008, 23:56
من متوجه نمی شم شما روی چه حسابی این برند رو رد می کنید..!

دلیل بی کیفیت بودنشون چیه؟ چه تستی کردید که متوجه شدید بی کیفیت هستند؟
نتایج باید چطور می شد که بهشون می گفتید با کیفیت..؟!
دو مورد برگشتی بخاطر همین اتفاقی که برای دوستمون افتاد برای مشتری ما هم افتاد ...
یه مورد که خودم دیدم و جالب بود برام که همون سینک انتهایی در این برند بجای اینکه از پایه های فلزی برای نگه داری استفاده بشه از چسب استفاده شده بود که بعد از داغ شدن مموری ها طبیعتا جدا شد و افتاد ...(که در نوع خودش بینظیر بود) که بنده این مورد رو در هیچ برند دیگه ای ندیده بودم ..
فکر میکنم این چند مورد برای قبول نکردن یک برند توسط یک شرکت کفایت کنه.....
حالا شما دلیل تاییدت رو بگو و دلیل با کیفیت بودنش چیه؟ و چه تستی کردید که متوجه شدید خوبه؟نتایج رو چی بدست آوردید که بهشون میگید با کیفیت؟

Stream
28-11-2008, 00:23
دو مورد برگشتی بخاطر همین اتفاقی که برای دوستمون افتاد برای مشتری ما هم افتاد ...
یه مورد که خودم دیدم و جالب بود برام که همون سینک انتهایی در این برند بجای اینکه از پایه های فلزی برای نگه داری استفاده بشه از چسب استفاده شده بود که بعد از داغ شدن مموری ها طبیعتا جدا شد و افتاد ...(که در نوع خودش بینظیر بود) که بنده این مورد رو در هیچ برند دیگه ای ندیده بودم ..
فکر میکنم این چند مورد برای قبول نکردن یک برند توسط یک شرکت کفایت کنه.....
حالا شما دلیل تاییدت رو بگو و دلیل با کیفیت بودنش چیه؟ و چه تستی کردید که متوجه شدید خوبه؟نتایج رو چی بدست آوردید که بهشون میگید با کیفیت؟
Force3D در اکثر مدل ها از چیپ های حافظه Reference استفاده کرده. همونی که در محصولات 90 درصد بقیه برندها هم هست. نبودن هیتسینک روی چیپ های حافظه هم مسئله ای نیست، خیلی از برندها روی چیپ های حافظه هیتسینگ نمی گذارند و مشکلی هم پیش نمیاد. پیش اومدن یک مشکل هم چیز خاصی نیست، هر محصولی ممکنه خراب بشه.

خیلی جالبه؛ شما این قضیه چسب و ... رو دقیقا روی چه مدلی دیدید؟ چون کولینگ مدل های مختلف با هم تفاوت داره!
میشه Review های اون مدل رو نگاه کرد، در صورتی که این مشکل وجود داشته باشه به احتمال زیاد توی یک Review ذکر شده. یا حداقل توسط کاربرهایی که از این محصول استفاده کردن در انجمن های مختلف بهش اشاره شده.

حتی اگه این مشکل هم وجود داشته باشه ربطی به بی کیفیت بودن همه محصولات یک برند نداره، نمیشه به دلیل مشکل کولینگ یک مدل خاص گفت همه محصولات یک برند بی کیفیت هستند!

من دلیلی برای رد این محصولات نمی بینم. در تمام Review هایی سایت ها و کاربران در انجمن های مختلف از محصولات این برند تا حالا دیدم هیچ دلیلی برای بی کیفیت بودن این محصولات نبوده.

chaos theory
28-11-2008, 00:37
force3d در اکثر مدل ها از چیپ های حافظه reference استفاده کرده. همونی که در محصولات 90 درصد بقیه برندها هم هست. نبودن هیتسینک روی چیپ های حافظه هم مسئله ای نیست، خیلی از برندها روی چیپ های حافظه هیتسینگ نمی گذارند و مشکلی هم پیش نمیاد.

خیلی جالبه؛ شما این قضیه چسب و ... رو دقیقا روی چه مدلی دیدید؟ چون کولینگ مدل های مختلف با هم تفاوت داره!
میشه review های اون مدل رو نگاه کرد، در صورتی که این مشکل وجود داشته باشه به احتمال زیاد توی یک review ذکر شده. یا حداقل توسط کاربرهایی که از این محصول استفاده کردن در انجمن های مختلف بهش اشاره شده.

حتی اگه این مشکل هم وجود داشته باشه ربطی به بی کیفیت بودن همه محصولات یک برند نداره، نمیشه به دلیل مشکل کولینگ یک مدل خاص گفت همه محصولات یک برند بی کیفیت هستند!

من دلیلی برای رد این محصولات نمی بینم. در تمام review هایی سایت ها و کاربران در انجمن های مختلف از محصولات این برند تا حالا دیدم هیچ دلیلی برای بی کیفیت بودن این محصولات نبوده.
3850 , 3870 , ویه مدل از فکر میکنم 3650 بود که از این برند آوردیم...
یکی از مهمترین مسائل بعد از مموری ها , خازن ها , برد اصلی در یک برند سیستم کولینگ یک برند هستش نوع فن بکار رفته , نوع هیت سینک و نگه دارنده های اون , و نوع چیدمان اون روی برد به نظر نه تنها من و خیلی های دیگه مهمه من تعجب میکنم از شما که این رو یک مشکل معمولی قلمداد میکنید.
که اگر مشکل خاصی نبود در فروش 7 مدل 4 تا برگشتی در ظرف 1.5ماه نداشتیم در هر صورت بنده و همکاران این برند رو تایید نکردیم.
نمیدونم شما آیا تا بحال این برند رو از نزدیک دیدید یا نه؟
و البته دلایلی میتونه وجود داشته باشه ازقبیل همین شرکتی که داره وارد میکنه این برند رو و میدونیم که تمامی برندها در کلاس های a b c ... و غیره تولید میشن و جای بحث داره ...
اون تاپیک در مورد برندها میتونست جای خوبی برای تبادل نظر باشه در رابطه با همین موارد. (اگه مهم بشه فکر میکنم خیلی بدرد بخوره)
در هر صورت هدف بنده اینه که وقتی مشکلی برای کسی بوجود میاد کمکش کنیم و دوستان رو تا جایی که از دستمون بر میاد درست راهنمایی کنیم و اون چیزی که میدونیم بگیم در غیر اینصورت دوست من بنده که با برند خاصی پدر کشتگی ندارم.
و اگر در کل شما صرفا نظر بنده رو رد میکنید من بعنوان مدیر اینجا به شما احترام میذارم .

Stream
28-11-2008, 00:54
3850 , 3870 , ویه مدل از فکر میکنم 3650 بود که از این برند آوردیم...
یکی از مهمترین مسائل بعد از مموری ها , خازن ها , برد اصلی در یک برند سیستم کولینگ یک برند هستش نوع فن بکار رفته , نوع هیت سینک و نگه دارنده های اون , و نوع چیدمان اون روی برد به نظر نه تنها من و خیلی های دیگه مهمه من تعجب میکنم از شما که این رو یک مشکل معمولی قلمداد میکنید.
که اگر مشکل خاصی نبود در فروش 7 مدل 4 تا برگشتی در ظرف 1.5ماه نداشتیم در هر صورت بنده و همکاران این برند رو تایید نکردیم.
نمیدونم شما آیا تا بحال این برند رو از نزدیک دیدید یا نه؟
و البته دلایلی میتونه وجود داشته باشه ازقبیل همین شرکتی که داره وارد میکنه این برند رو و میدونیم که تمامی برندها در کلاس های a b c ... و غیره تولید میشن و جای بحث داره ...
اون تاپیک در مورد برندها میتونست جای خوبی برای تبادل نظر باشه در رابطه با همین موارد. (اگه مهم بشه فکر میکنم خیلی بدرد بخوره)
در هر صورت هدف بنده اینه که وقتی مشکلی برای کسی بوجود میاد کمکش کنیم و دوستان رو تا جایی که از دستمون بر میاد درست راهنمایی کنیم و اون چیزی که میدونیم بگیم در غیر اینصورت دوست من بنده که با برند خاصی پدر کشتگی ندارم.
و اگر در کل شما صرفا نظر بنده رو رد میکنید من بعنوان مدیر اینجا به شما احترام میذارم .
خوب فرض می کنیم این مشکل برای 3650 وجود داشته، این مسئله ربطی به 4850 و کلا محصولات این برند نداره. طراحی یک مدل ناموفق Non-Reference دلیل کافی برای رد کردن محصولات یک برند نیست.

من تا حالا 3650 این برند رو ندیدم، ولی محصولاتش در سری 4000 رو زیاد دیدم، کار هم کردم..! نمی دونم چه ربطی داشت!

تاپیک بررسی برندها تاپیک خوبیه و پتانسیل مهم شدن رو هم داره، باید دید چطور پیش میره.

از نظر من "بنده و همکاران این برند رو تایید نکردیم" یا " 7 مدل 4 تا برگشتی" دلیل فنی و دلیل کافی برای نشون دادن بی کیفیت بودن محصولات یک برند به حساب نمیان، بیشتر صحبت بازاری هستند.

دوست عزیز شما بصورت فنی و مستند حرفتون رو ثابت کنید، هیچ کس نمیتونه نظرتون رو رد کنه. :46:

ganje nahofte
28-11-2008, 01:01
منم Forc3D رو نمیتونم رد کنم چون خودم تست نکردم ولی اصلا تاییدش نمیکنم! چون وقتی میشه با قیمت پایینتر پالیت، گیگا و سافایر و یا یکم بالاتر اچ آی اس خرید چرا باید روی یک برند با کیفیت متوسط دست گذاشت؟
من حتی از قیافه ی Forc3D اصلا خوشم نیومد!
هر کی که زیاد با این چیزا سرو کار داشته باشه حتی از فاصله دو متری بدون تست هم میتونه بصورت تقریبی بگه فلان چیز بده یا خوبه! بعد میشه رفت سراغ تست عملی برای تایید!

در کل وقتی یک قطعه زیاد برگشتی داشته باشه یعنی کیفیت نداره!به نظر شما غیر از اینه؟

chaos theory
28-11-2008, 01:11
خوب فرض می کنیم این مشکل برای 3650 وجود داشته، این مسئله ربطی به 4850 و کلا محصولات این برند نداره. طراحی یک مدل ناموفق non-reference دلیل کافی برای رد کردن محصولات یک برند نیست.

من تا حالا 3650 این برند رو ندیدم، ولی محصولاتش در سری 4000 رو زیاد دیدم، کار هم کردم..! نمی دونم چه ربطی داشت!

تاپیک بررسی برندها تاپیک خوبیه و پتانسیل مهم شدن رو هم داره، باید دید چطور پیش میره.

از نظر من "بنده و همکاران این برند رو تایید نکردیم" یا " 7 مدل 4 تا برگشتی" دلیل فنی و دلیل کافی برای نشون دادن بی کیفیت بودن محصولات یک برند به حساب نمیان، بیشتر صحبت بازاری هستند.

دوست عزیز شما بصورت فنی و مستند حرفتون رو ثابت کنید، هیچ کس نمیتونه نظرتون رو رد کنه. :46:
ببینید این مسئله جای بحث داره اما به نظرم نه در اینجا در تاپیک خودش !
یه چیزی هست اونم اینه که من میخوام نظر شما در مورد کیفیت این برند رو بدونم در حالی که مطمئنم هیچ کدوم از محصولاتش رو لااقل با گارانتی آسمان رایانه رو ندیدی.
همین برای من کفایت میکنه که واقعا یه کمپانی وقتی میخواد یه کارت 3870 رو بده بیرون (من فقط 3650 رو نگفتم 3870 و 3850 رو هم گفتم) این چه حماقتی هستش که هیتسینک مموری هاش رو با چسب بچسبونه ! کجای دنیا به این میگن کیفیت!!!؟
هنوز هم به طور قطع 3870 و 3850 یه کارت رده پایین به حساب نمیان!
من نمیدونم شما که اینقدر از من دلیل فنی میخوای دلیل به این واضحی دارم میارم اصلا در نظر نمیگیری .
من اصلا نمیدونم شما چرا خودت یه دلیل فنی برای کیفیت این برند نمیاری ؟(فنی)
واقعا این بحث داره خسته کننده میشه.
اصلا هر کسی دوست داره بره بخره به من چه؟؟؟؟؟؟

chaos theory
28-11-2008, 01:20
منم Forc3D رو نمیتونم رد کنم چون خودم تست نکردم ولی اصلا تاییدش نمیکنم! چون وقتی میشه با قیمت پایینتر پالیت، گیگا و سافایر و یا یکم بالاتر اچ آی اس خرید چرا باید روی یک برند با کیفیت متوسط دست گذاشت؟
هر کی که زیاد با این چیزا سرو کار داشته باشه حتی از فاصله دو متری بدون تست هم میتونه بصورت تقریبی بگه فلان چیز بده یا خوبه! بعد میشه رفت سراغ تست عملی برای تایید!

در کل وقتی یک قطعه زیاد برگشتی داشته باشه یعنی کیفیت نداره!به نظر شما غیر از اینه؟
ای بابا این برند پدر مارو درآورد .....
خود ....... هم پاسخ گو نیست من نمیخوام صحبت به درازا بکشه..
چند ساله با برندهای مختلف کار میکنیم از قبیل asus , gigabyte , msi و جند مدل دیگه به ندرت با گارانتی ها سرو کله زدیم که این قابل قبول هستش که از یه کمپانی مثل asus از 100 تا یه دونه برگرده ....
اما دیگه نه اینطوری ...
همین چند ماه پیش برندی به اسم gigatron کار کردیم بعد از فروش 20 مورد 1 مورد برگشتی داشتیم که جالب بود کارت آتیش گرفته بود خوب بعد از تحقیقات متوجه شدیم مقاومتها روی برد جواب کرده بود و این مسئله بوجود اومد با بررسی که کردیم به این نتیجه رسیدیم مسائلی از این قبیل در یک برند معتبر شاید یک به هزار پیش بیاد و دیگه از این برند کار نمیکنیم.
خوب این میتونه قانع کننده باشه من نمیدونم باید چه دلیل فنی بیارم برای مسائلی که بصورت تجربی پیش میاد.

ganje nahofte
28-11-2008, 01:20
البته درباره چسب هیت سینک نمیشه ایراد گرفت که چرا چسبیه ولی میشه پرسید که چرا اینقدر الکیه؟
الان خیلی از کارتهای دیگه هم هستند که هیت سینک مموریشون همینجوریه ولی از جنس مرغوبی استفاده میکنن که کنده نشه! اما Forc3D حتی تو اینم دزدی میکنه!!!!

milky way
28-11-2008, 01:22
:31: این کروشیال بالستیکا که خیلی مزخرفه من تو یه تاپیک دیگه هم گفتم فکر کنم، منم Balliistix Tracer 1066 دارم خیلی اذیتم کرده یبارم کلا دو تاش سوخت عوضشون کردم، یبار یکیش از کار افتاد دادم گارانتی خودمم نفهمیدم چی شد درست شد الکی !! ولی بازم حتی این جدیدا هم کمی اذیت میکنه نمیدونم مشکلشون چیه واقعا فکر کنم اینایی که تو ایرانه قلابیه :31: .

Stream
28-11-2008, 01:44

این که با قیمتش ارزش خرید داشته باشه یا نه یک بحث جداست. مسلما وقتی برندهای باسابقه تر با همون قیمت باشند خریدش به صرفه نیست.

هر کس با این چیزها زیاد سر و کار داشته باشه می دونه از فاصله دو متری نمی تونه درباره چیزی نظر بده.

برگشتی بالا وقتی نشون دهنده کیفیت پایینه که از 1000 تا 500 تاش مشکل داشته باشه... با تعداد خیلی محدود محصول میشه درباره یک برند نظر داد؟

ببینید این مسئله جای بحث داره اما به نظرم نه در اینجا در تاپیک خودش !
یه چیزی هست اونم اینه که من میخوام نظر شما در مورد کیفیت این برند رو بدونم در حالی که مطمئنم هیچ کدوم از محصولاتش رو لااقل با گارانتی آسمان رایانه رو ندیدی.
همین برای من کفایت میکنه که واقعا یه کمپانی وقتی میخواد یه کارت 3870 رو بده بیرون (من فقط 3650 رو نگفتم 3870 و 3850 رو هم گفتم) این چه حماقتی هستش که هیتسینک مموری هاش رو با چسب بچسبونه ! کجای دنیا به این میگن کیفیت!!!؟
هنوز هم به طور قطع 3870 و 3850 یه کارت رده پایین به حساب نمیان!
من نمیدونم شما که اینقدر از من دلیل فنی میخوای دلیل به این واضحی دارم میارم اصلا در نظر نمیگیری .
من اصلا نمیدونم شما چرا خودت یه دلیل فنی برای کیفیت این برند نمیاری ؟(فنی)
واقعا این بحث داره خسته کننده میشه.
اصلا هر کسی دوست داره بره بخره به من چه؟؟؟؟؟؟

اگه قرار باشه همینطوری درباره برندها بحث بشه (صحبت از روی اسم و قیافه و ...) بهتره اون تاپیک برندها تعطیل بشه.

حماقت؟
Zalman هم از این نوع هیتسینک های مموری تولید می کنه. تنها مشکلش اینه که شما قبلا ندیده بودید! چسبی هم که استفاده شده چسب معمولی نیست.
کیفیت کولینگ یک مدل، ربطی به کیفیت محصول بقیه مدلهای یک کمپانی نداره.

لازم نیست کسی نشون بده محصولات یک برند با کیفیت هستند، شما می گید بی کیفیت هستند یا باید خودتون ثابت کنید یا Review معتبر بگذارید که فرمایشاتتون رو تایید کنه. نه اینکه مرتب حرفتون رو تکرار کنید.

کم کم دارم به یک نتیجه می رسم، بحث کردن با فروشنده جماعت حتی توی انجمن هم هیچ نتیجه ای نداره. همونطور که باید به فروشنده گفت شما درست می گید و همیشه حق با شماست، به شما هم می گم حق با شماست.
شما به مشتری هاتون هر اطلاعاتی که دوست داشته باشید می تونید بدید، ولی توی این انجمن اینطوری نیست.

اما Forc3D حتی تو اینم دزدی میکنه!!!! همیشه به همین راحتی کسی رو به دزدی متهم می کنید؟

--------

هر کس بخواد قضاوت کنه می تونه قضاوت کنه، بحث تمام.