PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست Tab

oxford2008
15-11-2008, 23:26
دوستان عزیزم سلام

من یه سری tab میخوام دقیقا مثل شکل زیر (البته بدون عکس فولدر و کامپیوتر و...). درضمن همونطور که میبینید میخوام یه طوری باشه که هر وقت ماوس روی هرکدوم میره highlight بشه (مثل شکل که tab دومی highlight شده). اگه بشه یه صدای تیک (مثل این صدای پایین) هم بده که دیگه واقعا عالی میشه.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

لطفا اصلا فلش نباشه و یه چیزی باشه که من بتونم با فرانت پیچ ادیتش کنم.

از اینکه درخواست منو خوندید واقعا ممنونم . امیدوارم کسی بتونه کمکم کنه.

مرسی

David.Jn
16-11-2008, 00:19
ميتونيد از دو تا عكس استفاده كنيد
به اين صورت كه وقتي موس رفت روي اون ناحيه بك گراند اون يdiv عوض بشه
اينكار رو راحت ميتونيد هم با css انجام بديد هم javascript .

ولي ميشه با javascript ترفند بهتري زد يعني از عكس دومي استفاده نكنيد
واسه اون ببينيم بچه ها چي ميگن.

oxford2008
16-11-2008, 01:17
ممنون از جوابتون. من java که اصلا کلا عربم. حالا اگه کسی راهنمایی کنه خوشحال میشم.

اما دروهله اول میخوام بدونم خود tab ها رو با این شکلی که بالا گذاشتم اصلا چه طوری میشه طراحی کرد؟ اگه یکی از بچه ها یه زحمت بکشه اینا رو واسم طراحی کنه یه دنیا ممنون میشم.

as13851365
16-11-2008, 08:43
ببینید شما اگر اون عکس رو که گذاشتید از یک سایتی چیزی برداشتید بهتر بود آدرس اون سایت رو می زاشتید تا دوستان کد رو از صفحه برات دربیارن

ولی اگر نه یعنی می خواهید خودتان یه همچین صفحه ای درست کنید روش کار رو جناب زیباترین نام گفتن

این هم یک نمونه : ( هر چند مشکلات زیادی داره ولی برای شروع بد نیست)
کدی رو که در صفحه قرار دادم رو با یک نام با پسوند html ذخیره کن دوتا عکس با نام های 1 و 2 هر دو از نوع jpg رو کنار برنامه قرار بده بعد صفحه رو در مرورگر ببین

مشکل من بیشتر مربوط به اون عکس های بالایی می شه ( کامپیوتر و پوشه و ... ) که روی عنصر دیگری قرار داره اگه یکی از دوستان در این باره کمکی بکنه ممنونش می شم

oxford2008
16-11-2008, 10:15
خیلی خیلی ممنون از زحمتتون. ولی راستش همونطور که بالا گفتم فکر نمیکنم گذاشتن فایل و عکس زیاد جالب بشه واسه همینم خیلی عالی میشه اگه کسی بتونه بهم کد همون عکسی که گذاشتمو بده البته بدون ( کامپیوتر و پوشه و ... ) .

راستش این عکس مربوطه به سایت ویستا. اون اوایل که اومده بود. البته الان دیگه نیست واسه همینم ازش آدرسی نداشتم که بزارم. ولی کد صفحشو میزارم (هنوز کار میکنه) و امیدوارم که یه نفر بتونه واسم کد این tab ها رو درآره.

مرسی

as13851365
16-11-2008, 13:40
این شد یه چیزی .

ببینم می تونم کدش رو برات دربیارم .

as13851365
16-11-2008, 15:06
توی این صفحه ( بهتر بکم توی این کد ) از جدول استفاده نشده است

نحویه کار کلا با عکس و Div و فایل css است

یعنی اون کامپیوتر و پوشه هایی رو که هم می بینید همش یک عکس است و در کل برای هر آیتم دو تا عکس استفاده شده است که یکی در حالت عادی نمایش داده می شه و یکی هم برای موافعی که موس رویش برود

برای این هم از کدی مانند زیر در فایل css استفاده کردن :

و از کدی مانند زیر برای نمایش عکس ها استفاده کردن :

برای من که خیلی جالب بود .

این هم نمونه کد :

:40: :40: :40: :40:

این هم یک نمونه ی کامل برای شما که گفته بودید :
اندازه فایل : 85 کیلوبایت
لینک دانلود :

oxford2008
16-11-2008, 19:09
آقا دستت درست. خیلی خیلی زحمت کشیدید. واقعا ممنون. برم ببینم چیکار میتونم باهاش کنم.

oxford2008
17-11-2008, 06:41
خب دوستان عزیز با کمک as13851365 عزیز و زحمت ایشون مشکل اول من در این زمینه حل شد. اما همچنان قسمت دوم سوال بنده بی جواب باقی مونده. و اون اینه که اگه من بخوام یه صدای تیک یا یه صدایی مثل اونی که تو پست اول آپلود کردم وقتی روی هر navigator بریم پخش بشه چکار باید بکنم؟

as13851365
17-11-2008, 12:25
به احتمال زیاد باید برای این قسمت ( پخش صدای تیک ... ) باید از جاوااسکریپت استفاده کنی

نمونه کدهایی برای پخش آهنگ با جاوااسکریپت وجود داره که شما می تونید از اونها استفاده کنید

من در این زمینه ( پخش آهنگ و صدا و.... ) هیچی نمی دونم یعنی تا حالا نیازی بهش نداشتم که بخوام ازش استفاده کنم ولی اگر خودتان هم کمی تلاش کنید فکر کنم به نتیجه می رسید

یا لا اقل کد پخش آهنگ رو جستجو کنید و کمی دستکاریش کنید اگه به نتیجه ی دلخواه نرسیدید مطرح کنید