PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : يه مشكل با بلاگر

nazanin 000
10-01-2006, 19:51
چرا من نميتونم تو سيستم ارائه وبلاگ گوگل (بلاگر ) فارسي بنويسم
من وبلاگ رو ايجاد كردم فارسي ميخوام پست بدم كه تو وبلاگ باشه قاطي مينويسه يعني همه چيز بر عكس ميشه
ايا جايي رو بايد تنظيم كنم ؟
:blush:

Navid
10-01-2006, 19:58
نباید مشکلی باشه . اگه واضحتر توضیح بدین می تونم بهتر راهنماییتون کنم . فقط الان می تونم بگم که :
- ویندوزتون باید قابلیت فارسی نویسی داشته باشه
- در قسمت setting در قسمت formating اینو چک کنید :
Encoding : universal

nazanin 000
10-01-2006, 22:40
آقا نويد ويندوزم قابليتش رو داره اما اون تنظيمي كه گفتي رو بايد تو وبلاگ بكنم ديگه ؟
درست ميشه ؟

Navid
12-01-2006, 13:56
اصلا نباید مشکلی باشه . من خودم تو بلاگر وبلاگ دارم و هیچ مشکلی نیست . نمی دونم مشکل شما از کجا هست ! احتمالا یکی از تنظیماتش عوض شده

nazanin 000
20-01-2006, 21:39
ببخشيد مشكل فارسي نويسيم حل شد اما چه جوري ميتونم وبلاگ رو طوري كنم كه 2 نفره باشه
يعني 2 نفره بتونيسم توش پست بديم و كلا تو قسمت پروقايلها وبلاگ 2 نفره باشه
ممنون

nazanin 000
20-01-2006, 21:57
بعد يه سوال ديگه چه جوري ميتونم براي پستام تيتر بزارم تو پلاگر
به صورت دستي نميشه تيتر براي مطالب گذاشت

Navid
21-01-2006, 19:10
در مورد سوال اولتون باید مطابق عکس زیر روی دکمه مورد نظر کلیک کنید و یه ایمیل برای شخص مورد نظر بفرستید و ادامه کار ها ...
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سوال دومتون هم دقیقا نفهمیدم منظورتون چیه

nazanin 000
24-01-2006, 16:29
آقا نويد ممنون يكي از مشكلام رو كه شما حل كردي اون يكي رو هم خودم در اوردم فقط يه چيزي چرا وقتي من يه جمله فارسي مينويسيم و بعد وسط جمله كه كلمه اينگليسي ميخوام بنويسم
مثلا: من با سايت Yahoo كار ميكنم

وقتي ميخوام تو وبلاگ همچين پستي بدم كلمه اينگليسي مياد اول جمله و كلا اصلا جمله بهم ميريزه مشكل از چيه از مرورگرم يا از تنظيماتي كه نكردم ؟
ممنون

Navid
25-01-2006, 16:40
شما مثل شکل ابتدا روی دکمه مورد نظر کلیک کنید تا نوشته ها از راست به چپ نوشته شوند ( در اول کار هنگام فرستادن یک مطلب )

حالا مثل شکل از بالا روی Edit HTML کلیک کنید و متن ( dir="rtl" ) را مثل شکل به کد های موجود اضافه کنید . سپس به قسمت Compose برگردید . دیگه نباید مشکلی باشه ...

scream
13-04-2006, 14:36
سلام آقا نويد عزيز من اين پست دوست عزيزمون رو تازه ديدم و خودم اين مشكلات رو داشتم كه به لطف شما حل كردم اما يه چند تا ديگه مشكلم دارم كه اگر برام حل كنيد ممنون ميشم
راستش رو بخوايد من وبلاگ شما رو ديدم و تيتر هاي مطالب شما از راست به چپهست ولي من نميتونم براي وبلاگم تيتر از راست به چپ بزارم ( شكل پايين)
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

من چه جوري ميتونم مثل شما براي مطالبم تيتر بزارم ( شكل پايين)
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

و اما مشكل بعدي من اينه كه تو بلاگر هر بار كه صفحهوبلاگمتو بلاگر مياد از رو سيو قبلي مياد و آپديت هاي جديد نشون داده نميشه و بايد حتما f5 رو بزنم تا صفحه آپديت بشه رو نشون بده البته بقيه وبلاگها مثل وبلاگ شما اين جوري نيست و هميشه نسخه آپديت شده رو نشون ميده اما واسه من اين جوريه لطفا بگيد آيا گزينه خاصي براي غير فعال كردن اين خاصيت وجود داره ؟؟

اما يه سوال ديگه اينكه تو كدوم قسمت بلاگر ميتونم كدهايي ثل كد شمارنده وب و يا كدهاي ديگه رو وارد كنم كه تو وبلاگ نمايش داده بشه؟؟

Navid
13-04-2006, 14:48
در مورد مشکل اول نمی دونم چرا اینطوری می شه برات ، احتمال زیاد یه مشکلی در تنظیمات وبلاگت داری . و این احتمال هم هست که مشکل از مرورگرت باشه . دقت کن که بلاگر فقط روی 2 مرورگر فایرفاکس و اینترنت اکسپلورر بدون مشکل کار می کنه و مرورگر پیشنهادی گوگل هم فایرفاکس هست که در بلاگر مشکلی نداره .
در مورد آپدیت وبلاگت هم احتمال زیاد از مرورگرت هست . حالا نمی دونم مشکلش چیه ولی این مشکل تو اپرا خیلی شایع هست .
در مورد کد ها باید بگم که شما باید کد ها ای مثل کانتر و انواع سرویس های وبلاگ رو بین 2 تگ <body> و </body> که تقریبا آخرهای قسمت تغییر تمپلت هستند بزاری . و هر جایی بزاری همون جا قرار می گیره . مثلا می تونی زیر قسمت آرشیو بزاری و یا ...

راستی اگه وقت کردی بیا تو یاهو مسنجر تا بهتر بتونم بهت جواب بدم ، چون جوابات طوری هست که باید سوال زیادی پرسیده بشه و زیاد جواب داده بشه ....