PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اتاق مخصوص پرينتر شبكه

Pejvak61
18-11-2008, 20:01
من ميدونم كه پرينتر ها روي يك كامپيوتر تعريف ميشن و ميشه اونا رو براي ديگران به اشتراك گذاشت.

ولي مسأله اينجاست كه در جايي از من خواستند كه يه اتاق مخصوص پرينتر اختصاص بدم و همه كاركنان پرينتهاشونو به اون پرينتر بفرستن. من موندم بهشون چي جواب بدم و گفتم نميشه! چون بايد كنار اون پرينتر، يه كامپيوتري هم باشه كه از طريق اون كامپيوتر بتونن بهش وصل شن. پس بايد يه كامپيوتر هم در اون محل گذاشته بشه.

نظرتون چيه؟

paranoid_android
18-11-2008, 22:12
مشکلت با گذاشتن یه کامپیوتر تو اون اتاقه؟
در این صورت میتونی از یه دستگاه Print Server استفاده کنی که بجای کامپیوتر کار sharing درایور پرینتر رو انجام میده.
مثلا این Print Server از D-Link:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ADuser
19-11-2008, 07:51
آیا رو این دستگاه میشه پرمیشن بندی کرد که کیا میتونن پرینت بگیرن کیا نه ؟

Ip رو هم خودش برمیداره یا باید دستی بهش IP داد ؟

نرم افزار خاصی داره ؟

Pejvak61
21-11-2008, 21:25
خيلي ممنونم دوست عزيز.
اين دستگاه چطوري ip ميگيره؟
درايور پرينتر كجا تعريف ميشه؟
و پرينتر مورد نظر چطوري و با چه نامي براي ديگر سيستم هاي موجود در شبكه شناسايي و قابل استفاده ميشه؟

در ضمن من يه جايي ديدم كه پرينترش قابل اتصال به كابل شبكه با سوكت RJ-45 بود. آيا در اون پرينتر Print Server وجود داره؟

mtbirir
27-11-2008, 09:45
آقا اگه دامین راه اندازی کنی توسط active directory میتونی به یوزر ها پر میشن بدی و بگی چه کسی از کدوم پرینتر استفاده کنه

mrsim
27-11-2008, 10:46
راه دیگه هم اینکه که یک پرینتر که کارت شبکه داره رو به شبکه متصل کنی

Pejvak61
28-11-2008, 11:48
آقا اگه دامین راه اندازی کنی توسط active directory میتونی به یوزر ها پر میشن بدی و بگی چه کسی از کدوم پرینتر استفاده کنه

همه اينا رو ميدونم، منظورم اينه كه چطوري ميتونم با استفاده از دستگاه پرينت سرور پرينتر هاي متصل به اونو بشناسم.

ADuser
29-11-2008, 14:58
یه صفحه تنظیمات مخصوص به خودش رو داره که قابل تنظیمه از اونجا به راحتی میتونی باهاش کار کنی