PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد Ip

ostooreh
12-11-2008, 16:08
سلام من میدونم که هر کامپیوتر تو اینترنت یک ip داره حالا آیا این ip همیشه یکی هست یا با هر بار قطع و وصل شدن عوض میشه؟ آیا باتغییر ip,isp رو عوض میشه؟ و در کل راهی واسه ی عوض کردن ip وجود داره؟

paranoid_android
12-11-2008, 17:53
IP آدرس ها دو نوع هستن: استاتیک و داینامیک.
دسته اول همیشه ثابت هستن و دسته دوم یه نوع تاریخ انقضا دارن و استیجاری هستن. IP آدرس هایی که توسط DHCP ارائه میشه (توسط ISP یا یه سرور DHCP در یک شبکه LAN) از نوع داینامیک هستن پس یه نوع lease duration دارن و به نوعی استیجاری هستن برای همین اگه تو این مدت استفاده ای از IP توسط کاربر نشه یا یه سری عوامل دیگه این آدرس IP به یه یوزر دیگه داده میشه و دیگه مال شما نیست.
با تغییر ISP قطعا IP شما هم تغییر پیدا میکنه چون این IP رو ISPه که به شما میده و هر ISP برای خودش رنج مشخصی از IP آدرس ها داره که به کاربرانش ارائه میده.
برای عدم شناسایی IP شما و در نتیجه هویت شما در اینترنت روش بسیار متداولی به نام V.P.N وجود داره که میتونی سرویسشو با هزینه های خیلی اندک خریداری کنی.

ostooreh
12-11-2008, 19:28
خب مثلا بعضی سایتا هستن که در روز مقدار معینی میشه از خدماتشون استفاده کرد واسه استفاده ی بیشتر باید از همین --- استفاده کرد؟

paranoid_android
12-11-2008, 19:38
خب مثلا بعضی سایتا هستن که در روز مقدار معینی میشه از خدماتشون استفاده کرد واسه استفاده ی بیشتر باید از همین --- استفاده کرد؟
میشه کمی بیشتر توضیح بدین؟ کدوم سایت ها؟ چه خدماتی؟

SALMAN_LOOLOO
12-11-2008, 23:56
درسته یک سری سایت ها هستند بیشتر من سایت هایی رو که واسه Download هستن دیدم مثل همین Rapidshare نمی زاره شما 2 تا فایل رو همزمان دانلود کنی و لی اگه با چند تا Browser مختلف این کار رو انجام بدی میشه این کار رو کرد ....

حالا منظور شما همین بود نمی دونم .... اگه هم نه که بیشتر توضیح بدید .....

radium
21-07-2009, 23:53
امیدوارم به منم جواب داده بشه. الان isp ها مثل شاتل توی فرمشون نوشتن که ipاستاتیک میخواید یا داینامیک.
یعنی اگه استاتیک بگیریم. همیشه یه ip خاص رو به ما اختصاص میدن؟
در ضمن اگه isp ها به صورت پیش فرض به کاربراشون ip داینامیک میدن. این تفسیر من درست هست یا نه: اگه من به یه سایتی مراجعه کنم. بعد dc بشم و مجددا کانکت شم و به اون سایت مراجعه کنم. از دید سایت بار دوم من بازدید کننده جدیدی هستم.(اگه بخوام من رو به عنوان بازدید کننده جدیدی بشناسه باید کوکو رو هم غیر فعال کنم؟)
لطفا راههایی را یادم بدید که بتونم این کار رو کنم.
ازتون ممنونم.

MeHrDaD_MeNaY
22-07-2009, 12:09
البته اغلب isp ها ip رو share میکنن
یعنی شما همیشه یه ip دارید که 200 نفر دیگه هم همون ip رو دارند

undertaker_ss
23-07-2009, 10:37
امیدوارم به منم جواب داده بشه. الان isp ها مثل شاتل توی فرمشون نوشتن که ipاستاتیک میخواید یا داینامیک.
یعنی اگه استاتیک بگیریم. همیشه یه ip خاص رو به ما اختصاص میدن؟
در ضمن اگه isp ها به صورت پیش فرض به کاربراشون ip داینامیک میدن. این تفسیر من درست هست یا نه: اگه من به یه سایتی مراجعه کنم. بعد dc بشم و مجددا کانکت شم و به اون سایت مراجعه کنم. از دید سایت بار دوم من بازدید کننده جدیدی هستم.(اگه بخوام من رو به عنوان بازدید کننده جدیدی بشناسه باید کوکو رو هم غیر فعال کنم؟)
لطفا راههایی را یادم بدید که بتونم این کار رو کنم.
ازتون ممنونم.

بله اگه استاتیک بگیرید ای پی همیشه ثابته که کاربرد خونگی نداره به درد کسایی می خوره که بخوان یه سروری رو روی اینترنت available کنند
در مورد سوال دوم باید بگم که ملاک تشخیص ای پی نیست کوکی هست
بله یابد کوکی ها رو پاک کنید و غیر فعالش کنید