PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : توصیه ها و نصیحتهای شما به دانشجوی سال اول مکانیک سیالات

"R E Z A"
13-11-2008, 00:24
سلام .

من ترم اول هستم در دانشگاه آزاد دماوند در رشته ی مکانیک سیالات . می خواستم نظرات و پیشنهادات و کلا چیزایی که لازم میدونین بگین لطف کنین و برام مطرح کنین .

سعی من این هست که در کنکور دانشگاه آزاد سال بعد (88) شرکت کنم و قصد دارم انتخاب اولم رو دانشگاه ازاد واحد علوم تحقیقات تهران انتخاب کنم تا در صورت قبولی در رشته ی خودم و با تطبیق واحد در تهران ادامه تحصیل کنم .

منتظر نظراتتون هستم

با تشکر قبلی

cell_phone
17-11-2008, 00:43
فقط خوب درس بخون و همه ی کلاس های تخصصی رو هم برو همین

vahid_civil
17-11-2008, 01:21
ترم اول اکثر رشته ها درس تخصصی یا نداره یا خیلی کم داره.
اگه میخای انتقالی بگیری باید همه سعی کنی همه درساتو بالای 12 بگیری تا مجبور نشی دوباره بخونیشون.
موفق باشی

masoudtr
17-11-2008, 01:30
دانشگاه ازاد اخرش هیچی نمیشه
از من به تو نصیحت
یک سال دیگه هم بخون

cell_phone
17-11-2008, 10:23
یعنی چی ؟ آخرش هیچی نمی شی

آخرشم من دیدم یه چیزیم شده

شما نظر می دی قبلش فکر کن

rezaete
17-11-2008, 21:20
دانشگاه ازاد اخرش هیچی نمیشه
از من به تو نصیحت
یک سال دیگه هم بخون

لطفا این حرف قدیمی رو تکرار نکن ... دانشگاه آزاد امروز مثل اون موقع نیست ، یه نگاه به آمار قبولی های ارشد بنداز ... نمیدونم چرا دانشجو های دانشگاه های دولتی در مورد دانشگاه آزاد اینجوری حرف میزنین ، مگه چی دیدین ازش؟

REGISTERED USER
19-11-2008, 10:30
آزاد و سرارسی همه یک هستند. تو یکی پول زیاد میدی (آزاد) ، تو یکی کمتر میدی (شبانه) ، تو یکی هیچی نمیدی (روزانه) !

ولی کار و موفقیت بستگی به خودت داره ... برای رشته های فنی مهندسی آزاد و سراسری نداریم چون اساتید یکی هستند !

ولی در مورد خودت ، تا میتونی ریاضیات پایه مثل ریاضی 1 و 2 ، معادلات و ریاضیات مهندسی ات رو قوی کن. و همچنین درسهای دینامیک و استاتیک رو خوب یاد بگیر. اگر توی این درسها قوی باشی ، میتونی مکانیک رو معدل بالای 16 فارغ التحصیل بشی که امتیاز خوبیه !

مهندسی مکانیکی مهندس خوبی هست که بتونه یک مساله رو از پایه تحلیل کنه نه اینکه سریع بره سراغ هند بوک ها !!! فقط ریاضی ... مکانیک کلا به ریاضیات وابسته هست. مثلا انتقال که گرفتی حل عددی معادلات انتقال حرارت دو بعدی رو که خوندی ، دقیقا متوجه میشی ریاضیات یعنی چی یا دروس سیالات 2 که همه کار با توابع کرل و دیفرانسیل جزئی هست

"R E Z A"
19-11-2008, 17:59
از همه ی دوستان کمال تشکر رو دارم که نظرات مفیدی رو ارائه کردین .

امیدوارم در تک تک مراحل زندگیتون موفق باشین .

masoudtr
22-11-2008, 21:08
من خودم زخم ازاد خوردم که میگم

"R E Z A"
23-11-2008, 10:49
من خودم زخم ازاد خوردم که میگم

تو چه رشته ای ؟

تو کدوم دانشگاه ؟

فارغ التحصیل شدین ؟ با چه معدلی ؟

ممنون

Iron
23-11-2008, 18:35
مهندسی مکانیکی مهندس خوبی هست که بتونه یک مساله رو از پایه تحلیل کنه نه اینکه سریع بره سراغ هند بوک ها !!! فقط ریاضی ... مکانیک کلا به ریاضیات وابسته هست.

البته اگر بخوای در زمینه های تحقیقاتی فعالیت کنی شاید این حرف درست باشه.

اما اگر بخوای تو بخش صنعت فعالیت کنی (بخصوص صنایع بزرگ) باید
1-درک خوبی از مفاهیم داشته باشی تا بتونی بفهمی که فاکتورهای مختلف چه اثری میتونن روی یک پدیده داشته باشن.
2- بتونی براساس اطلاعات هندبوکها و استانداردها کار کنی که معمولا به این قضیه در دانشگاهها توجه نمیشه یا کم توجه میشه.

تا جاییکه من دیدم انجام محاسبات پیچیده جزء کارای مهندس مکانیک شاغل در بخش صنعت نیست. (البته ممکنه در موارد اندکی باشه.)

a3m00n
24-11-2008, 17:51
سلام
من هم مهندسی مکانیک سیالات دانشگاه شیراز میخونم!
ترم 1 هستم!
میان ترمهامو خیلی خراب کردم!
ریاضی 1.5 گرفتم از 8
نقشه کشی نیم از 8
آبروم میره جولو همه!
تروخدا بگین چیکار کنم!
تازه فیزیک کلپنر مونده!
شنیدم اگه پایان ترم خیلی خوب بگیری میان ترمو تاثیرشو کم میکنن راسته؟

"R E Z A"
27-11-2008, 12:17
سلام
من هم مهندسی مکانیک سیالات دانشگاه شیراز میخونم!
ترم 1 هستم!
میان ترمهامو خیلی خراب کردم!
ریاضی 1.5 گرفتم از 8
نقشه کشی نیم از 8
آبروم میره جولو همه!
تروخدا بگین چیکار کنم!
تازه فیزیک کلپنر مونده!
شنیدم اگه پایان ترم خیلی خوب بگیری میان ترمو تاثیرشو کم میکنن راسته؟

سلام

توی ترم اول چند واحد بهتون دادن ؟ چه درسایی ؟ (به غیر از اونایی که گفتین )

ریاضیتون ریاضی تومــاس هست ؟

دانشگاه سراسری شیراز هستین دیگه نه ؟

ممــــنون

a3m00n
27-11-2008, 16:32
سلام

توی ترم اول چند واحد بهتون دادن ؟ چه درسایی ؟ (به غیر از اونایی که گفتین )

ریاضیتون ریاضی تومــاس هست ؟

دانشگاه سراسری شیراز هستین دیگه نه ؟

ممــــنون
سلام
16 واحد!
نقشه کشی(2 واحد)
ریاضی (حسابگان جیمز استوارت)
شیمی(زیمدال )
فیزیک(کلپنر)
انگلیسی(سلکت ردینگ)
انقلاب
آره سراسری شیراز!
................................................
داغونمون کردن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

REGISTERED USER
28-11-2008, 00:51
پس بخون برای پایانی .. .سعی کن از استاد پروژه بخوای که بهت نمره اضافی بده

مثلا ترجمه خوبه

hamid5019
11-03-2009, 21:02
سلام
من چند پیشنهاد دارم
1-ریاضیات اسا و پایه مهندسی مکانیک است سعی کنید تمام دروس مربوطه بطور کامل یاد بگیرید. این به شما در دروسی مانند سیالات ، کنترل و ارتعاشات کمک زیادی میکند.
2- شروع به یادگیری و تکمیل زبان انگلیسی خود کنید. در آینده شغلی شما و حتی در دروس کمک زیادی میکند. ترجمه بعضی از کتاب بسیار بعد و حتی غیر قابل فهم میباشد در این مواقع میتوانید از کتاب زبان اصلی استفاده کنید.
3-یک نرم افزار تخصصی را انتخاب کنید و سعی کنید بر آن مسلط شوید. همچنین لازم است نزم افزار های Word ،Excell را یاد بگیرد در انجام پروژها و در دروس آزماشگاهی کمک شایانی به شما میکند.

سام1988
28-04-2009, 10:02
مكانيك سيالت خيلي سخته آخه من مي خوام اين رشته رو ادامه بدم نرم وسطش بمونم خيلي از مقطع كارداني مكانيك سخت تره من معدل كارداني ام 15 بود خودش ام 2 هفته مونده بود به امتحانات ميشستم مي خوندم حالا اون دوستاني كه رفتن تو ايين رشته يا اطلاعاتي از اين رشته دارن منو كمك كننن خيلي واسم مهمه