PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : فرق adoquery و ADOConnection

tikzahraaran
26-11-2008, 17:32
با سلام خدمت دوستان گرامي
مي خواستم بپرسم فرق adoquery و ADOConnection چيه و چه موقع ما از آنها استفاده مي كنيم
متشكرم

Hadi_0261
26-11-2008, 20:28
با سلام خدمت دوستان گرامي
مي خواستم بپرسم فرق adoquery و ADOConnection چيه و چه موقع ما از آنها استفاده مي كنيم
متشكرم
ADOConnection يه کامپونت واسه اتصال به بانک اطلاعاتي . حالا اگه بخواي از اين بانک اطلاعاتي به يه Table خاص وصل بشي و گزارش گيري کني بايد از adoquery استفاده کني که اين adoquery بايد به ADOConnection متصل بشه .

tikzahraaran
26-11-2008, 22:00
ADOConnection يه کامپونت واسه اتصال به بانک اطلاعاتي . حالا اگه بخواي از اين بانک اطلاعاتي به يه Table خاص وصل بشي و گزارش گيري کني بايد از adoquery استفاده کني که اين adoquery بايد به ADOConnection متصل بشه .

با adoquery هم كه مي شه به يك بانك اطلاعاتي وصل شد بدون نياز به ADOConnection
آيا خاصيتي ديگه اي هم به غير از اين داره ؟
متشكرم

Hadi_0261
27-11-2008, 08:41
با adoquery هم كه مي شه به يك بانك اطلاعاتي وصل شد بدون نياز به ADOConnection
آيا خاصيتي ديگه اي هم به غير از اين داره ؟
متشكرم
شما که نمی تونید مستقیما با adoquery به بانکتون وصل بشید . اول باید با یه ADOConnection به بانکتون وصل بشید بعد با adoquery به ADOConnection وصل بشید و بعد به Table مورد نظر اگر ADOConnection رو حذف کنید نمیتونید به Table مورد نظر دست پیدا کنید . اگه متوجه نشدی بگو تا من و بقیه دوستان بیشتر راهنمایی کنیم .

tikzahraaran
27-11-2008, 15:22
باز هم دقيق متوجه نشدم
آخه من تا حالا هميشه بدون اينكه ADOConnection را بر روي فرم قرار بدم فقط يك adoquery بر روي فرم قرار داده ام و بعد از طريق Object Inspector و از طريق ConnectionString بانك اطلاعاتي ام را معرفي مي كنم و سپس از طريق دستور
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید به جدولي كه خواسته ام وصل مي شوم و اصلا از ADOConnection استفاده نكرده ام
حالا باز هم نمي فهمم كه لزوم استفاده از ADOConnection در كجاست
متشكرم

as13851365
29-11-2008, 08:14
آخه من تا حالا هميشه بدون اينكه ADOConnection را بر روي فرم قرار بدم فقط يك adoquery بر روي فرم قرار داده ام و بعد از طريق Object Inspector و از طريق ConnectionString بانك اطلاعاتي ام را معرفي مي كنم و سپس از طريق دستور

ADOQuery1.SQL.Add(' ' )
به جدولي كه خواسته ام وصل مي شوم و اصلا از ADOConnection استفاده نكرده ام
حالا باز هم نمي فهمم كه لزوم استفاده از ADOConnection در كجاست

بله با هر کدوم می شه به راحتی به بانک وصل شد
حرف شما درست ولی Adoconnection هم مزایایی داره که همه ازش در برنامه هاشون استفاده می کنند

به عنوان مثال هم فکر کنم شما می توانید از خواصیت تراکنش adoconnection استفاده کنید که این خاصیت رو adoquery نداره .