PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : bitbtn1.click

P A R M I S
15-11-2008, 19:02
با سلام تو برنامم می خوام وقتی مثلا دکمه bitbtn1 مربوط به فرم 1 را کلیک می کنم دستورات موجود در فرم دیگری انجام شود که دستور مورد نظر را به صورت زیر می نویسم اما پیغام می ده if رو به چه صورت باید بنویسم

if form1.bitbtn1.click=true then
form2.caption:='';

romixery
16-11-2008, 08:38
دقيقاً بگين مي خواين چه دستوراتي اجرا شوند.
ولي اگه مثلاً دستوراتتون در يك تابع در فرم دومتون هست، ابتدا بايد تابع را در قسمت Public كلاس در فرم دوم معرفي كنيد. و سپس از فرم اول به اين صورت بهش دستيابي كنيد:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
به همين سادگي. در ضمن ناراحت نشين، ولي اينجور سؤالاها رو در تاپيك مربوط به "سؤالات و آموزش براي مبتدي ها" كه در بالاي انجمن پين شده مطرح بفرماييد.
موفق باشين

P A R M I S
17-11-2008, 22:08
منظورم اینه که من می یام تو برنامم هنگام حذف یک رکورد از جدولم به جای اینکه پیغام را در showmessage بذارم دارم از یک فرماستفاده می کنم که دوعدد button هم استفاده کرده ام برای بلی و خیر که با دادن پیغام (آیا شما از حذف کردن مطمئن هستید ) اگر بلی زده شود باید به فرم اصلی برود و دستورات مربوط به حذف را در آنجا انجام دهد در ضمن این عمل حذف کردن را در خود دکمه بلی نمی نویسم چون من فقط از یک فرم (پیغام حذف ) دارم استفاده می کنم و هر زمان بخواهم در هر فرمی اطلاعاتی را حذف کنم به این فرم بیاید و بعد از زدن بلی به فرم ابتدایی برگردد و عمل حذف را در همان جا انجام دهد

Hadi_0261
18-11-2008, 11:48
منظورم اینه که من می یام تو برنامم هنگام حذف یک رکورد از جدولم به جای اینکه پیغام را در showmessage بذارم دارم از یک فرماستفاده می کنم که دوعدد button هم استفاده کرده ام برای بلی و خیر که با دادن پیغام (آیا شما از حذف کردن مطمئن هستید ) اگر بلی زده شود باید به فرم اصلی برود و دستورات مربوط به حذف را در آنجا انجام دهد در ضمن این عمل حذف کردن را در خود دکمه بلی نمی نویسم چون من فقط از یک فرم (پیغام حذف ) دارم استفاده می کنم و هر زمان بخواهم در هر فرمی اطلاعاتی را حذف کنم به این فرم بیاید و بعد از زدن بلی به فرم ابتدایی برگردد و عمل حذف را در همان جا انجام دهد
ببخشید میشه بگید چرا از دستور زیر استفاده نمی کنید .

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید]

adrenaline
18-11-2008, 15:44
گاهی پیش میاد که برنامه نویس ترجیح میده از یک فرم اختصاصی برای نمایش پیغام استفاده کنه. اینکار ساده است.

کافیه فرمی که بعنوان message box طراحی کردید رو در حالت dialog قرار بدید یعنی در پنجره Properties گزینه BorderStyle رو روی bsDialog تنظیم کنید.

حالا ModalResult دکمه مورد نظر رو روی یکی از گزینه ها که مربوط به کاری که میخواید انجام بدید میشه تنظیم کنید. مثلا اگر دکمه OK هست، ModalResult رو روی mrOK قرار بدید. با اینکار نیازی به کدنویسی هم نیست و فرم بطور خودکار نتیجه رو ارسال میکنه.

برای فراخوانی فرم هم، اگر فرم مورد نظر رو در لیست auto-create forms قرار دادید که کافیه ShowModal رو فراخوانی کنید، درغیر اینصورت، اول یک instance از فرم میسازید و بعد مشابه روش قبل، فرم رو فراخوانی کرده و نمایش میدید. ترجیحا بهتره فرم رو از لیست مذبور خارج کنید و خودتون فرم رو ساخته و نمایش بدید تا هم از منابع سیستم بهتر استفاده بشه و هم برنامه دچار پیچیدگیهای بی دلیل نشه.

P A R M I S
19-11-2008, 16:28
ببخشید میشه بگید چرا از دستور زیر استفاده نمی کنید .

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید]
می شه بگید چطور می تونم در این حالت دکمه های yes و no رو به بلی و خیر فارسی تبدیل کنم ممنون می شم

Hadi_0261
22-11-2008, 09:59
می شه بگید چطور می تونم در این حالت دکمه های yes و no رو به بلی و خیر فارسی تبدیل کنم ممنون می شم
یه شاخه Program Files\Borland\Delphi7\Source\Vcl برید و یونیت Consts.pas رو باز کنید و یعد از یاز کردن پیغام بلی و خیر رو جای Yes و No بنویسید و ذخیره کنید.

مهرداد خورسند
25-11-2008, 10:02
یه شاخه Program Files\Borland\Delphi7\Source\Vcl برید و یونیت Consts.pas رو باز کنید و یعد از یاز کردن پیغام بلی و خیر رو جای Yes و No بنویسید و ذخیره کنید.

و اگه خواست برنامه‌اش رو به زبان انگليسی منتشر كنه چی!؟ و اگه خواست هم انگليسی رو داشته باشه و هم فارسی رو و .... چی؟؟
هر وقت خواستين تغييری رو تو يونيتهای دلفی ايجاد كنيد، سعی كنيد حتماً يك كپی از اون برداريد و داخل شاخه برنامه‌ی خودتون بذاريد و تغييرات رو اعمال كنيد و استفاده كنيد.

اين راهش نيست.

توضيحات آدرنالين رو هم با دقت بخونيد. ميتونيد از تابع CreateMessageDialog برای ساختن و تغيير يك Message Box استفاده كنيد و اون رو به هر شكلی كه دوست دارين دربيارين.

مهرداد خورسند
25-11-2008, 10:03

Hadi_0261
26-11-2008, 11:15
و اگه خواست برنامه‌اش رو به زبان انگليسی منتشر كنه چی!؟ و اگه خواست هم انگليسی رو داشته باشه و هم فارسی رو و .... چی؟؟
هر وقت خواستين تغييری رو تو يونيتهای دلفی ايجاد كنيد، سعی كنيد حتماً يك كپی از اون برداريد و داخل شاخه برنامه‌ی خودتون بذاريد و تغييرات رو اعمال كنيد و استفاده كنيد.

اين راهش نيست.

توضيحات آدرنالين رو هم با دقت بخونيد. ميتونيد از تابع CreateMessageDialog برای ساختن و تغيير يك Message Box استفاده كنيد و اون رو به هر شكلی كه دوست دارين دربيارين.
اگر شما از اين راه استفاده نكردين دليل بر اين نيست كه اين راه غلطه . قبل از رد كردن نظر ديگران يك بار امتحان كنيد . شما بايد اين يونيت رو كپي كنيد و هر بار اين يونيت رو Add كنيد تو برنامه نه روي يونيت اصلي . فكر مي كنم خيلي واضح بود.