PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چند سطر از دی بی گرید

P A R M I S
13-11-2008, 22:01
با سلام
من تو برنامم مجبورم در حین ثبت اطلاعات (که از ado stored procedure ) استفاده می کنم برای ثبت اطلاعات از دو adoquery استفاده کنم که هر کدام بخشی از اطلاعات موجود در جدول جدیدم را تشکلیل می دهند و بخشهایی از این دو جدول در جدول سوم مورد نظرم ثبت شوند و البته اطلاعات موردنظرم در دی بی گرید وجود داره که می خوام ببینم می تونم اطلاعات رو از دی بی گرید در جدول بریزم (البته بگم که اطلاعاتم در چند سطر دی بی گرید وجود داره ) که با استفاده از دستورات زیر فقط یک سطر رو می شه در جدولم ثبت کرد یا اگه در oncellclick رو بزنیم فقط اون سطر رو می تونیم بریزیم نه چند تا سطر رو

adostoredproc3.Parameters [5].Value :=DBGrid1.Columns.Items[0].Field.AsString;
adostoredproc3.Parameters [6].Value :=DBGrid1.Columns.Items[1].Field.AsString;
adostoredproc3.Parameters [7].Value :=DBGrid1.Columns.Items[2].Field.AsString;

F A R H A D
14-11-2008, 00:31
سلام
dbgrid اطلاعاتش رو از یک مجموعه رکورد میگیره که میتونید از اون استفاده کنید و بعد خیلی ساده به رکوردهای بعدی هم دسترسی دارید.

من هم یک سوال دارم:
چرا با توضیحات شما در مورد مشکلتون مشکل دارم؟
1- شما منظورتونو خوب نمیرسونید
2- من منظور شما رو خوب متوجه نمیشم
3- تنها دلیلش خواب آلودگی آخر شب من هست
4- هیچکدام

پارمیس عزیز اگر دقت کرده باشید در چند مورد دیگه هم شما در آغاز یک بحث مطلبی رو مطرح کردید که مجبور شدید بارها در موردش بیشتر توضیح بدید!
لطفا با دقت بیشتری به مطرح کردن مشکلتون بپردازید

P A R M I S
14-11-2008, 08:40
با سلام دلیل اینکه من می خوام از دی بی گرید استفاده کنم اینه که اگه بخوام اطلاعات رو ثبت کنم بدون استفاده از دی بی گرید باید همزمان اطلاعات موردنیازم برای ثبت رو از دوتا adoquery بخونم که تا هنگامی که ado به پایان نرسیده (مثلا در یک adoقسمتی از اطلاعاتم است و در adoدیگه قسمت دیگه اطلاعاتم ) باید چطور Ado دیگه رو باز کنم ( در حقیقت ado در ado می شه )

F A R H A D
14-11-2008, 10:01
یعنی dbgrid شما اطلاعات دو adoquery رو همزمان نمایش میده!؟