PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشكل بسيار عجيب رايتر (لطفا كمك كنيد) Ricoh Mp7520

MOHAMAD3
08-01-2006, 14:11
يك سي دي رام asus و سي دي رايتر RICOH MP7520A دارم. در كنترل پانل ويندوز در قسمت ديوايز منيجر ديدم كه سي رام asus 40x را كه بطور كامل با مشخصات كامل نشان مي دهد ولي رايتر را هم بعنوان سي دي رام ميشناسد كه بعدا فهميدم كه كار نرمالي است. خلاصه تصميم به اين گرفتم كه درايور مناسبي از اينترنت بگيرم و به اصطلاح مشكل را حل كنم(هر چند كه هيچ مشكلي نبود چون رايتر در نرو و بقيه نرم افزارها درست بعنوان رايتر شناخته مي شد و داشتيم زندگي مي كرديم). خلاصه پس از مدتي جستجو و رسيدن به سايتي ديدم اكثر درايور ها و firmware ها براي انوع مدل هست بجز مدل من كه البته براي آن فقط يك فايل pdf بود. تعجب بسياري كردم و هر چه كه بيشتر گشتم نا اميد تر شدم. در نهايت همين طوري از يك مدل ديگري mp7320 فايل firmware را دانلود كردم و پس از نصب نرم افزار RFALSH را اجرا كردم خلاصه ديدم يه كارهايي كرد بعد هم برنامه rflashcd را هم اجرا كردم و مشابه بود اون هم يه كارهايي كرد يعني آپ گريد شد!
خلاصه پس از ريستارت ديدم كه كامپيوتر در مرحله IDE Detecting ... متوقف مي شود و هيچ كاري نمي كند. حتما مي دانيد اين مرحله قبل از خيلي كارهاي ديگر است يعني نه دگمه delete براي رفتن به setup كار مي كند نه حتي به مرحله بوت از فلاپي مي رسد.

خلاصه يعني هيچي. مجبور شدم كابل رايتر را قطع كنم و ديدم كامپيوتر بالا آمد.
1) ايا اگر رايتر بسوزر اين طور مي شود كه كامپيوتر بالا نيايد
2) ايا اين قدر كمپاني ريكو الكي است كه اجازه بدهد فرم وير (دي وي دي) روي رام (سي دي) رايتر نوشته شود
3)اگر هر كسي هر چيزي دي اين باره مي داند لطفا كمك نماييد
4)اگر كسي از نام يا آدرس گارانتي ريكوه خبر دارد ممنون مي شوم

اگر كامل نوشتم خواستم كه علاوه بر درخواست كمك يك راهنمايي هم كرده باشم كه كسي ديگر از اين كارها نكند كه اصلا شروع كار من اشتباه بود
mohamad3@gmail.com

كامران آزاد
10-01-2006, 18:04
سلام دوست عزيزم
شركت ريكو شركت معتبري است كه آي سي هاي رايتر راهم خودش توليد كرده
شما اشتباه بزرگي كردي كه درايور مدل ديگر را نصب كردي وبايد يك پشتيبان مي گرفتي .
چون آي سي هاي ايبرام انواع رايتر ريكو با هم يكي است اينطور شده .

MOHAMAD3
10-01-2006, 19:18
ممنون از جوابتان
ولي اگر شركت معتبري است چرا هيچ درايور و فريموري براي اين مدل در سايتش قرار نداده حتي اظهار بي اطلاعي مي كند در صورتي كه فايل راهنماي نصبش را در اينترنت مي توان پيدا كرد.

ديگه حالا بايد چيكار كرد. البته ناگفته نماند كه اين رايتر براي رايت يكي نه يكي درست كار مي كرد حالا اي سي ان را هركي ميخاد درست كند.

هنوز گارانتي اون در ايران را هنوز پيدا نكرده ام