PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درباره ی نصب Win 98

Creeping Death
08-11-2008, 21:56
سلام

یکی از آشنایان یه سیتستم هندلی داره و نیاز به نصب 98 داره.

1- من خیلی با نصبش آشنا نیستم

2- مشکل اصلی من انتخاب و آماده سازی درایو برای نصبه . می گن باید از دستور f disk استفاده کنم. اما من روشش رو بلد نیستم.
آیا میشه همینطوری رو درایوی که الان ویندوز روشه نصبش کنم.

لطفا راهنمایی کامل بفرمایید.

با تشکر ...

mahdi7610
08-11-2008, 22:09
سلام

برای نصب ویندوز 98 باید فایل سیستم درایو Fat32 باشه .

اگه الان ویندوز Xp نصبه باید پاکش کنی و ابتدا ویندوز 98 را نصب کنی و بعد Xp را نصب کنی .

نیازی به استفاده از Fdisk نیست . کافیه ویندوزی که روی سیستم نصب هست را پاک کنی و فایل سیستم اونا اگه Ntfs هست تبدیل کنی به Fat32 و سی دی ویندوز 98 را بزاری و وارد سی دی اون بشی و دستور Setup را توی خط فرمان تایپ کنی و کلید اینتر را بزنی . بقیه مراحل هم مثل نصب ویندوز Xp هست .

باید توی درایو C نصب کنی .

یه سرچی هم بکنی اموزش نصب ویندوز 98 پیدا می کنی .
موفق باشی .

Creeping Death
09-11-2008, 07:45
حاج آقا مسئلتن

یعنی من باید تو مرحله ای که می خواد درایو رو مشخص کنم درایو ویندوز xp رو پاک کنم و بجاش مثل نصب ویندوز xp یه درایو fat32 بسازم؟
مشه از این مرحله یه عکس بذارید؟ خیلی کارم فوریه . می ترسم نتونم ، اون بنده خدا کارش لنگه ...
ایجاد درایوش دقیقا مثل ساخت درایو برای xp هست؟

یه سوال جوات دیگه:
می تونم با بوت سیدی xp تو همون مرحلش که که می خواد پارتیشن ها رو مشخص کنه ، یه درایو fat بسازم یعد با سیدی 98 بیام رو همون درایو نصب کنم؟

SADEGH 7
09-11-2008, 08:09
حاج آقا مسئلتن

یعنی من باید تو مرحله ای که می خواد درایو رو مشخص کنم درایو ویندوز xp رو پاک کنم و بجاش مثل نصب ویندوز xp یه درایو fat32 بسازم؟
مشه از این مرحله یه عکس بذارید؟ خیلی کارم فوریه . می ترسم نتونم ، اون بنده خدا کارش لنگه ...

یه سوال جوات دیگه:
می تونم با بوت سیدی xp تو همون مرحلش که که می خواد پارتیشن ها رو مشخص کنه ، یه درایو fat بسازم یعد با سیدی 98 بیام رو همون درایو نصب کنم؟
چون شما زیاد با داس آشنایی نداری یه راه خیلی آسون بهت یاد می دم:
1- سیدی xp رو بذار.بوت کن.اون قسمتی که می خواد درایو رو فرمت کنه fat رو انتخاب کن و درایو c رو فرمت کن وبعد هم ریستارت کن.
2- سیدی بوت 98 رو بذار.گزینه ای هست که متنی شبیه به این نوشته البته دقیق یادم نیست :
Start Computer . . . . . . .Using cd rom
(اونجاها که نقطه چین گذاشتم متنش رو یادم نیست.)
بعد صبر کن تا یه سری فایل ها لود بشه و
<\:a
بیاد.
حالا باید درایو cd rom رو انتخاب کنی.
تو این قسمت شما باید درایو های ntfs رو بیخیال شی.بعد حساب کنی ببینی چند تا درایو داری.
مثلا :
c fat32
d ntfs
e fat32
f ntfs
پس شما 2 تا درایو داری.
و cd rom می شه f.
چون cd rom همیشه با درایو ها یه دونه اختلاف داره.
حالا تایپ می کنی :
:f
بعد اینتر رو می زنی.
حالا تایپ می کنی setup و اینتر رو می زنی.
بعدش هم که دیگه خیلی آسونه.همش .next,next
راه های دیگه هم هست ولی نمی خواستم زیاد پیچیده توضیح بدم.
اگه باز هم نتوستی cd rom رو پیداکنی این راه خیلی آسونتر رو امتحان کن:
تایپ کن :d بعد اینتر رو بزن
حالا تایپ کن dir و اینتر رو بزن.
دستور dir باعث می شه همه ی فایل ها ی موجود در درایو d نمایش داده بشه.اگه دیدی این فایل ها، فایل های ویندوزه ،پس cd rom همون درایو d هست.ولی اگه فایل های نمایش داده شده، فایل های ویندوز نبود، همین کار رو با درایو e انجام بده.اگه باز نبود f رو نگاه کن.همینجوری برو جلو تا cdrom رو پیدا کنی.
انشا ا... که بدون دردسر نصب کنی.
موفق باشی

Creeping Death
09-11-2008, 13:19
فقط یه مسئله ی دیگه

من به وسیله ی سیدی xp درایو fat ساختم . ولی این که fat32 نیست. فقط نوشته fat
مشکلی پیش نمی یاد رو همین نصبش کنم؟

mahdi7610
09-11-2008, 17:16
حاج آقا مسئلتن

:31:

حاج آقا مسئلتن

یه سوال جوات دیگه:
سلام

نیازی نیست شما درایو درست کنید .

شما ابتدا نگاه کنید و ببینید درایوی که الان توش ویندوز نصب هست که احتمال زیاد درایو c باید باشه ntfs هست یا fat32

اگه fat بود که هیچ مشکلی نیست . شروع کن به نصب ویندوز 98 . دقیقا مثل نصب ویندوز xp هستش .

اگه ntfs بود شما باید ابتدا اونا به fat تبدیل کنید .

fat همون fat32 هستش .

موفق باشی .