PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درایو C بیخودی پر می شه (کمک فوری!)

sama_65
17-11-2008, 16:56
سلام

سیستم یکی از آشناهامون درایو C 6 گیگ هست که بیخود و بی جهت پر میشه. یعنی با اینکه هیچ برنامه سنگین هم نمیریزه اما بازم پر میشه و فقط 980 و خورده ای مگ فضای آزاد میمونه. (هیج فایل مخفی هم نداره)
ویندوزشو عوض کردم و همه برنامه هاشو توی یه درایو دیگه نصب کردم که کلاً 3 گیگ بیشتر پر نشد اما شب بعد گفت که دوباره همه همون 6گیگ پر شده

تورو خدا زودتر کمک کنین

Big-Boss
17-11-2008, 17:05
سلام

سیستم یکی از آشناهامون درایو C 6 گیگ هست که بیخود و بی جهت پر میشه. یعنی با اینکه هیچ برنامه سنگین هم نمیریزه اما بازم پر میشه و فقط 980 و خورده ای مگ فضای آزاد میمونه. (هیج فایل مخفی هم نداره)
ویندوزشو عوض کردم و همه برنامه هاشو توی یه درایو دیگه نصب کردم که کلاً 3 گیگ بیشتر پر نشد اما شب بعد گفت که دوباره همه همون 6گیگ پر شده

تورو خدا زودتر کمک کنین

دقیقا اندازی رمت همیشه از فضای c پر میشه
بعدش systemvolume و..... فایل هایی مربوط به restore همیشه یه جایی رو می گیرن

از نرم افزار WiseDiskCleanerPro استفده کن فایل های اضافی رو تا حد امکان پاک میکنه

sama_65
17-11-2008, 21:48
آخه وقتي وارد C ميشم و تک تک فولدرهارو اندازه مي گيرم، به گيگ نمي رسه
اما وقتي از My Computer اندازه مي گيرم، همون 6گيگ رو نشون ميده

Farahmand Farshidy
17-11-2008, 22:31
سلام!

سلام

تورو خدا زودتر کمک کنین

آیا دوست شما از آنتی ویروس کاسپراسکی استفاده میکنه؟ این مشکل میتونه از این آنتی ویروس باشه زیرا زمانی که آنتی ویروس کاسپراسکی ویروس یا برنامه مخربی را از سیستم حذف میکنه، اول از همه از اون برنامه برای روز مبادا یه بکاپ میگیره و در درایوی که نصب هست، ذخیرش میکنه (که معمولاً همه ما این آنتی ویروس را روی درایو C نصب میکنیم).اگر مشکل از آنتی ویروس بود، فکر کنم بشه تنظیمات کاسپر را دستکاری کرد تا از فایل های که حذف میکنه بکاپ نگیره.اگر از تنظیمات نشد، یا اندازه پارتیشن مربوطه را بیشتر نمایید و یا از یه آنتی ویروس معتبر دیگر مانند BitDefender یا Nod32 استفاده نمایید.
در ضمن، من این مشکل را خودم تجربه کرده ام.

موفق باشید!
فرهمنـــــــد

mahdi7610
17-11-2008, 23:00
سلام

این مشکل به دلیل پارتیشن بندی غلط و نصب ویندوز اشتباه به وجود میاد .

بهتره شروع یه نصب ویندوز جدید بکنید و هنگامی که از شما در خواست می کنه توی درایو c ویندوز را نصب کنید درایو c را با زدن دکمه D از روی کیبورد پاک کنید و دوباره با زدن دکمه C از روی کیبورد اون درایو را بسازید و به صورت NTFS اون درایو را فرمت کنید و ویندوز را نصب کنید .

موفق باشید .

lvl@ster
18-11-2008, 03:23
البته این مشکل شما اصلا مشکل نیست !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
بر روی MyComputer راست کلیک کنید و به Properties بروید
به tab (سربرگ ) Advanced بروید
درقسمت Performance روی setting کلیک کنید
در پنجره باز شده به قسمت Advanced بروید
و در قسمت Virtual Memory روی Change کلیک کنید

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
در شکل می بینید که درایو C انتخاب شده

گزینه No Paging File را انتخاب کرده و بر روی set کلیک کرده و بعد

یک درایوی به غیر از C که فضای زیادی داره را انتخاب کن و تیک باید روی system managed size باشد . و روی set کلیک کن و سیستم را ریستارت کن. بعد از ریستارت حتما به بیمارستان زنگ بزن تا امبولانس بیاد چون از تعجب غش می کنی :18::18::18:

حالا برای این که خیلی حرفه ای تر بشی در Run می نویسی

%temp% حال بر روی ok کلیک کنید و در فولدر باز شده همه فایل ها را شیفت دلت کنید

سپس دوباره Run را باز کرده و اینبار بنویسید temp و ok کنید در فولدر باز شده هر چی فایل هست را دلت کن

سپس روی درایو C راست کلیک کرده و به Properties برود
و روی Disk Cleanup کلیک کنید . حالا در قسمت Files to delete همه تیک ها را بزنید. و ok کنید و yes بزنید

بعد از انجام این کارها 100 در 100 درست میشه. اگر نشد یکبار باید

Defragm کنید درایو c را.

در ضمن وقتی برنامه نصب می کنید در درایو ویندوز (C) نصب نکنید. در درایو دیگری نصب کنبد. بجز برنامه هایی که حتما باید در درایو ویندوز نصب بشوند ( شرایط خاص )

اگر زیاد برنامه نصب کردید در درایو ویندوز باید تعدادی از انها را Unistall کنید

در موقع پارتیشن بندی باید فضای لازم برای ویندوز ایجاد کنید

مثلا برای ویندوز ایکس پی 3 گیگ بسیار کم می باشد . و به نظر من نباید از 5 گیگ کمتر باشد. و ایده الش هم 7 گیگ خوبه

اگر فرمت درایوی که ویندوز نصب می کنید Fat32 هست . دفعه بعد حتما از NTFS استفاده کنید.

sama_65
18-11-2008, 22:11
سلام!

آیا دوست شما از آنتی ویروس کاسپراسکی استفاده میکنه؟ این مشکل میتونه از این آنتی ویروس باشه زیرا زمانی که آنتی ویروس کاسپراسکی ویروس یا برنامه مخربی را از سیستم حذف میکنه، اول از همه از اون برنامه برای روز مبادا یه بکاپ میگیره و در درایوی که نصب هست، ذخیرش میکنه (که معمولاً همه ما این آنتی ویروس را روی درایو C نصب میکنیم).اگر مشکل از آنتی ویروس بود، فکر کنم بشه تنظیمات کاسپر را دستکاری کرد تا از فایل های که حذف میکنه بکاپ نگیره.اگر از تنظیمات نشد، یا اندازه پارتیشن مربوطه را بیشتر نمایید و یا از یه آنتی ویروس معتبر دیگر مانند BitDefender یا Nod32 استفاده نمایید.
در ضمن، من این مشکل را خودم تجربه کرده ام.

موفق باشید!
فرهمنـــــــد

هیچ آنتی ویروسی نصب نیست روی سیستم !

Macushla
18-11-2008, 23:10
سلام

تورو خدا زودتر کمک کنین

من هم با اين مشكل رو داشتم ولي با حذف كاسپر اسكاي مشكل حل شد

sama_65
24-11-2008, 08:24
سلام

این مشکل به دلیل پارتیشن بندی غلط و نصب ویندوز اشتباه به وجود میاد .

بهتره شروع یه نصب ویندوز جدید بکنید و هنگامی که از شما در خواست می کنه توی درایو c ویندوز را نصب کنید درایو c را با زدن دکمه d از روی کیبورد پاک کنید و دوباره با زدن دکمه c از روی کیبورد اون درایو را بسازید و به صورت ntfs اون درایو را فرمت کنید و ویندوز را نصب کنید .

موفق باشید .

الان درایو c 6 گیگ هست
زمانی که درایو رو پاک کنم و مثلاً بکنم 8 گیگ، آیا اطلاعات دیگر درایوها پاکیده نمیشن؟ :13:

البته این مشکل شما اصلا مشکل نیست !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
بر روی mycomputer راست کلیک کنید و به properties بروید
به tab (سربرگ ) advanced بروید
درقسمت performance روی setting کلیک کنید
در پنجره باز شده به قسمت advanced بروید
و در قسمت virtual memory روی change کلیک کنید

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
در شکل می بینید که درایو c انتخاب شده

گزینه no paging file را انتخاب کرده و بر روی set کلیک کرده و بعد

یک درایوی به غیر از c که فضای زیادی داره را انتخاب کن و تیک باید روی system managed size باشد . و روی set کلیک کن و سیستم را ریستارت کن. بعد از ریستارت حتما به بیمارستان زنگ بزن تا امبولانس بیاد چون از تعجب غش می کنی :18::18::18:

حالا برای این که خیلی حرفه ای تر بشی در run می نویسی

%temp% حال بر روی ok کلیک کنید و در فولدر باز شده همه فایل ها را شیفت دلت کنید

سپس دوباره run را باز کرده و اینبار بنویسید temp و ok کنید در فولدر باز شده هر چی فایل هست را دلت کن

سپس روی درایو c راست کلیک کرده و به properties برود
و روی disk cleanup کلیک کنید . حالا در قسمت files to delete همه تیک ها را بزنید. و ok کنید و yes بزنید

بعد از انجام این کارها 100 در 100 درست میشه. اگر نشد یکبار باید

defragm کنید درایو c را.

در ضمن وقتی برنامه نصب می کنید در درایو ویندوز (c) نصب نکنید. در درایو دیگری نصب کنبد. بجز برنامه هایی که حتما باید در درایو ویندوز نصب بشوند ( شرایط خاص )

اگر زیاد برنامه نصب کردید در درایو ویندوز باید تعدادی از انها را unistall کنید

در موقع پارتیشن بندی باید فضای لازم برای ویندوز ایجاد کنید

مثلا برای ویندوز ایکس پی 3 گیگ بسیار کم می باشد . و به نظر من نباید از 5 گیگ کمتر باشد. و ایده الش هم 7 گیگ خوبه

اگر فرمت درایوی که ویندوز نصب می کنید fat32 هست . دفعه بعد حتما از ntfs استفاده کنید.

خیلی ممنون از کمکتون. شرمنده که دیر شد جواب دادنم. آخه مریض بودم !!
روی سیستم خودم که جواب داد. میرم روی سیستم دوستمم تست می کنم

Dreamland
24-11-2008, 08:41
سلام

تورو خدا زودتر کمک کنین
سما جون system restore را خاموش کن و بعد کارهای دوستان را انجام بده ok؟:10::10:

sama_65
24-11-2008, 10:02
اما من این کارا رو بدون اینکه خاموشش کنم انجام دادم میلاد خان :دی