PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چند تا فايل رومي خوام بچسبونم به هم

بهرام_62
23-11-2008, 12:36
سلام من مي خوام يك برنامه حسابداري بنويسم كه چندين تا فايل ذخيره سازي داره
بعد مي خوام امكان بك آپ گيري هم داشته باشه
فكر كنم منظورم رو فهميدين مي خوام همه اين فايل ها رو بيارم توي يك فايل بكاپ:31:
بعد باز هر وقت خواستم هر فايلي رو با نام خودش برش گردونم سر جاش
اگر امكان فشرده سازي هم داشته باشه ديگه عاليه:13:

Payman_62
23-11-2008, 16:00
سلام.
آره منم موافقم خیلی عالیه. زودتر بنویس بذار این جا ما هم استفاده کنیم.

بهرام_62
23-11-2008, 17:14
مدير شمايي
ما منتظريم شما بنويسي به ما هم ياد بدي[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](4).gif

_H2_
27-11-2008, 00:08
سلام
آقا بفرمائید winzip و winrar میخواهید!!! درست است؟
یعنی بتوانید از یک پوشه یک کپی فشرده در یک فایل تهیه کنید؟

این کار چند راه حل دارد.
راه حل اول که خیلی همک ساده تر است از نسخه های خط فرمانی برنامه winzip و winrar است.
(یکی شون مطمئن هستم نسخه خط فرمانی هم دارد.)

یعنی شما فایل exe برنامه فوق را با با مسیر پوشه مورد نظر و نام فایل نهایی فراخوانی میکنید و فایل فشرده نهایی در مسیر مشخص ساخته میشود، خرجش هم همان دستور Shell مان ناصر الدین شاه است!

راه بعدی استفاده از Api های کتابخانه lz32 است که فقط مشکلی که دارد آنت است که یک فایل تکی را میتواند فشرده کند، نتیجتاً باید در یک تابع خود فرخوان تک تک فایلها فشرده شوند و به هموراه نامشان در انتهای فایل اصلی مدام چسبانده شوند.
(البته xp یک dll هم با نام zipfldr دارد که خودش از آن در جهت zip کردن استفاده میکند ولی نحوه کارش را بلد نیستم.)

راه حل بعدی هم که فقط مختص vb9 است خیلی مشابه فوق است ولی به مراتب ساده تر و به کمک کلاسسهای strem ای و نیز کلاسس GZipStream یا DeflateStream.

در خصوص vb6 بهتر است با همان نسخه های خط فرمانی winzip و winrar کنار بیایید.

بهرام_62
28-11-2008, 11:06
مرسی متشکرم عزیزم
یک دنیا ممنونتیم
داشتم نا امید می شدم
آخه امشب باید برنامه رو تحویل بدم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
منظورت رو از خط رمان فهمیدم
مثلا مثل explorer.exe که میشه با خط فرمان یک مسیر رو باهاش باز کنی درسته؟
فقط مشکلم اینه که اگر یک مثال بزنی خیلی ممنون میشم
یعنی یک برنامه یا کد بزاری که از همین روش استفاده کرده باشه تا بفهمم چطوری باید استفاده کنم از این روش[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

_H2_
29-11-2008, 02:18
سلام
به نظر میرسد شانس با شما یار است!
نرم افزار winrar فایلی به نام rar.exe دارد که

- حجمی معادل 300 کیلو دارد
- رایگان است
- نیاز به Setup ندارد!

و طبق تست من در VPC به محض نصب XP-SP2 و بدون هیچ setup فایل rar.exe به درستی کار کرد.

شما میتوانید آخرین نسخه این محصول را که همین امشب از سایت اصلی دانلود و جداکردم از لینک زیر دانلود کنید:
cid-9b2bdd1b12ce8c7d.skydrive.live.com/self.aspx/H2FX.Net/RarCommandLine.zip

این فایل انقدر ساده و راحت کار میکند که اگر در VB.Net2008 و یا C#.Net2008 هم بخواهم همچین backup ای تهیه کنم حتماً از همین شیوه استفاده خواهم کرد.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

بهرام_62
29-11-2008, 11:33
خيلي خيلي متشكرم دوست عزيز