PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بحث و تبادل نظر در مورد Adsl بر روی خط Dect

Xo0oX
16-11-2008, 16:00
این تاپیک رو زدم تا بحث و تبادل نظر در مورد Adsl بر روی خط Dect کنیم مشکلات رو رفع کنیم
خصوصیاتشو بگیم و...:40:

Xo0oX
16-11-2008, 16:04
دوستان هر کی اطلاعاتی داره بیان کنه تا همه استفاده ببیرم من خودم می خوام این کارو انجام بدم نمیدونم جواب میده داده یا نه تو اصفهان هستم
نمی تونم هم روی خط عادی تلفن adsl بگیرم برای همین می خوام از این خط استفاده کنم
فکر کنم هم همه شرکت ها ارائه نمی دن شرکت های معدودی هم هست
اگه کسی اطلاعات بیشتر داره ممنون می شم.

MaSoOd
16-11-2008, 18:24
میشه بیشتر در مورد خط Dect  توضیح بدی ؟ 

Xo0oX
17-11-2008, 10:43
میشه بیشتر در مورد خط Dect توضیح بدی ؟

من خودم هم اطلاعات کافی ندارم
فقط یکی از دوستانم به من گفت

این خط فکر نمی کنم خوده مخابرات ارائه بده شرکت های خوصوصی ارائه بدن:5:
و من فکر کنم این خط ها به صورت سیم کارت هست اما با شماره تلفن های ثابت یعنی 0913-0912 و... نداره اما به صورت سیم کارت هست
باز هم دقیق نمیدونم از شما استادید راهنمایی گرفتم تا همه با هم یک اطلاعاتی جدید کسب کنیم.:11:

Xo0oX
17-11-2008, 12:56
دوستان خواهش می کنم این موضوع برای من خیلی مهم هست
ممنون میشم هر کی هر اطلاعاتی داره بگه قطره قطره جمع میشه به خدا.
ممنون

akhoond
17-11-2008, 13:25
دوستان خواهش می کنم این موضوع برای من خیلی مهم هست
ممنون میشم هر کی هر اطلاعاتی داره بگه قطره قطره جمع میشه به خدا.
ممنون

میلاد جان ، موضوع بی نهایت تخصصیه ، این جوری نمی شه که روی شنیده های دیگران حساب کرد :41:
باید با یکی که دستش تو کاره مشورت کنی ( در مورد این موضوع خاص )
اما باز هم به نظر من اگه این جوری که تو گفتی باشه ها ، سودی برات نداره ، مگه نمی گی که بی سیم هست ؟ سیم کارتیه ؟ پس چطوری می خوای دی اس ال بگیری ؟ بیس دی اس ال روی زوم سیم مسی هست یا ؟ اگه بی سیم باشه که فایده نداره ....
باز هم می گردم ، ببنم چیز دستیگرم می شه یا نه ... :46: :10: :11:

یا حق

Xo0oX
17-11-2008, 13:47
اخه معین مسخره هست من امروز تماس گرفتم با امور مشترکین مخابرات گفتم اقا این خط Dect چی هستاصلا وجود داره؟
راحت گفت من اطلاعی ندارم!

وقتی مخابرات اینجوریه چه کنیم!
سازمان های دولتی همینه جواب ادم رو نمیدن

Xo0oX
17-11-2008, 19:59
معین من فردا میرم مخابرات با یک مهدنسی حرف میزنم ببینم چی می گه حتما تو تاپیک میزنم.

cell_phone
17-11-2008, 22:40
بابا شما مشکلت در دسترس نبودن اینترنت هست یا نه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Xo0oX
18-11-2008, 10:21
بابا شما مشکلت در دسترس نبودن اینترنت هست یا نه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ببین دوست عزیزم اره من نمی تونم adsl نصب کنم رو خط تلفنم
چون ختم dlc یا همون فیبره نوری هست دستگاه ها هم می دونم خریداری کردن ولی نصب نمی کنن خیلی وقته خریدن مخابرات:41:
به چه دلیل نمیدونم از یک دانشجو بابلی شنیدم که اون این خطdect رو خریده و روش adsl انداخته داره هم استفاده می کنه توضیح بیشتری نداده به من

اینجا گفتم اساتید زیادن برای همین این بحث رو باز کردم تا با هم یک اطلاعات جدیدی کسب کنیم.:27:

Xo0oX
18-11-2008, 11:20
ما امروز رفتیم مخابرات مرکز مخابراتی ولی عصر اصفهان با رئیس مرکز حرف زدم یک ادم زبون نفهم بلا نسبت دوستان
بهش می گم جناب این خطdect چی هست اطلاعاتی دارین شما می گه به من چه من چیزی نمیدونم بعدش این ادم نفهم می گه میشه زد حرفتون رو بزنید من کار دارم بابا اینا کین شدن رئیس اه اه.

Xo0oX
18-11-2008, 18:11
عزیزم من هنوز ناامید نشدم

هنوز منتظرم تا یکی از شما اساتید منو راهنمایی کنید باز هم ممنون

akhoond
18-11-2008, 19:09
عزیزم من هنوز ناامید نشدم

هنوز منتظرم تا یکی از شما اساتید منو راهنمایی کنید باز هم ممنون

راستش من هم موندم میلاد جون
من هم کامنت گذاشتم تو شکایت خودم که فیبری ها چی کار باید بکنن ، اما هنوز کسی جواب نداده ...
( من زنگ زدم صادارت ، از طررف می پرسم آقا رمز cvv2 رو از کجا باید بگیرم ، بعد از وصل کردن به 2 _ 3 نفر دیگه ، همه آی کیو در حد خدا :31: آخرش می گه برو شعبه ، بعد که رفتم ، طرف می گه همون چهار رقمی هست که روی کارتته :13: میلاد جون ، اینجا ایرانه ... :10: :27: :11: :21: :2: )
توی پی تی هم یکی می نالید که برای پی سی ام شکایت سند کرده ، به جای این که درست کنن ، ورداشتن کردن فیبر :18:
نمی دنم والا ....

یه راهی به ذهنم رسیده ، اما بهت نمی گم ، که بیخودی امیدوارت نکنم ، پی اش رو می گیرم ، جواب که داد ، بهت می گم :11:

مخلصیم:10:

tohidkh
18-11-2008, 20:20
دوست خوبم، ممطئن باشید اونایی که در مخابرات ها و حتی در ISP ها کار میکنند، خیلی خیلی بیسواد هستند. فقط و فقط به خاطر مدرکشون هست که به اون شغل رسیدند.
پس تعجب نکنید اگه یه زمانی با تعجب گفتند فلان چیز چیه دیگه ....... :18::18::18:.......؟! :31:
راستش من خودم در این مورد اطلاعاتی ندارم.
ولی دو تا مطلب پیدا کردم.
امیدوارم به دردتون بخوره. :10:

در اصطلاح شبكه‌هاي تلفني رابط بين مركز سوئيچ محلي و دستگاه تلفن مشترك را حلقه محلي گويند.حلقه محلي ميتواند با استفاده از خطوط سيمي يا تكنولوژي بي‌سيم (راديو) پياده‌سازي شود.مورد اخير را حلقه محلي بي‌سيم (WLL) گويند.حلقه‌هاي محلي بي‌سيم در مقايسه با حلقه‌هاي سيمي چندين مزيت دارند كه از بين آنها ميتوان به صورت انعطاف پذيري، نصب سريع و هزينه پايين‌تر تعمير و نگهداري اشاره كرد.اين مزايا WLL را بصورت راه‌حلي مناسب براي ارتقا شبكه‌هاي موجود به ويژه در كشورهاي در حال توسعه كه هزينه و سرعت پياده‌سازي و ارتقا شبكه تلفن عمومي اساسي و ضروري است ميسازد.براي پياده‌سازي يك WLL تكنولوژيهاي بي‌سيم مختلفي بر پايه استانداردهاي بي‌سيم ديجيتال با استانداردهاي سيار سلولي ميتواند مورد استفاده قرار گيرد.مقايسه كيفي و كمي اين استانداردهاي مختلف براي استفاده WLL اپراتورها را قادر به انتخاب تكنولوژي مناسب براي WLL ميسازد.با توجه به اين هدف در اين كار تحقيقاتي مشخصات دو سيستم كانديد يعني DECT و GSM براي استفاده WLL مطالعه ميشود.دليل اين اتتخاب كاربرد وسيع آن‌ها در دنيا به ويژه در كشورهاي اروپايي، خاورميانه و كشورهاي آسيايي را متيوان ذكر كرد.در اين مطالعه عملكرد هر يك از دو سيستم فوق‌الذكر از نظر پوشش ، ظرفيت ترافيكي، ميزان پلاكينگ و ديگر پارامترهاي مورد نظر با شبيه‌سازي در سطح شبكه بدست آمده و مقايسه ميشوند.شبيه‌سازي در سطح شبكه براي سه محيط متفاوت روستايي، نيمه شهري و شهري بر پايه استانداردهاي GSM و DECT انجام شده است .نتايج شبيه‌سازي نشان ميدهد كه WLL بر پايه GSM براي نواحي كم تراكم و وسيع (نواحي روستايي) كه پوشش فاكتور غالب است بسيار نويدبخش است .محدوده تحت پوشش بالاي سيستم GSM و توانايش براي مقابله با گستردگي تاخير بالا آنرا كانديداي مناسبي براي چنين محيط هايي كرده است .از طرف ديگر براي نواحي با تراكم بالا و محدوده پايين مانند مناطق شهري سيستم DECT ظرفيت بيشتري را به علت تعداد بيشتر كانال فراهم مي‌نمايد.ويژگيهاي ديگر سيستمهاي GSM و DECT بر پايه WLL بطور كمي بحث و مقايسه مي‌شوند

شبکه gsm wll روستایی در کشور توسعه پرشتابی یافته و به گفته مدیرعامل شرکت مخابرات ایران، اکنون تعداد شماره تلفن های همراه روستایی منصوبه به یک میلیون و 500 هزار شماره رسیده است.
به گزارش آژانس خبری تلفن همراه (همنا)، از آنجایی که توسعه خطوط عادی شبکه تلفن همراه در روستاها صرف اقتصادی ندارد و باتوجه به اینکه فراهم کردن امکانات مورد نیاز روستاها از وظایف دولت است، بنابراین شرکت مخابرات ایران با هدف تحت پوشش قرار دادن روستاها با استفاده از شبکه gsm wll تلفن همراه و ثابت را به روستاهای کشور برده است.
بر همین اساس تاکنون یک میلیون خط تلفن همراه روستایی در مناطق روستایی کشور واگذار شده است و از آنجایی که می بایست شرایط اقتصادی روستاییان نیز مد نظر قرار داده شود، بر همین اساس هزینه های ارایه و شارژ این تلفن ها همانند تعرفه های تلفن ثابت محاسبه خواهد شد.
به گفته "صابر فیضی"، ارتباط رسانی به 52 هزارو 686 روستا با استفاده از فناوری های نوین نظیر سیستم رادیویی کم ظرفیت، gsm روستایی، wll و DECT عملیاتی شده است.
همچنین به واسطه استفاده از فناوری های جدید در ارتباط رسانی به روستاها، هزینه دایری هر خط تلفن از 15 میلیون ریال به 10 میلیون ریال کاهش یافته است.
"محمد روح الهی" مدیرعامل شرکت مخابرات تهران نیز پیش از این درباره فراهم کردن بستر اینترنت برای روستاییان گفته بود: باتوجه به راه اندازی شبکه wll روستایی، امکان اتصال روستائیان به شبکه اینترنت از طریق بستر GPRS همراه اول فراهم می شود.
وی افزوده است: استان تهران در راه اندازی شبکه gsm wll روستایی اصلا فعال نبوده اما اخیرا در تفاهمی که با شرکت ارتباطات سیار در این زمینه صورت گرفته، مقرر شده تا از پوشش آنتن های این شبکه همراه برای پوشش شبکه روستایی استفاده شود.
بر همین اساس هم اگر مشکل راه اندازی سرویس دیتای همراه اول حل شود، مساله اتصال به اینترنت روستائیان نیز حل خواهد شد و می توانند از همین بستر استفاده کنند.
به گزارش همنا، درحال حاضر روستائیان با خرید سیم کارت 80 هزار تومانی و پرداخت تعرفه های تلفن ثابت می توانند در حوزه پوشش چند روستا از سیم کارت خود استفاده کنند و مشترکان این شبکه با تعرفه تلفن ثابت می توانند این سیم کارت ها را تا فاصله های چند کیلومتری استفاده کنند.
"وحید صدوقی" مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار نیز در آخرین نشست خبری خود در سال جاری گفته بود رومینگ این شبکه یکطرفه است که شبکه ثابتی است که به جای شبکه کابل با gsm ایجاد شده و مشترک روستایی در حد bts سرویس می گیرد.
وی خاطرنشان کرده بود: این شبکه رومینگ یک طرفه است و فقط سیم کارت دائمی در این شبکه فعال است و تعرفه های آن با همان نرخ قبلی برای این شبکه اعمال می شود.
صدوقی با اعلام خبر راه اندازی پایلوت wll روستایی در گیلان در زمان تعطیلات نوروز اضافه کرد: اکنون بیش از 10 هزار روستا تحت پوشش شبکه تلفن همراه قرار دارند و با توسعه شبکه gsm wll روستایی تا خرداد سال 87، همه روستاهای استان های کشور تحت پوشش این شبکه قرار خواهند گرفت و تعداد روستاهای تحت پوشش به 30 هزار روستا خواهد رسید.
بدین ترتیب سال 87 سال پررونقی برای روستاییان خواهد بود تا با برنامه ریزی های صورت گرفته روستاییان نیز از امکان استفاده از شبکه تلفن همراه کشور بهره مند شوند.

موفق باشید :11:

Xo0oX
19-11-2008, 08:52
راستش من هم موندم میلاد جون
من هم کامنت گذاشتم تو شکایت خودم که فیبری ها چی کار باید بکنن ، اما هنوز کسی جواب نداده ...
( من زنگ زدم صادارت ، از طررف می پرسم آقا رمز cvv2 رو از کجا باید بگیرم ، بعد از وصل کردن به 2 _ 3 نفر دیگه ، همه آی کیو در حد خدا :31: آخرش می گه برو شعبه ، بعد که رفتم ، طرف می گه همون چهار رقمی هست که روی کارتته :13: میلاد جون ، اینجا ایرانه ... :10: :27: :11: :21: :2: )
توی پی تی هم یکی می نالید که برای پی سی ام شکایت سند کرده ، به جای این که درست کنن ، ورداشتن کردن فیبر :18:
نمی دنم والا ....

یه راهی به ذهنم رسیده ، اما بهت نمی گم ، که بیخودی امیدوارت نکنم ، پی اش رو می گیرم ، جواب که داد ، بهت می گم :11:

مخلصیم:10:

به خدا تو که نازه من هستی معین

بعدا داداشم گفته بود این میاد ادم خوبی باشه تو چی جواب منو دادی!!:40:

باباcvv2 پشت همه کارت ها نوشته احتیاج نبود از اینا بپرسی از خودم می پرسیدی:40:

ایول من به خدا هنوز هم نا امید نشدم که بخوام امیوار بشم همه دری رو دارم میزنم

از تو هم ممنون که کمک من می کنی خیلی بزرگ هستی عزیز:10:
ما بیشتر!

akhoond
19-11-2008, 15:41
به خدا تو که نازه من هستی معین

بعدا داداشم گفته بود این میاد ادم خوبی باشه تو چی جواب منو دادی!!:40:

باباcvv2 پشت همه کارت ها نوشته احتیاج نبود از اینا بپرسی از خودم می پرسیدی:40:

ایول من به خدا هنوز هم نا امید نشدم که بخوام امیوار بشم همه دری رو دارم میزنم

از تو هم ممنون که کمک من می کنی خیلی بزرگ هستی عزیز:10:
ما بیشتر!

مخلصیم دادا ... :11: :10: :46: :40:

بابت اون cvv2 هم ، تقصیر من نیست ، دوستم گولم زد :دی هر چی گفتم محمد ، این عدده ، cvv2 ه ها ، گفت نه !
بگذریم .

ان شاالله که درست بشه .... :11:

مرسی

Xo0oX
20-11-2008, 16:19
هنوز خبری نشد معین خان گل؟؟
فدات بشم.

Xo0oX
21-11-2008, 17:29
هنوز به دنبال پیدا کردن و حل این مشکل هستیم.

Xo0oX
22-11-2008, 20:45
ما که هنوز اطلاعات مفیدی پیدا نکردیم برای این خطdect کسی از دوستان اطلاعاتی پیدا نکرد
با تشکر

tohidkh
22-11-2008, 23:27
هنوز خبری نشد معین خان گل؟؟
فدات بشم.

هنوز به دنبال پیدا کردن و حل این مشکل هستیم.

ما که هنوز اطلاعات مفیدی پیدا نکردیم برای این خطdect کسی از دوستان اطلاعاتی پیدا نکرد
با تشکر
ببینید دوست من....!
اگه براتون واقعا مهمه بهترین کار اینه که برید به یکی از دانشگاههای اطرافتون و از یه استاد it بپرسید.
واقعا اگه برای من این مشکل پیش میومد، حتما همین کار رو میکردم.
ببخشید اگه کاری از دستمون بر نمیاد.
موفق و پیروز باشید :11:

miladf
24-11-2008, 11:48
الان وقت ندارم بعداً می گم.

Xo0oX
24-11-2008, 11:55
پس منتظریم میلاد جون

اقا میلاد منو تو این زمینه راهنمایی کردن از خودشون هم درخواست کردم یک راهنمایی کند ما رو تو این زمینه..

saeid99
04-01-2009, 14:57
سلام دوست عزیز
در رابطه با خطوط تلفن dect باید بگم که این سیستم به افراد و منزل های شخصی هم ارائه میشه ...
وقتی که این خطوط تلفن رو از مخابرات گرفتی دو تا جعبه که تقریبا هر کدوم 2 کیلو هست بهت میدن که به سیم حدود 10 متر هم میدن که باید یک جعبه رو در جهت آنتن مخابرات و دیگری رو داخل خونه یا هر جای دیگه وصل کنی سپس با سیم مورد نظر به هم وصل میکنی یکی از جعبه ها که به برق میشه رو پشتش رو یه دید بزن جای دو یا سه تا سوکت میبینی یکی که برای خط تلفنه و یکی دیگه برای اتصال سیم شبکه هست که به کارت شبکه کامپیوترت وصل میشه ...........
حال برای راه اندازی adsl باید به یکی از آی اس پی ها بری که تجهیزات این خطوط رو در مخابرات داشته باشن... و قرار داد میبندید..
و باید منتظر باشی که براتون اینترنت پرسرعت رو روی خط dect فعال کنن...
در ضمن ساخت کانکشنش رو ازشون بپرس که یه کمی فرق داره....

در مورد سرعت اینترنتش هم تا جایی که میدونم فقط به عنوان 128 بهت میدن نه میتونی سرعت بیشتر بگیری نه کمتر.....

در رابطه با سرعت دانلودش هم باید بگم بد نیست یعنی زیاد جالب نیست...

من خودم به این خطوط وصل میشم و حداکثر سرعت دانلود در حد چند ثانیه شاید به 10 برسه..
در حال عادی سرعت دانلودش 5 تا 6 هست (از اون جایی که تجربش رو دارم)..
.................................................. ..................

neda67
08-01-2009, 18:23
آيا اينترنت 1 mb رو هم ميشه روس اين خطوط استفاده كرد ؟ با تشكر

saeid99
20-02-2009, 11:09
من جدیدا متوجه شدم که isp ها روی این خطوط سرعت خاصی نمی تونن بدن..
تازه همه آی اس پی ها هم این خطوط رو ساپورت نمی کنن..
سرعتش خیلی کمه..
الان حتی به 60 kb هم نمیرسه..
توصیه میکنم بری همون خطوط مسی رو بگیری فقط بدون pcm باشه..

ardalan_zapata
20-02-2009, 12:54
سعید خان هزینه ماهیانه چقدر هستش ؟
هزینه تجهیزات چقدر هست ؟

saeid99
22-02-2009, 12:06
سعید خان هزینه ماهیانه چقدر هستش ؟
هزینه تجهیزات چقدر هست ؟

من اگه به جای شما بودم میرفتن اینترنت وایرلس میگرفتم..
من ماهی 13000 تومن دارم پول میدم سرعت اینترنتش خیلی کمه..(الان زیر 60 kb)
در مورد تجهیزات باید توجه داشته باشی که این خطوط رو باید از مخابرات بگیری قیمتش(فکر کنم) هم مثل دیگر خطوط معمولی
تلفن هست اون تجهیزات رو هم خود مخابراتی ها میان وصل میکنن..
توصیه من اینکه بری وایرلس بگیری .. که دیگه منت مخابراتی ها رو نکشی..

alililililila
15-04-2009, 14:30
منم پیشنهاد میکنم چنین خطهایی را نگیرید. داخل شهرک صنعتی هم ما مشکل adsl و وایرلس داشتیم مجبور شدیم این خطها را بگیریم. بعد از هزینه های متداول مجبور شدیم از اینترنت دایلاپ استفاده کنیم.
البته الان مشکل adsl داخل شهرک حل شده.

من جدیدا متوجه شدم که isp ها روی این خطوط سرعت خاصی نمی تونن بدن..
تازه همه آی اس پی ها هم این خطوط رو ساپورت نمی کنن..
سرعتش خیلی کمه..
الان حتی به 60 kb هم نمیرسه..
توصیه میکنم بری همون خطوط مسی رو بگیری فقط بدون pcm باشه..

alililililila
15-04-2009, 14:40
سلام
دیدم با ارسال پستهای مکرر هنوز مشکلون حل نشده. من با رئیس مخابراتی که شما بهش توهین های اساسی کردید صحبت های زیادی داشتم. فکر نکنم تا اون حد آدم بدی باشه، چون خداییش خیلی پیگیری کرد و مشکلات را به ارگانهای مختلف اعلام کرد. خودش هم از خداشه که اینترنت این منطقه راه اندازی بشه ولی طی آخرین اخبار میفته برای سال آینده. شاید شما مشکلت را درست بیان نکرده بودی که طرز رفتارش باهات خوب نبوده ، این رئیس مرکز استقلال مهندس سلط.... کاملا منو میشناسه. درسته با اصطلاحات آشنایی نداره ولی از حق نگذریم از مدیر و رئسای دیگه آدم کار راه بنداز تری هست. ولی با یک نظر نمیشه افراد را شناخت، بگذریم.
اگه اطلاعات بیشتری برای راهنمایی راه اندازی اینترنت پر سرعت در منطقه ای که خطوط dlc داره، خواستی با من تماس بگیر یا یک شماره برام بفرست من باهات تماس بگیرم چون مشکل حل شدنیه !!!
موفق باشی

پس منتظریم میلاد جون

اقا میلاد منو تو این زمینه راهنمایی کردن از خودشون هم درخواست کردم یک راهنمایی کند ما رو تو این زمینه..