PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : روش هاي بررسي ميزان امنيت يه هاست خوب جهت بارگذاري سايت خود بر روي آن

mummified
26-11-2008, 14:36
دوستان سلام
تايپيك هاي زيادي در مورد هاست خوب و هاست مناسب براي انواع سايت و سيستم مديريت محتوا ايجاد شده ولي هيچكدوم نگاه دقيقي به ويژگي هاي يك هاست خوب نداشتند.
در اين تايپيك هركس ميتونه روش هاي مناسب ارزيابي يك هاست مناسب رو براي ساير دوستان بازگو كنه تا در انتخاب هاست بيشتر دقت كنند و آمار هك شدن سايت هاي ايراني توسط گروه هاي كثيف هكري خصوصاً‌هكر هاي عرب كه مدتيه كاملاً‌دست به اذيت كاربران ايراني زدند رو كاهش بده.
در ضمن ياد آوريس ميكنم كه تمامي پست هاي ارسالي در اين تايپيك بايد به طور كامل از قوانين اين انجمن تبعيت كنند و به تبليغ هاست خاصي نپردازند ولي ميتونيد در مورد امنيت يك هاست توضيح بديد و ميزان هك شدن سرورش و يا عدم هك شدن هاست هاش توضيح بدين.
يعني ميتونيد يك سرور رو به درستي تشريح و نقد كنيد ولي حق تبليغ براي يه هاست رو نداريد.
همينجوري بگين آقا هاست فلان خيلي خوبه.
من ازش راضيم.
اينها تخلفه.
اوكي؟
پس با ما همراه باشيد.

mummified
26-11-2008, 14:37
دوستان من در اين پست ميخوام تجربه شخصي خودم در امتخاب هاست رو به شما بگم.
من زماني كه ميخواستم هاست مناسب براي سايتمو انتخاب كنم اولين كاري كه كردم جستجوي شركت ها از طريق اينترنت بود.
گشتم و كلي سايت پيدا كردم ولي ملاك ارزشيابي خودم رو روي قيمت هاي پيشنهادي اون شركت معطوف كده بودم و اصلاً‌توجهي به امنيتش نداشتم.
و الانم دقيقاً‌از همونجا متضرر شدم.
خوب پيشنهاد من به شما اينه.
1- جستجوي شركت هاي مختلف ارائه دهنده هاست از طريق يه سرچ مفيد
2- بررسي امنيت اون هاست ها
3- بررسي نوع پشتيباني و نحوه خدمات دهي به موقع اون شركت ارائه دهنده
4-بررسي قيمت هاي پيشنهادي اون شركت

دوستان بايد به اين نكته توجه داشته باشين كه تنها خريد هاست ملاك نيست.
روش هايي كه اكثر شركت ها براي متقاعد كردن مشتري در نظر ميكگيرن خيلي جالبه.
برفرض مثال:
شركت آ قيمت هاي زير رو براي هاست لينوكسش ارائه ميده:
50مگابايت = 10000 تومان
100 مگابات=15000 تومان
200 مگابات= 20000 تومان
500 مگابايت= 40000 تومان
1 گيگ= 70000 تومان

خوب شما وسوسه ميشي ميگي: من اگه 200 مگ بخرم ميشه 20000 تومن ولي از دو برابرش بيشتر يعني 500 مگش هست 40000 تومن.
يعني مقايسه ميزان فضا ميكني و عليرغم نيازت هاستتو بيشتر ميگيري.
اين اشتباهه!
تو شايد در عرض يك سال 200 مگ هم استفاده نكني ولي داري پول بي دليل ميدي.
در انتخاب نيازتون حتماً‌دقت كنيد .شما با توجه به وجود هاست هاي رايگان بيشمار ميتونيد گوشه اي از حجم دانلود هاتون رو به گردن هاست هاي رايگان بندازين. و در زمان دادن لينك دانلود تبليغ سايتتون رو در لينك دانلودي قرار بدين.
اوكي؟
تا اينجا شد در مورد نحوه نياز سنجي!

mummified
26-11-2008, 14:38
مهمترين چيز در انتخاب هاست به نظر من امنيته.
امنيت يك هاست يا سرور حرف اول و اخر رو در انتخاب يك هاست مناسب ميزنه.
پس چطور امنيت يك هاست رو بررسي كنيم؟؟؟؟؟
من روش زير رو براي بررسي امنيت يك هاست قبول اارم.
شايد روش هاي ديگه اي هم باشهولي من با اين روش راحت ترم و خوشحال ميشم كه دوستان آگاه در اين رابطه ساير روش ها رو هم ذكر كنند.

اولين كار بعد از انتخاب يك هاست ديدن ميزان هك شده هاي اون سروره.
يعني شما از طريق يك سايت رسمي ميزان هك شده هاي يك سرور رو بررسي كنيد.
سايت رسمي جهاني در رابطه با هك سايت zone-h.org هستش كه اخبار و اطلاعات رسمي هك و سايت هاي هك شده روبا ذكر نحوه هك و تاريخ دقيق بيان ميكنه.
شما بايد يه نمونه از سايت هاي قرار گرفته بر روي هاست مذبور رو در سايت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید وارد كنيد تا ليستي از كل سايت هاي موجود در اين سرور رو براي شما ليست كنه.
(هكر ها به صورت دسته جمعي به سايت ها ميزنن و يه سرور رو كه هك كردن از همين روش براي آگاهي از ساير سايت هاي در دسترس استفاده ميكنند)
حالا ميتونيد وضعيت سلامت يا عدم سلامت (هك شدن يا هك نبودن سايت) اون سايت رو با استفاده از مرجع هك يعني zone-h.org بررسي كنيد.
صفحه جستجوي سايت گوگل رو باز ميكنيد و آدرس رو دقيقاً‌به صورت زير در موتور جستجوي سايت گوگل وارد ميكنيد تا نتايج هك در زون رو مشاهده كنيد.

yoursite.com site:zone-h.org
به جاي yoursite.com بايد آدرس سايت مورد نظر رو ثبت كنيد.
همون چند تا سايت اول رو كه بررسي كنيد ميتونيد به امنيت اون هاست پي ببريد.
در اكثر مواقع شركت هاي ارائه دهنده هاست، سايت خودشون رو بر روي يه سرور ديگه برقرار ميكنند تا از خطرات احتمالي دور باشه.
ميتونيد برسي كنيد.
همچنين از روش بالا براي بررسي ip ارائه دهنده هر هاستي نيز ميتونيد استفاده كنيد.
مثلاً‌ميتونيد ip همين سايت p30world.com و سايت هاي موجود بر روي سرورش رو ببينيد.
ساير روش هاي بررسي نيز به زودي به اطلاع شما خواهد رسيد.

mummified
27-11-2008, 18:59
دوستان سلام
من امروز به طور تصادفي هاست سرويس دهنده به سايت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید رو بررسي كردم.
آ پي سرور اين سايت 216.246.31.110 هستش كه از طريق شركت هاست نقره اي با ادرس
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید پشتيباني ميشه.
من كه نتايج سايت هاشو بررسي كردم ديدم هيچ كدوم تا الان هك نشدن.
شما هم ميتونيد بررسي كنيد.
البته ميگم من در اينجا فقط قصدم بررسي امنيتي بود ولي ديدم قيمت هاشم خيلي مناسبه.:11:

mummified
27-11-2008, 19:05
دوستان سلام
براي اينكه متوجه شيد كه يه دامين ir. از كدوم هاست خدمات ميگيره به اين ادرس رفته و نشاني اينترنيت سايت مورد نظر رو وارد كنيد.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

r_f_f_s
07-04-2009, 13:22
سلام
درباره روشهای بالا بردن امنیت سایت اگه میدونید بگید؟

mummified
10-04-2009, 21:30
سلام
درباره روشهای بالا بردن امنیت سایت اگه میدونید بگید؟
بسته به نوع سایتی که شما در حال استفاده هستید متفاوته ولی همینقدر بگم که تا مدیری در مدیریت سایت خودش اشتباه نکنه سایتش هک نمیشه.
مثلاً‌اگر بی دلیل و سهواً به یک فایل مدیریتی یا مهم سایت دسترسی 777 بدهد سایت با خطر جدی مواجه خواهد شد.