PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : username,password

فاطـمه
18-11-2008, 19:03
سلام بچه ها ، من یه سوال دارم ممنون میشم که راهنماییم کنید
وقتی توی یک شبکه محلی می خوایم از یک سیستم وارد درایوهای یک سیستم دیگه بشیم
گاهی اوقات یک کادر باز میشه و از ما username و password می خواد ،و گاهی اوقات هیچی نمی پرسه
می خواستم بدونم از کجا میشه تنظیم کرد که این یوزر و پس رو بپرسه یا نه؟!
و البته گاهی اوقات در کادر username نوشته میشهGuest و غیر قابل تغییر هم هست ، چه جور این جوری میشه؟
اگه راهنمایی کنید ممنون میشم...

paranoid_android
18-11-2008, 22:24
فرض کن دو تا کامپیوتر A و B داریم که رو هر کدوم یه سری یوزر تعریف شدن. رو کامپیوتر A یه یوزر با اسم Ali و پسورد 123 وجود داره و یه سری یوزر دیگه. رو کامپیوتر B هم یک سری یوزر دیگه تعریف شدن. حالا یه یوزر با username و پسورد Ali/123 از کامپیوتر B میخواد به کامپیوتر A کانکت بشه در این حالت دیگه از شما یوزر و پسورد نمیخواد، چرا؟ چون این یوزر نیم و پسورد تو دیتابیس مربوط به کامپیوتر A وجود داره و موقع کانکت شدن از کامپیوتر B به A، کامپیوتر A فکر میکنه که این همون یوزری هستش که بصورت local داره از پشت کامپیوتر A به اون logon میکنه. یه حالت دیگه هم هست و اون هم اینه که همه یوزرنیم و پسوردهای موجود روی تمامی کامپیوترها تو شبکه یکسان باشن که در این حالت هم دیگه از شما یوزرنیم و پسوردی خواسته نمیشه.
اما در مورد یوزر Guest عرض کنم که این یوزر از یوزر های Built-in ویندوزه که اجازه دسترسی یک فرد رو بصورت محدود بدون پسورد به سیستم فراهم میکنه و به همین دلیل فیلد مربوط به پسورد موقع logon کردن به سیستم غیر فعال میشه.

فاطـمه
19-11-2008, 14:43
فرض کن دو تا کامپیوتر A و B داریم که رو هر کدوم یه سری یوزر تعریف شدن. رو کامپیوتر A یه یوزر با اسم Ali و پسورد 123 وجود داره و یه سری یوزر دیگه. رو کامپیوتر B هم یک سری یوزر دیگه تعریف شدن. حالا یه یوزر با username و پسورد Ali/123 از کامپیوتر B میخواد به کامپیوتر A کانکت بشه در این حالت دیگه از شما یوزر و پسورد نمیخواد، چرا؟ چون این یوزر نیم و پسورد تو دیتابیس مربوط به کامپیوتر A وجود داره و موقع کانکت شدن از کامپیوتر B به A، کامپیوتر A فکر میکنه که این همون یوزری هستش که بصورت local داره از پشت کامپیوتر A به اون logon میکنه. یه حالت دیگه هم هست و اون هم اینه که همه یوزرنیم و پسوردهای موجود روی تمامی کامپیوترها تو شبکه یکسان باشن که در این حالت هم دیگه از شما یوزرنیم و پسوردی خواسته نمیشه.
اما در مورد یوزر Guest عرض کنم که این یوزر از یوزر های Built-in ویندوزه که اجازه دسترسی یک فرد رو بصورت محدود بدون پسورد به سیستم فراهم میکنه و به همین دلیل فیلد مربوط به پسورد موقع logon کردن به سیستم غیر فعال میشه.
از توجه و توضیحتون ممنون
یعنی منظور شما اینه که اون کادر یوز و پس رو ما نمی تونیم تنظیم کنیم و خودش میاد، و هیچ گزینه ای واسه تنظیمش وجود نداره؟ آخه استاد ما گفته یه گزینه ای هست که این کادر رو فعال یا غیر فعال می کنه اون رو پیدا کنید!
در مورد قسمت دوم سوالم منظور من این بود که چه موقع هایی این پیغام می یاد.
منظورم من اینه که صفحه ای باز میشه که قسمت یوز نوشته شد گاست و پسورد خالیه و شما امکان اجازه تغییر یوزر رو ندارین و بدون پس یا با هر پس دیگه ای نمی تونید به سیستم مورد نظرتون وصل شین
امید وارم واضح گفته باشم.......

visman
21-11-2008, 05:49
سلام
به نظر من اولا چه لزومي داره كه ما بتونيم كادر يوزر نيم پسورد را غير فعال كنيم هم امنيت را پايين مي ياره هم به درد نمي خوره البته اگر هم بشه تنظيماتي در ريجستري داره
در مورد قسمت دوم سئوالتون يوزر گاست زماني ظاهر مي شه كه شما تيك قسمت Tools > Folder Option> View > Use simple file sharing را زده باشيد در اينصورت وقتي مي خواهيد وارد يك سيستم ديگه بشيد براي شما يوزر گاست ظاهر ميشه كه البته براي ورود به اون سيستم مورد نظر بايد روي همون سييتم گاست را enableكنيم

فاطـمه
22-11-2008, 07:43
سلام
به نظر من اولا چه لزومي داره كه ما بتونيم كادر يوزر نيم پسورد را غير فعال كنيم هم امنيت را پايين مي ياره هم به درد نمي خوره البته اگر هم بشه تنظيماتي در ريجستري داره

درسته ولی خب بد نیست آدم بدونه از کجا فعال و غیر فعال میشه، مخصوصا اگه نمره هم داشته باشه:20:

در مورد قسمت دوم سئوالتون يوزر گاست زماني ظاهر مي شه كه شما تيك قسمت Tools > Folder Option> View > Use simple file sharing را زده باشيد در اينصورت وقتي مي خواهيد وارد يك سيستم ديگه بشيد براي شما يوزر گاست ظاهر ميشه كه البته براي ورود به اون سيستم مورد نظر بايد روي همون سييتم گاست را enableكنيم
پس اگر تیک simple رو برداریم دیگه این مشکل حل میشه..
یا اینکه guest رو فعال کنیم
تشکر دوست من:20:

visman
22-11-2008, 12:55
سلام
بله اگر تيك simple را برداري مشكل حل مي شه
ضمنا اين سايت هم همه ترفند هاي ريجستري را گفته يه سري بهش بزن شايد چيزي را كه مي خواهي بتوني پيدا كني
اگه راه حلش را هم پيدا كردي لطف كن اينجا قرار بده تا ما هم ياد بگيريم ممنون
موفق باشي

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

فاطـمه
22-11-2008, 13:43
سلام
بله اگر تيك simple را برداري مشكل حل مي شه
ضمنا اين سايت هم همه ترفند هاي ريجستري را گفته يه سري بهش بزن شايد چيزي را كه مي خواهي بتوني پيدا كني
اگه راه حلش را هم پيدا كردي لطف كن اينجا قرار بده تا ما هم ياد بگيريم ممنون
موفق باشي

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
مطمئنید لینک رو درست دادین؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

visman
23-11-2008, 07:38
سلام
آره لينك را من خودم تست كردم درست هست چطور مگه ؟!

فاطـمه
23-11-2008, 07:45
سلام
آره لينك را من خودم تست كردم درست هست چطور مگه ؟!
بله درسته...
دیروز باز نمی شد:20: