PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چند سوال در مورد نصب ویندوز xp

ستاره آبی
09-11-2008, 15:03
با عرض سلام وخسته نباشید خدمت همه دوستان [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] من بعد از مطالعه کامل نحوه نصب ویندوز xp وپارتیشن بندی ( که به حق کامل وبسیار آموزنده بود وواقعا ازتهیه کننده اش تشکر می کنم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) یه سری سؤالات در ذهنم پیش اومد که ممنون می شم اساتید لطف کنن وجواب بدن. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 1-cd بوتیبل چه فرقی با دیگر cd ها داره واز کجا بفهمیم بوتیبل هست؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2-آیا در حالت نصب ویندوز به صورت upgrade یا repair محتویات درایو حاوی ویندوز پاک می شود؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 3-اگر در موقع نصب ویندوز هنگام انتخاب نوع فرمت درایو گزینه آخر یعنی : leave the current file system intactرو انتخاب کنم باز هم محتویات درایو ویندوز پاک می شود؟؟4-اگر دوویندوز در دو درایو مجزا داشته باشیم ساده ترین راه برای پاک کردن یکی از آنها کدام است؟ 5 – اگر ما ویندوز را در درایوی نصب کرده باشیم که قبلا همه برنامه های مهم را در آن نصب کرده بودیم بعد از نصب ویندوز ودر نتیجه پاک شدن همه محتویات اون درایو ، چه برنامه هایی ضروری هستند که حتما نصب شوند؟( مثلا آیا چیزهایی مثل کارت گرافیک واز این قبیل رو باید دوباره نصب کرد؟؟؟؟) لطفا اگر ممکنه لیست همه نرم افزارهای ضروری که باید نصب شوند رو لطف کنید وبنویسید. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] سوالات ابتدایی من رو به استادی خودتون ببخشید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] . بسی ممنون می شویم اگر جواب همه سوالاتمان را بدهید. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mahdi7610
09-11-2008, 16:53
سلام

1- اگه سی دی ویندوز شما بوتیل باشه شما به راحتی قادر خواهید بود با ویندوز درایو مربوط به ویندوز قبلی را فرمت کنید و ویندوز جدید را نصب کنید . اگه ویندوز شما بوتیل نباشه شما باید یه سی دی بوت گیر بیارید و با اون درایو ویندوز را فرمت کنید و ویندوز جدید را نصب کنید .

وقتی سی دی را داخل سی دی رام قرار می دید و ستاپ را تنظیم می کنید که از روی سی دی رام بوت بشه یه صفحه مشکی میاد و می گه press key... اگه این گزینه نیاد یعنی سی دی بوتیل نیست .

2 - اگه شما ویندوز خودتون را ریپیر کنید هیچ اسیبی به برنامه های نصبی شما و اطلاعات شما وارد نخواهد شد و تنها فایلهای معیوب شده ویندوز بازسازی خواهد شد .
پس موقع ریپیر کردن نگران برنامه ها و فایلهای خودتون نباشید .

3 - ماکروسافت پیشنهاد کرده حتی الامکان از این گزینه استفاده نشه . بله باز هم درایو شما فرمت خواهد شد .

4- ساده ترین راه اینه که از داخل یکی از ویندوزها روی درایو مربوط به ویندوز دیگه راست کلیک کنید و درایو مورد نظر را format کنید . که ممکنه به مشکلاتی برخورد کنید مثل پاک نشدن یا فرمت نشدن بعضی از فایلهای مربوط به ویندوز .

بهترین راه استفاده از یک سی دی بوت هست که با اون از طریق داس و با دستور format اون درایو را کامل فرمت کنید .

نکته : البته نباید فراموش کنید وقتی دوتا ویندوز دارید و ویندوز درایو c را فرمت کنید ویندوز درایو d بالا نخواهد امد . به این نکته دقت کنید .

5 - گرافیک و مودم و صوت سخت افزارهای شما هستند که باید درایور اونها را بعد از نصب ویندوز دوباره نصب کنید . وقتی کامپیوتر را تهیه می کردید همراه اون چند تا سی دی به شما داده شده که در واقع اونها درایورهای شما هستند که باید بعد از نصب مجدد ویندوز اونها را هم نصب کنید .

هر چند درایور مربوط به مودم و گرافیک را گاهی ویندوز خودش تشخیص داده و نصب می کنه به خاطر این که ماکروسافت درایور مربوط به اونها را داخل ویندوز قرار داده . و نیازی به نصب نیست .

برای اینکه بدونید کدوم قطعه نصب نیست روی مای کامیپوتر راست کیک کنید و propertise را بزنید و از صفحه باز شده به تب hardware رفته و بعد device manager را بزنید .
در صفحه ای که باز می شود لیست سخت افزارهای شما نشون داده شده . اونهایی که کنارشون علامت سوال زرد رنگ هست یعنی نصب نشده اند و باید نصب کنید .

سوالی بود در خدمتیم .

موفق باشی .

ستاره آبی
09-11-2008, 19:53
جنابmahdi7610 بسیار ازاینکه لطف کرده وبه همه سوال ها جواب دادید سپاسگزارم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]فقط جواب یکی باقی ماند واون اینکه آیا در حالت نصب ویندوز به صورت upgrade محتویات داخل درایو ویندوز پاک می شوند یا باقی می مانند ؟ مثلا من اگر بخوام ویندوزم رو از سرویس پک یک به دو ارتقا بدم و واون رو بصورت upgrade نصب کنم محتویات درایو حاوی ویندوزم پاک می شوند؟؟باز هم ممنون [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mahdi7610
09-11-2008, 23:41
جنابmahdi7610 بسیار ازاینکه لطف کرده وبه همه سوال ها جواب دادید سپاسگزارم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]فقط جواب یکی باقی ماند واون اینکه آیا در حالت نصب ویندوز به صورت upgrade محتویات داخل درایو ویندوز پاک می شوند یا باقی می مانند ؟ مثلا من اگر بخوام ویندوزم رو از سرویس پک یک به دو ارتقا بدم و واون رو بصورت upgrade نصب کنم محتویات درایو حاوی ویندوزم پاک می شوند؟؟باز هم ممنون [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
سلام

راه باش بگو مهدي :دي

اين کار را تا به حال نکردم ( دروغ چرا ) ولي اگه منطقي هم بخواي فکر کني نه نبايد پاک بشه .

بعيد مي دونم پاک بشه .

ويندوز سرويس پک 1 ندارم وگرنه امتحان مي کردم و دقيق جواب مي دادم . ولي احتمال 99 درصد مي دم پاک نشه .

موفق باشي .